Şarkı listelerine ‘update’ geldi

Güncelleme Tarihi:

Şarkı listelerine ‘update’ geldi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 06, 2024 13:36

Arka arkaya yeni parçalar yayımlanıyor, haliyle şarkı listelerimiz de sürekli ‘update’ oluyor yani yenileniyor. Bu haftanın yeni liste adayları Hadise, Evdeki Saat, Melis Fis, Kırık Kalpler Düğün Salonu, Rozz Kalliope ve Eminem’den…

Haberin Devamı

Şarkı listelerine ‘update’ geldi

Dört yıl bekletmiş

“Hadise de duygusal, slow parçaları bir başka yorumluyor” diyenleri çok mutlu eden bir şarkı ‘Hayat Oyunu’. Sözleri Murat Güneş’e ait olan şarkıyı Volga Tamöz bestelemiş. Şarkıyı dört yıldır bekleten Hadise neden şimdi yayımladığını “Kendi içimdeki yarım kalan yolculukları tamamladığımı hissediyorum. Uzun zamandır yüreğimin tam ortasında duran camdan ok sanırım artık yok” diyerek açıklıyor.

‘Hayat Oyunu’ (Tekli)

Hadise

Pasaj Müzik

Şarkı listelerine ‘update’ geldi


Hani ‘Ye, Dua Et, Sev’di?

Haberin Devamı

Kendini keşfetmek için yollara düşen, bir önceki kuşağın favori filmiydi ‘Ye, Dua Et, Sev’. Şimdiki gençlerse “Yat, kalk, dua et sen bana/Çat diye gidesim bir tutarsa, tat tuz kalmaz hayatında” diyor. Ve bu kuşağın bayrağını da pop müziğin genç yeteneklerinden Melis Fis taşıyor. ‘Yat Kalk Dua Et’ Melis’in yeni teklisi. Parçanın söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Tarık İster’e ait.

‘Yat Kalk Dua Et’ (Tekli)

Melis Fis

Sony Music Türkiye

Şarkı listelerine ‘update’ geldi

Mutsuz dans şarkısı

Çok mu bunaldınız, kulaklığınızı takıp Evdeki Saat’in yeni şarkısı ‘Biraz Ağladım’ı dinleyin. Gözyaşı dökmek serbest ama hemen arkasından kimseye aldırmadan içinizden geldiğince dans etmek şartıyla. Eren Alıcı’nın projesi Evdeki Saat’i özlemiştik ama ‘mutsuz dans şarkıları’na bir yenisini ekleyerek kendisini affettirdi. 


‘Biraz Ağladım’ (Tekli)

Evdeki Saat
Clockworks 

Şarkı listelerine ‘update’ geldi


Bu başka Houdini

Dua Lipa’nın ‘Houdini’sine bir yenisi eklendi. Eminem de aynı isimle bir tekli yayımladı. ‘Houdini’ Amerikalı ikonik rap’çinin bu yaz çıkacak 12’nci stüdyo albümü ‘The Death of Slim Shady (Coup de Grâce)’in çıkış teklisi olarak açıklandı. Anlaşılan Eminem’in provokatif alter egosu Slim Shady sessizliğini bozdu ve geri döndü.

‘Houdini’ (Tekli)

Eminem

Universal Music Türkiye

Haberin Devamı

Şarkı listelerine ‘update’ geldi

Bu kez rock türünde…

İpek Evre ve Arcan Akduman’dan oluşan Kırık Kalpler Düğün Salonu geçen yıl yayımladıkları ‘Bahar Geliyor’un ardından şimdi de bu şarkının farklı bir haliyle karşımızda. Platonik bir aşk hikâyesini anlatan şarkının ikinci versiyonunda rock sound’u öne çıkıyor. 

‘Bahar Geliyor v2’ (Tekli)

Kırık Kalpler Düğün Salonu

Ellipsis

Şarkı listelerine ‘update’ geldi

Türlerin birleşimi

Rozz Kalliope her ne kadar rap’çi olarak tanınsa da yaptığı parçalarda farklı türlerin izlerini de görmek mümkün. Bu kez de elektronik altyapısıyla dikkat çeken ‘Son Elveda’ ile karşımızda. Dans etmeye hazır olun.

Haberin Devamı

‘Son Elveda’ (Tekli)

Rozz Kalliope

Universal Music Türkiye 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!