'Lolita' filmiyle tanınan Sue Lyon hayatını kaybetti

Lolita filmiyle tanınan Sue Lyon hayatını kaybetti

Usta yönetmen Stanley Kubrick'in, Vladimir Nabokov'un romanından uyarladığı Lolita adlı film ile tanınan Sue Lyon hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

73 yaşındaki Lyon'ın 26 Aralık'ta son nefesini verdiği belirtildi.

Sue Lyon, 1962 tarihli Lolita adlı filmde oynadığında henüz 15 yaşındaydı. Bu filmde canlandırdığı Dolores Haze karakteriyle adını dünyaya duyuran Sue Lyon 1980 yılına kadar oyunculuk kariyerini sürdürdü.

Lolita filmiyle tanınan Sue Lyon hayatını kaybetti

Sue Lyon, Lolita filmi için 800 genç oyuncu arasından seçilmişti.

Lolita filmiyle tanınan Sue Lyon hayatını kaybetti

Lyon, son olarak 1980 yılında bir filmde rol aldıktan sonra kariyerine veda etmişti. Oyuncunun, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği belirtildi. 

Haberin Devamı

 
   

Ferdi Kaza Sigortası Beklenmedik Kazalara Karşı YanımızdaHayat bu beklenmedik durumlar beklenmedik zamanlarda hepimizin başına gelebilir. Evde, işte, yolda, belki arkadaşınızla bir pazar yürüyüşünde ya da eski dostlarla yapılan bir yemek organizasyonunda... Bu durumlarda Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonrasında uğrayabileceğiniz maddi kayıpları güvence altına alabilir, hayatı güvence altında daha kolay yaşayabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortasının detaylarını ve kapsamlarını Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Hakan Muştu ile konuştuk, daha detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.(Spornsorlu içerik)

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: