GeriHürriyet Cumartesi 80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar

80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar
Abone Olgoogle-news

1940’ların unutulmaz silüeti modern dokunuşlarla dönüyor. Birkaç sezondur farklı markaların koleksiyonlarında görmeye başladığımız pilili ve yüksek belli pantolonlar, 2020 itibariyle yerini sağlamlaştırmaya hazır.

Uzun yıllardır erkek pantolonlarında, dar, slim tasarımlar, düşük beller ve kısa paçalar öne çıkıyordu. Ancak bu tasarımlar ne yazık ki yalnızca çok az kişiye yakışıyor. Daha bol kesimli, pilili ve yüksek belli pantolonlar ise doğru model seçimi ve eşleştirmelerle daha fazla vücut tipine hitap edebilir.
Louis Vuitton’un İlkbahar/Yaz 2020 erkek giyim koleksiyonunda bu pantolonlar, pembe, yeşil ve mavi gibi iddialı renklerde karşımıza çıkarken; Balenciaga, Lemaire ve Acne Studios gibi markalardaysa bu modeli bej, gri, lacivert ve siyah gibi daha alışıldık renklerle gördük. Markalar bu pantolonları hem gömlek ve blazer ceket gibi daha geleneksel parçalarla hem de bol tişört ve sweatshirt’lerle bir arada kullanarak modern bir tezat yarattı.

80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar


Stil ipucu
Tişörtler tekrar içeri
İçinizdeki Marlon Brando’yu açığa çıkarmak için tişörtünüzü yüksek belli pantolonunuzun içine sokarak kullanabilirsiniz. Ya da bu geleneksel tasarıma modern bir dokunuşla denim gömleklerinizin önünü açıkta bırakarak tercih edebilir; spor ayakkabılarınızla tamamlayabilirsiniz. Özellikle lacivert, siyah ve krem tonlarında karşımıza çıkan pilili ve yüksek belli pantolonlar geçmişten gelen geleneksel ama zamansız tavrıyla gardırobunuzda uzun yıllar kalan parçalardan biri olabilir.
80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar


Moda dünyasından kısa kısa...
Moda haftası yeni mekânında
80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’un 15’inci sezonunun resmi tarihleri açıklandı. Tasarımcıların Sonbahar-Kış 2020-21 koleksiyonlarının sergileneceği etkinlik,
16-20 Mart arasında Askeri Müze, Harbiye’de gerçekleşecek. Defilelerin yanında isteyen herkesin ziyaret edebildiği ve tasarımcıların koleksiyonlarının sergilendiği ‘The Core İstanbul’ alanı oluşturulacak
ve paneller düzenlenecek. Sektördeki önemli isimlerle soru-cevap imkânı tanıyan bu paneller özellikle yolun başında olan gençler için çok önemli. Henüz bu yılki etkinlikler resmi olarak açıklanmasa da, modaseverlerin konuşmacılarla tanışma imkânını kaçırmamalarını öneririm.
French manikürün 2020 hali
80 yıl sonra yeniden yüksek belli, pilili pantolonlar


French manikürün hâlâ yalnızca beyaz ve ekru tonlarından ibaret olduğunu sanıyorsanız, sizi bu ikonik tırnak stilinin modern haliyle tanıştıralım. Artık tırnak uçlarımıza istediğimiz rengi sürmekte, hatta biraz ışıltı ve parıltı vermekte özgürüz. İster şeffaf tonlarda bir oje sürüp tırnak uçlarınızda pembe, kırmızı ve hatta sarı gibi canlı renkleri tercih edebilir, isterseniz de birbiriyle zıt iki renk seçerek yaratıcılığınızı açığa çıkarabilirsiniz. Hatta tırnak ucunuza iki farklı renkte çizgi çekerek, French manikürünüze ekstra bir ton bile ekleyebilirsiniz. Uzun süre dayansın isterseniz, kalıcı ojenizi de bu renkli French manikür trendine uygulayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturarak kendi stilinizi ortaya çıkarmak tamamen size kalmış... 

 
   

Mirasçıların hakları nelerdir?Kanuni mirasçılar miras bırakanın miras bıraktığı değer üzerinden miras hakkını ortadan kaldıramayacağı kişileri ifade eder. Bir diğer deyişle, kanuni mirasçıların miras bırakan kişi istemese de her daim saklı payları bulunur ve bu saklı paya istinaden mirastan belirli bir pay alırlar. Dört çeşit kanuni mirasçı vardır. Bunlar; kan hısımları, sağ kalan eş, evlatlık alınan kişiler ve evlilik dışı dünyaya gelen çocuktur. Bu kişilerin her biri hayatta kalan kişilere göre farklı oranlarda miras payına hak kazanırlar. Avukat Aslı Doğanay mirasçıların haklarını tüm bilinmeyenleri ile açıklıyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle