GeriKelebek Kabile üyesi misiniz maksi minimalist mi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabile üyesi misiniz maksi minimalist mi

Kabile üyesi misiniz maksi minimalist mi
refid:7229832 ilişkili resim dosyası

Dünyanın önde gelen trend ve moda takipçileri, 2007-2008 Sonbahar/Kış trendlerini belirledi. P&G Beauty’nin hazırlattığı uluslararası trend raporunda, 5 temel akım yer alıyor. Giyimin yanısıra saç ve makyaj eğilimleri de belirleniyor. Akımların her birinin ilginç isimleri var. "Kabile Üyesi" trendinde grafik vurgulu gözler ve yapılıp bozulmuş saçlar hakim. Fönlü saçlar, kara kanatlı gözler "Hollanda Renkleri" trendinde buluşuyor. "Maksi Minimalizm" akımında saçlar temiz ve özenli, makyaj taze, mat ve renksiz. "Kırkların Büyüsü"nde saçlar eskiye dönüyor, koyu kırmızı dudaklar öne çıkıyor. Sezonun son trendi "Modern Ortaçağ"da cüretkar kıyafetler, özenli ve pırıltılı bir güzellik, katlı saç modelleri bir araya geliyor.

İşte makyaj ve saçın son trendleri:

KIRKLARIN BÜYÜSÜ

Maşa, bigudi ve fırçaları hazırlayın

1940’ların dişiliğine bir övgü olan bu stil, asla utangaç olmayan, dikkatleri üzerine çekmek isteyenlere uygun. Veronica Lake gibi 40’lı yılların yıldızlarından esinlenen, bu arada 50’lere ve 60’lara da değinen eskiye dönüş tarzı, film yıldızlarının ışıltısını taşıyor. Uzun, biçimli ve parlak saçlara fön çekildikten sonra büyük maşalar ya da bigudilerle ortadan uçlara doğru kıvrım veriliyor. Sarılan bukleler genellikle yüzü çevreliyor ve genel görünüme hacim katarak omuzların üzerine düşüyor. Sağlık, canlılık ve ışıltı ön planda. Bu trend için maşalar, bigudiler ve fırçaları hazırlayın. Ama unutmayın saçlar çok katı değil. Yumuşak ve ışıltılı. Mükemmel görünmek gibi bir iddiası yok. Hareketli ve hayat dolu saçlar.

İlla ki koyu kırmızı dudaklar

Kırmızı dudak geri dönüyor. Çoğunlukla canlı, çarpıcı yakut, bordo ve koyu kırmızı rujların tam zamanı. Taze ama aşırı gösterişli olmayan dudaklar için kremsi rujlar ve parlatıcılar kullanılıyor. Dudakların kırmızı olduğu durumlarda göz makyajı genellikle çok hafif uygulanıyor. Ancak hacim kazandıran maskaralar ve kara kanatlar bunun dışında kalıyor.

MODERN ORTAÇAĞ
/images/100/0x0/55eac14ef018fbb8f8949f33


Katlı ve kaküllü kesim

2008 kadını, katlı saçın dönüşüyle karşı karşıya. Saçlar kısa veya uzun olabilir. Ama genellikle yüzü çevreleyecek biçimde perçemli veya kaküllü kesiliyor. Bu yaramaz çocuk kesimi, kadını bağımsız ve sert, ama aynı zamanda cilveli ve risk almayı seven bir karakter olarak ortaya koyuyor. McKnight, "Belirgin kaküller ve kısa saç kesimi podyumlara geri döndü. Çok dikkat çekici bir kesim ve tarzla ortaya çıkıyor bu modeller. Ayrıca farklı uzunluklarda geometrik stiller de var" diyor. Aslında bu herkesin saçlarını kestireceği anlamına gelmiyor. Fakat bugün her yerde gördüğümüz uzun, düz saça bir alternatif sunuyor.

Genç kız kadar doğal görünüm

Makyajın makyaj gibi görünmemesi gerektiğini düşünüyorsanız bu trend size göre. Bir yanda cildi kusursuz ve saf haliyle korurken, yüze belirginlik ve cazibeeklemek şart. Mat ve renksiz cildi canlandırıp doğal bir biçimde renklendiriyor. Bunun için yanaklara ve alna doğal bir kızıllık veriliyor. Burun ve kaş altına pırıltılı bir krem sürülüyor. Bunlar yüzü biraz daha da aydınlatıyor. Üst dudak kıvrımlarının ve elmacık kemiklerinin vurgulanması da trend içinde yer alıyor.

