GeriKelebek İşte aşk mucizesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte aşk mucizesi

İngiltere'de dokuları tutmadığı halde, bir kocadan alınan böbrek nakledildiği eşini kurtardı. Çiftin 21 yıllık seks yaşamı, doku uyuşmazlığını ortadan kaldırdı.

Tıp dünyasını ayağa kaldıran böbrek mucizesi, istikrarlı bir seks yaşamı olan Wysocki çiftinin, 21 yıllık sıvı alışverişi sayesinde gerçekleşti. Her iki böbreği de iflas eden ve haftada üç gün diyalize bağlı yaşayan 42 yaşındaki Helen Wysocki'ye kocasından alınan böbrek nakledildi. Üstelik bu yapılırken, karı-koca arasındaki doku uyuşmazlığı biliniyordu. Nakli gerçekleştiren Dr. Paul Lear, şöyle dedi:

Vücut böbreği reddetmedi

‘‘Çift 21 yıllık cinsel yaşamları boyunca, birbirlerine yeterince sıvı geçirmişlerdi. Bu sıvı alışverişiyle birlikte çiftin bağışıklık sistemleri birbirine tolere edecek duruma gelmişti. Bu nedenle de doku uyuşmazlığı olduğu halde Bayan Wysock'un bağışıklık sistemi, kocasının böbreğini reddetmedi. Bu olay doğaya uyumun mükemmel bir örneğidir.’’

Binlerce kişi kurtulacak

Wysocki'lerden önce yedi çifte daha aynı operasyonu uyguladıklarını belirten Dr. Paul Lear, ‘‘Böylece eşler arasında yapılan böbrek naklinin daha başarılı olduğu ortaya çıktı. Artık binlerce kişi eşinden böbrek alabilir. İstikrarlı seks hayatına sahip olanların önünde yeni umut kapıları açılıyor’’ diye ekledi.

Kocamın en büyük hediyesi

10 yıldır böbrek hastası olan Helen Wysocki ise, önceki gün dializ makinesinden son kez çıkarken, ‘‘George bana hayatımın en büyük hediyesini verdi. kendimi çok iyi hissediyorum. İkimiz de normal hayatlarımıza döndük’’ dedi. Yedi yıl önce böbrekleri tamamen iflas edince haftada üç kez dializ makinasına giren genç kadına, nadir bir doku tipine sahip olduğundan yıllardır uygun böbrek bulunamamıştı.


En lezzetli yemek tarifleri burada

False