Kaybedersek üzülmeyiz

Eurovision’da Türkiye’yi temsil edecek olan Athena grubu, önceki gün Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki ikinci provasında hem coştu, hem coşturdu. Şarkısıyla tüm salona ritim tutturan Athena, prova sonrası basının sorularını yanıtladı. Grup üyeleri, ‘Kaybedersek hiç üzülmeyiz’ dedi.

Athena grubunun Abdi İpekçi’deki provalar sırasında aralarındaki kadın darbukacı ilgi çekti. Grup üyeleri, yüzünü saklayan darbukacıyla ilgili sorulara, ‘Daha hiçbir şey görmediniz. Son provalarda, yani 14 Mayıs’ta göreceksiniz’ dedi. Yurtdışında yaşayan vatandaşların desteğini istediklerini söyleyen Athena, şunları söyledi:

‘Ama bizi, şarkımızı gerçekten seviyorlarsa oy versinler, Türkiye kazansın diye oy vereceklerse hiç vermesinler daha iyi. Kaybedersek hiç üzülmeyiz. Biz yüreğimizden gelen müziği yapıyoruz, böyle mutluyuz, kendimizi böyle ifade ediyoruz. Umarım bizi böyle severler. Kendimize güveniyoruz ve Türkiye’nin kazanmasını istiyoruz.’

Şimdiye kadar Eurovision’u takip ettiklerini söyleyen Athena üyeleri, ‘Şebnem Paker’le başarıya yaklaşıldı, Sertab ise yakaladı. Biz de şimdi varız. Şarkımız çok güzel, performansımız çok iyi. Bizim şarkımızı Türkiye sevdi ve seçti’ diye konuştu.

GAZETECİNİN İSTEĞİ

Grup üyesi Gökhan, basın toplantısı sırasında da yerinde durmadı ve soru sormak isteyen basın mensuplarının yanına giderek bir ilki gerçekleştirdi. Bir Fransız gazeteci, Semiha Yankı’nın yıllar önce katıldığımız ilk Eurovision yarışmasında seslendirdiği ‘Seninle Bir Dakika’ adlı şarkıyı söylemesini istedi. Gökhan, isteği kırmadı ve şarkıyı bir dörtlük halinde seslendirdi.

BU BİR ONURDUR

Eurovision’da ‘For Real’ şarkısıyla Türkiye’yi temsil edecek olan grup üyeleri, geçen yıl alınan birinciliğin kendilerini büyük bir yükün altına soktuğunu, ama bundan olumsuz etkilenmediklerini söylediler. Athena, şunları söyledi: ‘Sonuç ne olursa olsun, bizim kariyerimize güzel bir tecrübe katacak. Kendi müziğimizi yaparak ülkemizi temsil edeceğiz, bu bir onurdur. Avrupa’ya müziğimizi duyurmak için güzel bir fırsat olacaktır.’
Haberle ilgili daha fazlası: