GeriKelebek Kadir Abi’nin gönlünü aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadir Abi’nin gönlünü aldı

İstanbul Film Festivali’nin Emek Sineması’nda yapılan açılış gecesine katılan Hülya Avşar, bir konuşmasında yaşlı olduğunu ima ettiği Kadir İnanır’ın gönlünü aldı. Avşar, ‘Bence Kadir İnanır Türk sinemasını sırtında taşıyor’ dedi.

23. İstanbul Film Festivali’nin açılışı, önceki gün Emek Sineması’nda yapıldı. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı törende bu yıl Sinema Onur Ödülü’ne layık görülen sanatçılar ve 1990’lardan bu yana Türk sinemasının uluslararası festivallerde büyük ödül kazanmış yönetmen ve oyuncularına birer şükran plaketi sunuldu. ‘Berlin in Berlin’ filmindeki rolüyle ödül alan Hülya Avşar, gazetecilerin Kadir İnanır’la girdiği tartışmayı hatırlatmaları üzerine şunları söyledi:

‘Ben Türkiye’de jön yok açıklamasını yeni jenerasyon için yaptım. Yeni sinema jenerasyonu jön yaratmadı. Bence Kadir İnanır Türk sinemasını sırtında taşıyor. Yapımcı ve yönetmenler filmleri için yeni jönler ararken, dönüp dolaşıp yine Kadir İnanır, Tarık Akan gibi sanatçıların kapısını çalıyor. Sözlerim yanlış anlaşıldı.’

YARIM METRE TOPUKLU ŞART

Kokteylde Tarık Akan’la bir araya gelen Hülya Avşar, ünlü oyuncuya ‘Seninle bir filmde oynasam, yarım metre topuklu giymem gerekir herhalde’ diye takıldı.

ÖDÜL ALANLAR

Gecede Türk sinemasının dünyada kazandığı başarı adına Türkan Şoray, Hülya Avşar, Serap Aksoy, Derviş Zaim, Ahmet Uğurlu, Zeki Demirkubuz, Haluk Bilginer, Yeşim Ustaoğlu, Tayfun Pirselimoğlu, Handan İpekçi, Nuri Bilge Ceylan, Muzaffer Özdemir, Ferzan Özpetek, Fatih Akın ödül aldılar.

Türk sinemasının gelişmesine katkıda bulunan sanatçılara verilen ‘Sinema Onur Ödülü’ne Ömer Kavur, Tuncel Kurtiz ve Müjde Ar layık görüldü.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False