GeriKeyif Batman v Superman: Adaletin Şafağı ne kadar izlendi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Batman v Superman: Adaletin Şafağı ne kadar izlendi?

Batman v Superman: Adaletin Şafağı ne kadar izlendi?

Büyük beklentiyle 25 Mart'ta vizyona giren Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminin ne kadar izlendiği de hayli merak konusu oldu. Film her ne kadar eleştirmenlerden olumlu not alamasa da gişe rekoru kırmayı başardı.

Zack Synder'ın yönetmenliğini üstlendiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı hem çizgi roman okurları hem de karakterlere hayranlık duyan izleyiciler tarafından büyük bir hevesle beklendi. Film 25 Mart'ta vizyona girdi ve gişeye damgasını vurmayı başardı. Tartışmalar yaratan Ben Affleck'in fazlasıyla sevildiği, filmde ilk kez görünen Gal Gadot (Wonder Woman)'ın iyi bir giriş yaptığı, Henry Cavill (Superman)'in ise diğer karakterlere göre biraz daha sönük kaldığı film gişeyi alt üst etti.

Batman v Superman: Adaletin Şafağı ne kadar izlendi

İLK HAFTADA 170 MİLYON DOLAR HASILAT

Ben Affleck, Gal Gadot ve Henry Cavill ile birlikte Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Jeremy Irons, Holly Hunter, Laurence Fishburne gibi isimlerin yer aldığı Batman v Superman: Dawn of Justice, Amerika'da ilk hafta sonunda 170 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Listenin ikinci sırasında ise 23 milyon dolarlık hasılatıyla animasyon Zootopia yer aldı. Hasılatlar arasındaki uçurum Batman v Superman'e olan ilgiyi kanıtlar nitelikte.

Batman v Superman: Adaletin Şafağı ne kadar izlendi

BATMAN V SUPERMAN TÜM ZAMANLARIN EN İYİ AÇILIŞINI YAPTI

Amerika'da gişeyi darmaduman eden Batman v Superman: Adaletin Şafağı ülkemiz sinema salonlarında da pek farklı değildi. 25 - 27 Mart gişe rakamları göz önüne alındığında Batman v Superman, tüm zamanların en iyi Mart açılışını yapan film oldu. Ayrıca Warner Bros. Türkiye'nin de en iyi açılış yapan yabancı filmi olma ünvanını elde etti. Film, ülkemizde 513 bin seyirci tarafından izlenirken 7 milyon TL'lik gişe hasılatı elde etti.

 

sinemajor.com Tarafaından hazırlanmıştır.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False