GeriKeyif 20 yıldır Bollywood'ta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 yıldır Bollywood'ta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır

20 yıldır Bollywood'ta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır
Abone Olgoogle-news

"Cesur Yürek Gelini Alır" filmi bundan tam 20 yıl önce bugün yani 20 Ekim 1995'te gösterime girdi. Hindistan'ın meşhur sinema salonu Mumbai Maratha Mandir'de haftanın bir günü belirli saatlerde makinist filmi oynatıyor. Sinema salonunda kim bilir kaç makinist değişti ama film hiç değişmedi ve tüm zamanların en sevilen Bollywood klasiklerinden oldu.

Cesur Yürek Gelini Alır filminin başrolünde Hindistan'ın en ünlü oyuncularından Shahrukh Khan ve Kajol var. Bollywood'un en önemli yönetmenlerinden Aditya Chopra'nın yönettiği bu film, muhafazakar bir ailede yetişmiş Simran ile eğlenceli, zengin, dalgacı çocuk Raj'ın İngiltere'den kalkan bir trende başlayıp Hindistan'a kadar uzanan aşklarını anlatıyor.

20 yıldır Bollywoodta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır

20 yıldır sinemada gösterilen film hala yüzde 40-50 oranında dolulukla izleniyor. Filmin başrol oyuncalırı daha önce iki ayrı filmde (Baazigar ve Karan Arjun) beraber oynamış olsalarda, Shahrukh Khan ve Kajol çiftinin dönüm noktası bu film oldu. Birbirlerine uyumlarını sinema seyircisi o kadar sevdi ki dört filmde başrolü paylaştılar ve tam on iki filmde gerek figuran, gerek yardımcı oyuncu olarak beraber gözüktüler.

20 yıldır Bollywoodta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır

Film çok sevildi. Peki ya film müzikleri? Cesur Yürek Gelini Alır filmindeki şarkılar da Hindistan'da uzun süre hit listesinde kaldı. Bir efsane olmaya aday film müzikleri ise şu anda Hindistan'daki bir çok düğünde, çiftlerin düğün müziği olarak çalmaya devam ediyor.  

20 yıldır Bollywoodta oynuyor Cesur Yürek Gelini Alır

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle