GeriKeyif Aziz İstanbul’a sanatçı gözüyle bakın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aziz İstanbul’a sanatçı gözüyle bakın

Aziz İstanbul’a sanatçı gözüyle bakın

‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergi, iki Türk ve iki yabancı sanatçının şehirden etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getiriyor.

Maslak Art!SPACE Gallery, Gama Art Gallery işbirliğiyle, 22 esere ev sahipliği yapan İstanbul’dan İzler adlı karma sergi, Dominique Barreau, Eric Peyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in eserlerinden oluşuyor.

Aziz İstanbul’a sanatçı gözüyle bakın

Dominique Barreau

 Sergide eseri yer alan sanatçılardan Dominique Barreau, dünya çapında tanınan önemli bir çağdaş sanatçı... Eric Peyret ise İtalya, Körfez ülkeleri ile Avustralya’da sergileriyle, Brezilya’da ise büyük çapta duvar resimleriyle tanınıyor.

Aziz İstanbul’a sanatçı gözüyle bakın

Esra Meral Demircan

İki sanatçı da İstanbul’la bir hayli ilgili: Geçen yıllarda kente gelerek, İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yaptılar. Akabinde şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri resimlerine aktardılar. ‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergide yer alan Türk sanatçılardan Esra Meral Demircan, İstanbul’a dair hayranlığının yansımalarından oluşan eserleriyle yer aldı. Murat İrtem ise İstanbul’a dair zihnindeki görüntüleri, boyanın yanı sıra keçe gibi farklı malzemeler kullanarak  ve ‘iğneleme’ tekniğiyle resmetti. Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı sergi, 15 Ağustos’a kadar görülebilir.

Ziyaret saatleri: Pazartesi - Cuma 09.00 - 19.00 Cumartesi - Pazar 10.00 – 18.00
42 Maslak Art!SPACE Gallery / Tel: 0212 276 00 42

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False