İstanbul'un yeni sahnesi 'TOY İSTANBUL' açıldı

İstanbulun yeni sahnesi TOY İSTANBUL açıldı

Tiyatro, Oyunculuk ve Yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İSTANBUL açılışını 17 Kasım Perşembe akşamı yaptığı özel bir davetle kutladı.

Haberin Devamı

Yeni sanat mekanı TOY İSTANBUL'un açılış davetine; Bergüzar Korel, Sedat Ergin, Mehmet Yılmaz, Onur Büyüktopçu, Melisa Sözen, Harun Tekin, Serra Yilmaz, Doğa Rutkay, Kerimcan Kamal, Meltem Cumbul, Fatih Artman, Hande Doğandemir, Serkan Çayoğlu, Özge Gürel, Mert Öner, Özgür Emre Yıldırım, Selen Öztürk, Burak Sağyaşar, Hatice Şendil, Sinan Tuzcu, Ülkü Duru, İştar Gökseven ve Rıza Kocaoğlu gibi ünlü isimler katıldı. Gecede piyano başına geçen Selim Atakan’a; Selen Öztürk ve Bülent Tekakpınar şarkılarıyla eşlik ettiler. Ardından TOY İSTANBUL sahnesini Türkiye’nin özel seslerinden Nükhet Duru’ya bıraktılar, Duru şarkılarını davetlilerle beraber seslendirdi ve  izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

İstanbulun yeni sahnesi TOY İSTANBUL açıldı

Adını Tiyatro, Oyunculuk ve Yazarlık disiplinlerinin birleşiminden alan yeni sanat mekanı TOY İSTANBUL Maçka Gmall’da sahnesinde farklı tiyatro gruplarının oyunlarına ve alanında isim yapmış, başarılı eğitmenler eşliğinde çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Belli bir üslup etrafında, farklı oyunları bir araya getirerek tiyatro dünyasına yeni bir dinamizm katmayı hedefleyen mekan, bağımsız tiyatro ekiplerini ve oyunlarını  sanatseverlerle buluşturuyor. 

Haberin Devamı

İstanbulun yeni sahnesi TOY İSTANBUL açıldı

Belli aralıklarla değişecek oyunların yanı sıra TOY İSTANBUL yazar ve oyuncu adaylarına da farklı atölye çalışmaları sunuyor. Oyunculuk atölyeleri alanında uzman Bahar Kerimoğlu ve Gizem Erden tarafından, senaryo atölyeleri ise ünlü senaristler Kerem Deren, Pınar Bulut ve Yiğit Değer Bengi tarafından gerçekleştiriliyor. 

Yaklaşık 7 ay süren eğitimlerin ardından yazar adaylarının yazdığı sahneleri, oyuncu adayları mekanın sahnesinde sergileyecek ve bu ekipler sektörden yapımcı, yönetmen ve menajerler ile buluşma imkanı bulacaklar.

Haberle ilgili daha fazlası: