GeriKelebek Her yaşta güzel göğüsler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her yaşta güzel göğüsler

Bazıları için kadın göğüsleri cinsellikle ve erotik zevklerle eş anlam taşır. Bazılarına göre göğüsler bebekleri beslemeyi ve anneliği simgeler. Ama pek çok kadın için, bu zararsız ve yumuşak kitleler, kanserin ve çeşitli hastalıkların kaynağı...

Kadın vücudunda göğüsler, estetik açısından önem taşıyor. Kadının güzelliğinden sözedilirken göğüslerinin şekli, dolgun veya küçük, sarkık ya da dik olmaları dikkate alınıyor. Göğüslerin dik durmaları için sutyen kullanmak yüzyıllardan beri adet olmuş. Zaman zaman sutyen modası 'out' oluyor ama genelde kadınlar sutyensiz sokağa çıkmak istemiyorlar. Estetik cerrahlarının da en çok üzerinde çalıştıkları organlar göğüsler. Göğüsleri dikleştirmek, büyütmek ya da küçültmek isteyenler estetik cerrahlarına baş vuruyorlar. Son yıllarda silikon uygulamasıyla daha iri göğüslere sahip olan kadınların sayısında da büyük artış var.

Kadınlar için göğüsleri, hayatlarının çeşitli dönemlerinde yaşadıkları değişiklikleri de yansıtıyor. Kız çocuklar adet görmeye başladıkları zaman göğüsleri büyümeye başlar, hamilelik dönemlerinde göğüslerde şişkinlik görülür, bebeklerini anne sütüyle besleyen annelerin göğüsleri sarkabilir. Menopoz dönemi ve yaşlılık da etkisini göğüslerde gösterir. Göğüslerin sağlıklı ve güzel olması için bıçak altına yatmak şart değil. Öncelikle uzmanların öğütlerini dikkate alın.

Nasıl koruyabiliriz?

Alkollü içkilerden uzak durun. Hiç değilse tükettiğiniz alkollü içki miktarını azaltın. Alkol, sistemdeki dişilik hormonu miktarını arttırır ve göğüslerde şişme görülür.

Beslenme alışkanlıklarınızı bir daha gözden geçirin. Yağlı besinlerden vazgeçmeye bakın. Yağ tüketimini azaltmak, vücudunuzdaki hormon dengesini düzeltir. Ayrıca göğüs kanseri tehlikesini azaltır. Posalı yiyecekler, meyve ve sebzeler, göğüs güzelliğini korumanızı sağlar.

Kafeinli içecekler, göğüslerde şişkinlik yapabilir. Yumruların oluşmasına yol açar. Kadınlar kafeinli içecekleri kendilerine yasakladıkları zaman, göğüslerindeki şişkinlikler küçülür ve zamanla kaybolur.

E vitamini almanın yararı büyüktür. Ancak E vitamininin doktor kontrolünde alınması gerekiyor.

Aerobik egzersizleri, bisiklet ve yürüyüşler, göğüslerin sağlığı ve güzelliği açısından yararlıdır.

Göğüsleri dikleştirmek İçin

Göğüsler guddesel dokular ve yağdan oluştukları için egzersiz yardımıyla onları büyütmek ya da küçültmek imkansızdır. Fakat göğüs altlarındaki kasları geliştirerek göğüslerinizin duruşunu düzeltebilirsiniz. Özellikle kürek çekmek, göğüs kaslarını güçlendirir ve göğüslerin duruşunu düzeltir. Evinizde de kürek çekme hareketlerini her gün tekrarlayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Evinizde yapabileceğiniz bir başka egzersiz daha var: Yere bağdaş kurup oturduktan sonra vücudunuzu ağır ağır öne eğip burnunuzu yere değdirin ve derin soluk alın, ağır ağır doğrulmaya başlayın.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False