KABİLE ÜYESİ

Yeni uyanmışgibi saçlar

Kabile üyesinin saçları "yapılıp bozulmuş". Yeni uyanmış gibi. Güzel görünmesi için çok az çaba harcaması yetiyor. Saçlar sadece yıkanıyor ve fönle kurutuluyor. Doğal hacim ve parlaklık korunuyor. Saçlar kalın, parlak ve sağlık dolu. Çok az bir saç spreyinden başka bir bakım yapılmıyor. Saç tasarımcısı Sam McKnight şöyle diyor: "Bu, seksi ve ışıltılı bir görünüm. Saçlar genellikle ayrılmış, bazen hafif dalgalı. Yapması kolay ve bakımı çok az bir çaba gerektiriyor."

Gözler grafik vurgulu

Grafik simgeler ve parlak renkli toz boyalar, duvar yazılarının ve gerçek Afrika/Kızılderili kabilelerinde görülen vücut dövmelerinin yerini alıyor. Ürkütücü ve bir şekilde kızgın, aynı zamanda oyuncu bir görünüm yaratarak gözü belirginleştiriyor ve resmediyorlar. Grafik vurgulu gözler bazı durumlarda kullanıcısını sosyal baskılardan koruyan bir modern zaman maskesi olarak görülebilir. Bir taraftan "bana bak", diğer taraftan "gizleniyorum" diyen göz makyajının bu etkileyici kullanımı, teatral bir etki yaratıyor.

HOLLANDA RENKLERİ

Fön çektirmeden olmaz

Fönlü saçlar bu trendin özelliği. Fön çekilen saç zarif, parlak, ışıltılı ve canlı duruyor. Gür ve sağlıklı bir saç halini alıyor. McKnight, "Kuaförde yapıldığı belli, fönlü saç çok parlak ve dolgun oluyor. Üstelik birkaç gün de dayanıyor. Temiz, sağlıklı ve bakımlı görünüyor. Mısır püskülü gibi dümdüz değil, ancak pürüzsüz. Saçın bakımlı görünmesi için dümdüz olması şart değil. Kadının güçlü olduğunu ve kontrolü elinde tuttuğunu gösteren, özgüveni kışkırtan bir görünüm" diyor.

Kara kanatlı gözler

Üst göz kapağı yerine göre ince, yerine göre kalın bir çizgiyle, dışarı taşırılarak boyanıyor. Kat kat maskara sürülüyor. Bazen gözün dış kenarına doğru takma kirpikler yerleştiriliyor. Çoğu durumda, yukarıdaki kanadın canlı siyahlığını artırmak için alt gözkapağının içinde beyaz kalem kullanılıyor. Gözler, 1940’lardan esinlense de belirgin bir çağdaşlık hissi veriyor.

MAKSİ MİNİMALİZM

Saçlar sıkı sıkı toplanıyor

Geçen sezon saçlar sıkı topuzlar halinde toplanıyordu. 2008 kadını için topuzlar yine söz konusu, ama bu sefer arkada olması şart değil. Saçlar yanda da topuz yapılabiliyor veya düz bir biçimde taranıp bırakılıyor. Saçların düzlüğü, sıkılığı kıyafetlerin hacmiyle karşıtlık sağlıyor. Genel olarak fütüristik tarzı kabile stiliyle birleştiren bir akım ve hem erkeksi, hem kadınsı olabiliyor. Saçlar sıkıca toplanıp genellikle topuz yapılsa da, atkuyruğu, örgü ve kurdeleler de kendini gösteriyor. Eklektik, temiz, modern ve erkeksi bir tarz. McKnight şöyle diyor: "Bu sezonun süslü yakalarını kullanabilmek için boyun temiz bir biçimde ortaya çıkmalı. Saçlar yüzden geriye doğru şekillendiriliyor ve küçük bir topuz ya da örgü şeklinde başa çok yakın muhafaza ediliyor. Böylece oran olarak kıyafetler daha büyük görünüyor. Çok modern, şık, neredeyse hacim karşıtı bir tarzdır."

Cilt taze, mat ve renksiz

2008 kadını için dudaklar dahil cilt parlak değil tam tersi çoğunlukla çıplak ve mat. Yataktan henüz çıkmış gibi görünüyor. Taze ve hafif al, doğal, gençlik dolu sağlıkla ışıldıyor. Fondöten yüze sürüldükten sonra yarı saydam pudra uygulanıyor. Dudaklara renksiz veya pembe, şeftali ve bej gibi doğal tonlarda yarı saydam parlatıcı sürülüyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle