GeriKeyif En iyi motivasyon filmleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En iyi motivasyon filmleri

En iyi motivasyon filmleri
Abone Olgoogle-news

Yaşanan zorlukların üstesinden gelen insanların hikayeleri sinema dünyasına konuk olmuştur. Bu filmler izlenildiğinde özgüveni arttırıp, hayata farklı bir pencereden bakmamızı sağlar. Sizler için özgüven depolayan filmleri bir araya getirdik.

Her gün farklı ruh halleri ile hayatımıza devam etmekteyiz. Kimi gün sevinçli kimi gün üzüntülü, kimi gün melankolik kimi gün heyecanlı. Bazen hayat beklentilerimizi karşılar bazen de hayal kırıklığına uğratır. Olumsuzluklar yaşadığımızda dünyada kendimizi yalnız hissederiz. Böyle durumlarda bizleri hayata yeniden bağlayan etkenler olur. Hikayeleriyle nice olumsuzlukların üstesinden gelen kişiler vardır ve bu kişilerin hayatları sinemaya uyarlanmıştır. İzlenildiğinde daha iyi hissettirecek ve özgüven depolayacak filmleri bir araya getirdik.

 

FORREST GUMP -1994

En iyi motivasyon filmleri

Winstom Groom tarafından yazılan aynı adlı romandan beyaz perdeye adapte edilen yapımın yönetmen koltuğunda Robert Zemeciks oturuyor. Beyaz perdenin klasikleri arasında yer alan Forrest Gump, zihinsel zorluklar çeken ancak farklı özellikleri sayesinde uzun mesafeleri koşabilen Gump'ın hikayesini anlatıyor. Tom Hanks filmde başrol oynarken ona Rebecca Williams, Sally Field, Micheal Conner Humphreys gibi isimler eşlik ediyor.

 

FIGHT CLUB / DÖVÜŞ KULÜBÜ - 1999

En iyi motivasyon filmleri

Kitabın yazarı Chuck Palahniuk ile Jim Uhls ikilisinin senaryosunu yazdığı yönetmen koltuğunda David Fincher'ın oturduğu Dövüş Kulübü filminde önemli isimler yer alıyor. Edward Norton, Brad Pitt, Zach Grenier, Helena Bonham Carter gibi isimlerin yer aldığı yapım, insomnia hastalığı olan bir karakterin Tyler Durden adında bir adamla tanışmasının ardından değişen hayatına odaklanıyor.

 

THE PIANIST / PİYANİST - 2002

En iyi motivasyon filmleri

Wladyslaw Szpilman tarafından yazılan kitaptan sinemaya uyarlanan filmde Adrien Brody, Emilia Fox, Michael Zebrowski, Ed Stoppard gibi isimler bir araya geliyor. Roman Polanski'nin yönetmen koltuğunda oturduğu film, Varşova'da hayatını sürdüren bir piyanistin hikayesini anlatıyor. İkinci dünya savaşı döneminde geçen hikayede piyanistin hayatı Almanya'nın Polonya'yı işgal etmesiyle değişir.

 

TAARE ZAMEEN PAR / YERDEKİ YILDIZLAR - 2007

En iyi motivasyon filmleri

Bollywood'un en tanınmış isimlerinden Aamir Khan'ın yazıp yönettiği aynı zamanda oynadığı Yerdeki Yıldızlar, Ishaan adında küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Film, bir öğrencinin gerçek bir öğretmenin ellerinde işlenip nasıl değiştiği konusunu işliyor. Darshell Safary haylaz öğrenci Ishaan'ı canlandırırken; filmde Aamir Khan, Tanay Chheda, Sachet Engineer, Tisca Chopra gibi isimler yer alıyoor.

 

THE BUCKED LIST / ŞİMDİ YA DA ASLA - 2007

En iyi motivasyon filmleri

Justin Zackham tarafından yazılan Rob Reiner tarafından yönetilen filmde Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes gibi isimler yer alıyor. Film, biri zengin diğeri fakir olan iki adamın ölmeden önce yapılması gerekenler listesini gerçekleştirmesini anlatıyor. İzlenildiğinde hayatınızı sorgulamanıza "en son ne zaman katıla katıla güldüm" diye sorduran türde bir film.

 

THE DARK HORSE / KAYIP ŞAMPİYON - 2014

En iyi motivasyon filmleri

James Napier Robertson tarafından yazılıp yönetilen film, psikolojik sorunlar yaşayan Genesis'in satrançtaki kabiliyetini keşfetmesi ve hayatının amacına emin adımlarla ulaşmasına odaklanıyor. Filmde Cliff Curtis, James Rolleston, Kirk Torrance, Miriama McDowell gibi isimler yer alıyor.

 

WHEN THE GAME STANDS TALL / YENİLMEZ ŞAMPİYON - 2014

En iyi motivasyon filmleri

Senaryosu kitabın yazarı Scott Marshall Smith tarafından yazılan Thomas Carter'ın yönetmenliğini üstlendiği Yenilmez Şampiyon, bir Amerikan futbol takımının antrenörünü anlatıyor. Kendi yağında kavrulan antrenör oyunculardaki kabiliyeti keşfedip hayatını değiştirecektir. Filmde Jim Caviezel, Michael Chiklis, Alexander Ludwig, Clancy Brown, Laura Dern, Matthew Daddario, Joe Massingill gibi oyuncular bir araya geliyor.

 

sinemajor.com Tarafından hazırlanmıştır.

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle