GeriHayat Yılın en iyi 10 PC oyunu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılın en iyi 10 PC oyunu

Yılın en iyi 10 PC oyunu
refid:30162306-spot ilişkili resim dosyası

Bayramda evdeyseniz yeni oyunlar keşfetmenin tam zamanı. Size dünyayı unutturacak aksiyon, macera, futbol, dövüş ve simülasyon alternatifleri var. Tatil bitmeden oynayabildiğiniz kadar oynayın. Hürriyet teknoloji editörleni Patrick Özdemiroğlu Ahmet Can seçti.

Yeni oyun, yeni umutlar
PES 2016K: ONAMI - Çıkış tarihi 17 Eylül 2015

Geçen sezon çıkardıkları oyunla PES tutkunlarında hayal kırıklığı yarattılar. Ancak yeni versiyonda köklü değişiklikler yapıldı. Oyunda yakın kontrol ve bireysellik gibi özellikler öne çıkıyor.

Fransız İhtilali’ne katılın
ASSASSIN’S CREED: UNITY / UBISOFT - Çıkış tarihi 13 Kasım 2014
1789’daki Fransız İhtilali sırasında Paris’te kaos hakim... Tam bu dönemde ortaya çıkan Arno, halkın yanında asilere karşı savaşırken, ihtilalin arkasındaki gerçek güçleride ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Yılın en iyi 10 PC oyunu

Afganistan’da tank sürün
METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN / KONAMI - Çıkış tarihi 15 Eylül 2015

Dokuz yıl komada kalan Snake kendini bir hastanede bulur. Afganistan’da geçen oyunda at, araba, motosiklet ve tank gibi araçları da kullanma imkânı var. Oyunun müzikleri oldukça iyi.

Üç farklı karakter
GTA V / ROCKSTAR GAMES - Çıkış tarihi 14 Nisan 2015
Aksiyon dolu oyun iki yıldır bekleniyordu. Farklı yeteneklere sahip Michael, Franklin ve Trevor karakterleriyle görevleri yerine getirebilir ya da şehirde istediğinizi yapabilirsiniz.

100 saatlik macera
WITCHER 3 / NAMCO BANDAI GAMES - Çıkış tarihi 19 Mayıs 2015
Yaratık avcısı Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı bulmaya çalışıyor. İkinci oyuna göre 30 kat daha büyük bir haritayla karşımıza çıktı. Oyun, yan görevlerin de yapılmasıyla 100 saate çıkıyor.

Dünyayı fethet
TOTAL WAR ATTILA / SEGA - Çıkış tarihi 17 Şubat 2015

Atilla Avrupa’yı kasıp kavuruyor... Ülkenizi seçip diplomasi yapın, ekonominizi yönetin ve sınırlarınızı genişletin. Tabii gücünüz yetiyorsa. Ahmet Can, “Oyunun ses efektleri çok güçlü” diyor.

Yılın en iyi 10 PC oyunu

Efsane kaldığı yerden
WORLD OF WARCRAFT WARLORDS OF DRAENOR / BLIZZARD ENTERTAINMENT - Çıkış tarihi 13 Kasım 2014
Efsanelerin başında gelen oyunun yeni ek paketinde, hikâye daha ilginç bir hale geliyor. Grom Hellscream, Ner’zhul, Gul’dan ve Blackhand gibi efsanevi karakterlerle seviye sınırı 100’e çıkarıldı.

Diktatörü yenin
FAR CRY 4 / UBISOFT - Çıkış tarihi 18 Kasım 2014
Far Cry, yeni grafikleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor. Himalayalar’da bulunan Kyrat adlı hayali bir ülke... Buradaki diktatör Paga Min’e karşı mücadele ediyorsunuz ve onu devirmeye çalışıyorsunuz.

Kavga var dediler, geldik
MORTAL COMBAT X / WARNER BROS INTERACTIVE ENTERTAINMENT - 14 Nisan 2015
Seri, Johnny Cage, Goro ve Liu Kang gibi dövüş karakterleriyle devam ediyor. Senaryo modunda, dövüşçü seçemeyip verilen karakterle dövüşüyoruz. Ayrıca oyunda sizi bekleyen yeni bir süpriz karakter de var.

Kendi şehrini kur
CITIES: SKYLINES / PARADOX - Çıkış tarihi: 10 Mart 2015

Belediyelerden şikayetçiyseniz kendi şehrinizi kurup, yönetin ve nasıl olması gerektiğini onlara gösterin. Oyuna başlamadan kafanızda bir şehir planı kurmanız gerek. Çünkü sonra işler fena karışacak.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False