GeriHürriyet Cumartesi Hemingway’e Türk komşu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hemingway’e Türk komşu

Hemingway’e Türk komşu
Abone Olgoogle-news

Dice Kayek ilk ‘flagship’ mağazasını Paris’in kalbinde, bohem Saint-Germain-des-Prés’de açtı. Ernest Hemingway, Simone de Beauvoir, Truman Capote gibi efsane müdavimleri olan ikonik kafe Cafe de Flore’e komşu olan mağazada neler var?

Türkiye’nin güçlü uluslararası moda markası Dice Kayek’ten bir iyi haber daha: Ece ve Ayşe Ege’nin kurucusu olduğu marka, çıtayı yükseğe taşıyarak, ilk ‘flagship’ mağazasını, Paris’in kalbi St. Germain’in en gözde noktasında açtı. Dünyaca ünlü bir moda markasına kapı komşusu olan mağaza, filozofların, yazarların, şairlerin ve film yapımcılarının ruhlarıyla canlı St. Germain’in sembolik kafeleri ‘Cafe Les Deux Magots’ ve ‘Cafe de Flore’e komşu çok özel bir noktada yer alıyor. Belçikalı mimar Bernard Dubois’nin Doğu ile Batı kültürünü özel dokunuşlarla sentezleyerek tasarladığı mağaza markanın ruhunu gözler önüne seriyor.
Couture lokum ve Isparta halısı
Uzun yıllar sanat galerisi olarak hizmet veren ‘Rue Saint Benoît’daki 50’li senelerin ikonik binasında konumlanan mağazanın mimari tasarımı markanın dokusunu gözler önüne seriyor. Kapıdan girdiğiniz anda, henüz ilk adımda bir farklılık olduğunu hissediyorsunuz. Batı ve Doğu’nun, çağdaşla gelenekselin sentezi mekanda, Anadolu kültürünün çok güçlü yansımaları hayat buluyor. Sadece Bilecik’teki madende çıkarılan ve özel teknolojiyle üretilen ‘Vize pembesi’ mermer oldukça dikkat çekiyor. Yerler Isparta halısı ile döşeli. Dice Kayek için Isparta’da özel olarak dokundu. Misafirlere Türk kahvesi eşliğinde üzeri bütünüyle Isparta güllerinin yapraklarıyla kaplı ‘couture lokum’ ikram ediliyor. Alt katta ise özel “semi couture” giysilerin sunulduğu büyülü bir mekân karşınıza çıkıyor. Gerçekten eşsiz bu ortamda tüm misafirler kendilerini ayrıcalıklı hissediyor. Dice Kayek’in yeni adresine çok yakıştığı kesin...

Hemingway’e Türk komşu

Belçikalı ünlü mimarBernard Dubois’nin tasarladığı mağaza 15 rue Saint-Benoît adresinde...

 
   

Vakıf Emeklilik’ten “Tatlı Fonlar”Vakıf Emeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne olan ilgiyi artırmak ve BES fonlarını daha anlaşılır hale getirmek için “Tatlı Fonlar” Projesini hayata geçirdi. Projenin; birikim ve BES’e dair kavramlardaki bilinirliği arttırmasının yanı sıra Türkiye’de finansal okuryazarlık sürecine de katkı sağlaması bekleniyor.Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik, sektörde yeni bir farkındalık projesine imza atarak, finansal okuryazarlığa katkı sağlayacak olan Tatlı Fonlar Projesi’ni hayata geçirdi. Vakıf Emeklilik, Türkiye’de BES’e olan ilgiyi artırmak, tüm BES katılımcılarının emeklilik fonları ile içeriklerinde yer alan piyasa enstrümanlarını basit biçimde kavrayabilmelerini sağlamak adına Türk ve Dünya mutfağının en beğenilen tatlılarından ilham alarak “Tatlı Fonlar” Projesini hazırladı. Katılım, Katkı ve Faizli seçenekleri altında içlerinde birçok finansal enstrümanı bulunduran 16 adet fonu müşterilerine sunan Vakıf Emeklilik, dövize endeksli fonlardan; hisse, altın ve kira sertifikası gibi birçok opsiyonu barındıran fonlara varıncaya dek geniş bir portföyü; tulumba, aşure, revani, şöbiyet, mozaik pasta gibi tatlı isimleriyle eşleştirdi. Proje, Mutfak Sanatları Akademisi’nde influencer’ların katılımıyla Gastronomi Yazarı Sahrap Soysal eşliğinde faizsiz fonlara karşılık gelen aşure yapılarak anlatıldı. (Sponsorlu içerik)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle