GeriKelebek Kayıp Şehir ve Behzat Ç. giderken
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayıp Şehir ve Behzat Ç. giderken

Kayıp Şehir ve Behzat Ç. giderken
refid:22726875 ilişkili resim dosyası

Son dönemin iki iyi dizisi ‘iyilikten’ yorgun düştü. Onlar vasatın zaferi karşısında beyaz bayrak sallarken TV dünyasında olan biten, bu erken vedanın sebebini anlamaya yeter.

‘Behzat Ç.’nin son sekiz bölümlük hakkı kaldığını, ‘Kayıp Şehir’in kaderinin hayranların imzasına bırakıldığını öğrendiğimiz sırada televizyonda şöyle şeyler oldu:
- Sevgili Dünürüm’de kına gecesi için bindallı alışverişine çıkan dünürler bordo ve kırmızı konusunda fikir ayrılığına düştü. Zaten gelinin helikopterli düğün planları yüzünden epey gerilmişlerdi.
- ‘Savrulan hayatların, imkânsız aşkların hikâyesi’ Tozlu Yollar’ın fragmanı yayımlandı. Bu akşam başlayacak birinci bölümünde, Survivor Nihat sürekli uçurumlara gelmekten bahseden şiirli ve bıyıklı üslubuyla ağlatacaktı.
- Rasim Ozan Kütahyalı ‘Derin Futbol’da Ahmet Çakar’a ‘İstanbul kaşarı’ dedi.
- Adnan Menderes’in hayatını anlatan ‘Ben Onu Çok Sevdim’ tanıtımlarında Birce Akalay en ‘Yer Gök Aşk’ Havva sesiyle “Metresiyim” dediği için ATV diziden bir soğudu, bir hevesi kaçtı, bir sözleşmeleri yırtası geldi. Pana Film başka kanalları yoklamaya koyuldu.
- Birol Güven’in ‘Türk aile yapısı’ madeninde cevher bitmez inancıyla Samanyolu TV’ye ‘Evlilik Okulu’ diye bir dizi çekeceği, boşanmanın ne berbat bir şey olduğunu, üç çocuklu yüce yapıyı (yine) çok komik, çok samimi anlatacağı haberi uçtu.
- Popstar 2013’te Osmantan Erkır niye yok, Ebru Gündeş’le aşk yaşadı diye mi gitti filan diye konuşa konuşa Demet Akalın, Serdar Ortaç, Bülent Ersoy ve Orhan Gencebay’lı ‘büyük jüriyi’ beklemeye koyulduk.
- Kanal T, Yıldız Tilbe’den sonra Kuşum Aydın’ı transfer etti.
- Âlemin Kralı dizisinin kaynanası Oya Başar son bölümde “Kurtulamadım şu odundan, malmüdürü kılıklı damat, Allah’ın cezası, göz zevkimi bozdu sabah sabah bee” dediği için malmüdürleri alındı. Maliye yöneticileri alınganlıklarını şöyle ifade etti: “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hepiniz milletvekili olabilirsiniz,
bakan olabilirsiniz, hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız’ sözüyle ATV Televizyonunu ve Oya Başar’ı Maliye Bakanlığı’nın bu güzide yöneticilerinden özür dilemeye davet ediyoruz.”
- Recep İvedik 2’nin 100. gösterimi reytinglerde ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’yi yakaladı.
Ve Kayıp Şehir, ilk 10’dan düşmemesine rağmen uğurlandı. Behzat Ç. gibi uzun yıllar unutulmayacak bir fenomenin son nefesine sekiz bölüm kaldı.
İki dizi de görsel üslubuyla Fransız Yeni Dalga, senaryosuyla Coen Kardeşler değildi. Kapasitemizi onlar da fazla zorlamadı, yormadı sağ olsun.
Ama içine sığmaya çalıştıkları çerçeve budur.
Bu daracık alanda boyayı dışarı taşırma özgürlüğünüz yok. Sıradanın hükmüne boyun eğeceksiniz. Kayıp Şehir ve Behzat Ç.’ye uğurlar, bize geçmiş olsun.

 

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False