Kelebek’te bayram

Kelebek’te bayram

Kelebek, yine çok özel bayram röportajlarına imza attı. Cengiz Semercioğlu bu kez Orhan Gencebay ve Sibel Can’ın kapısını çaldı. Onur Baştürk son dönemin dikkat çeken şarkıcılarından Mabel Matiz’le, Sinem Vural da ‘Küçük Gelin’ Çağla Şimşek’le görüştü.

Haberin Devamı

Orhan Baba’dan bağlama dersi
Orhan Gencebay’dan bağlama dersi almak her kula nasip olmaz, işte bana oldu! Bu yıl yazılarımda çok eleştirdiğim Orhan Baba’ya “Küs müyüz” diye sordum. “Berhudar ol, yazılarını saygıyla okudum” deyince vallahi mahcup oldum. Bir de “Gel bak sana bağlama çalmayı göstereyim” demesin mi! Bu bayram benden mutlusu yok...

Engincan’a mı yakıştı bana mı?
Sibel Can’ın evindeyim. “Doğruyu söyle, çok konuşulan dar pantolon Engincan’a mı yakıştı bana mı?” diye soruyorum... Kahkahayı patlatıyor. “En pahalısı onda” denilen pırlantalarını yakından inceliyorum... Yeni saçlarının sırrını öğreniyorum ki duyunca çok şaşıracaksınız... Ve bomba gibi gelen yeni albümünü ilk kez Kelebek’e anlatıyor Sibel Can...

Bu yazın hüzünlü sesi
Sesi ya çok seviliyor ya da nefret ediliyor. Ama şu bir gerçek: Yazın en çok onun hüzünlü sesi dinlendi. Son günlerin parlayan ismi Mabel Matiz’le hem stüdyoda bol bol enstrüman çaldık hem de nasıl patladığını konuştuk. Gayet cool yanıtlar verdi: “Şöhrete güvenmiyorum, zaten konum bu değil.”

Kaderim ağlamak
Daha 3 yaşındayken dizi setlerine adım atan, 12 yaşında izlenme rekorları kıran bir dizide başrolü üstlenen Çağla Şimşek, Sinem Vural’a konuştu: “Küçük Gelin dizisinde de ‘Elveda Derken’deki gibi sürekli ağlıyorum. Benim kaderim bu. Alnımda ‘ağlamak’ yazıyor.”

Haberle ilgili daha fazlası: