GeriHürriyet Cumartesi Çocuk istismarı varsa bu hattı arayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuk istismarı varsa bu hattı arayın

Çocuk istismarı varsa bu hattı arayın

Nirengi Derneği çocuk istismarına karşı bir destek hattı kurdu, çocuk istismarı vakalarında mağdur çocuklara ve ebeveynlerine yasal veya psikososyal danışmanlık veriyorlar. İstismar durumundan şüphelenilen çocukla ilişkili herhangi biri arayarak destek alabiliyor.

Çeşitli toplumsal konularda projeler yürüten bir sivil toplum kuruluşu Nirengi Derneği... Derneğin son projelerinden biriyse çocuk istimarına yönelik.  Kurum, Nirengi Derneği İstismara Karşı Destek Hattı’nı kurdu ve bu sayede hem çocuk istismarı vakalarının yasal mercilere bildirilmesi konusunda yönlendirme yapıyor hem de 18 yaş altı istismar mağduru çocukların, bakım verenlerinin veya konudan haberdar olan çocukla ilişkili kimselerin yasal ve psikososyal ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor.

Fiziksel, cinsel, ekonomik ve duygusal istismar mağduru bir çocuğun ebeveyni ya da çocuğu tanıyan bir kişi doğrudan hattı aradığında, durumu nereye ihbar edeceği, soruşturma süreci gibi konularda bilgi veriliyor.

Şüphe etmeniz yeterli!

Hattı aramak için somut deliller gerekmiyor, ‘şüphe’ yeterli... İyi niyetle, çocuk istismarına karşı ihbarda bulunan kişiler kanunen korumada oluyor.

Proje kapsamında sömürü ve şiddet tehdidi altında olan her çocuğa destek sağlanıyor. Hafta içi 10.00-19.00  saatleri arasında ücretsiz hizmet veren destek hattı: 0850 216 53 67

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False