GeriHayat Türkiye aldatıyor: İşte istatistikler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye aldatıyor: İşte istatistikler

Türkiye aldatıyor: İşte istatistikler
refid:30108637-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Dünya dönmeye devam ettikçe, seks ve aldatma hikayeleri de peşimizi bırakmayacak. Geçen hafta Kelebek'teki her aldatma haberinin altına bir anket koyup Poltio sitesi aracılığıyla okurlarımıza aldatma ile ilgili düşüncelerini sorduk. İşte sonuçlar...

İster 'genetik' deyin ister 'genetik defo.' İster 'fiziksel olursa aldatma olur' deyin ister 'ruhen olursa olmaz.' Belli ki herkes aldatmayı kendi kitabına uydurmuş ve ona göre tavır belirlemiş.
İlk aldatma haberimiz 2 hafta önce doğum yapan Nefise Karatay’ın kocası Yusuf Day'in, Cicişler denen iki kız kardeşle eşini aldattığı iddialarıydı. Haftanın en çok konuşulan magazin haberlerinden biri oldu. Acemi bir çapkınlık mıydı? Karatay affetti mi? gibi tartışmaları bir kenara bırakıp haberimizin altında şu soruyu sorduk:

Siz hiç partnerinizi aldattınız mı?

4 bin 500 kişi ankete katıldı. Yüzde 30'u 'aldattım' dedi.

Aşk, yasağın cazibesi, cinsellik… Gerçek olan şu ki aldatma artık bir tabu değil. Ali Ağaoğlu'nun evli olmasına rağmen göğsünü gere gere o sevgiliden, bu sevgiliye kendini atması ve bunu tüm kamuoyu önünde yapması, kınanmak bir yana bıyık altı 'Helal olsun' nidalarına yol açıyor. Keza Acun Ilıcalı ve kadınlarının hikayeleri...

Aldatma hikayelerinde bir başka konu da, ilişkilerin ayrılık ya da boşanma ile sonuçlanması. İlişkiler darbe alsa da sürüyor. Sürmese de sürünüyor. İlk akla gelenler Caner-Asena Erkin, Kutsi ve Sinem Bayraktutar, Hüsnü-Nazire Şenlendirici çiftleri…

Hiç aldatılıp affettiniz mi?

7 bin 900 kişinin katıldığı ankete katıldı. Yüzde 30'u aldatıldıktan sonra affettiğini söyledi.

Türkiye aldatıyor: İşte istatistikler

Aldatma denen, ucu epey açık konu elbette sadece yukarıda okuduklarından ibaret değil. Örneğin 'Eşlerinin eşcinsel olduğunu sonradan öğrendiler' haberi yayınladık. Elbette elimizde Türk veriler olmadığı için 'şimdilik'yabancı ünlüler üzerinden bu haberi yaptık.

Partnerinizin eşçinsel olduğunu, sizi bir erkek ya da kadınla aldattığını öğrenseniz ayrılır mıydınız?

6 bin 790 kişi ankete katıldı. Yüzde 80'i evet, yüzde 20'si hayır yanıtını verdi.

Bir de aldatan ya da aldatılan kişinin sizin olmadığınız durumlar var ki, o da aldatma konusunun bir başka merhalesi. En can dostunuzun aldatıldığını bilseniz, şahit olsanız ne yaparsınız? Koşa koşa gidip anlatır mısınız? Aldatan kişiyi karşınıza alıp nutuk mu çekersiniz? Yoksa sen sağ ben selamet deyip hiç karışmaz mısınız?

Türkiye aldatıyor: İşte istatistikler

Yakın arkadaşınızın aldatıldığına şahit olsanız ne yaparsınız?

Ankete 13 bin kişi katıldı sonuçlar şöyle çıktı:

Hiç karışmam: % 43

Aldatanla konuşurum: % 37

Aldatılana anlatırım: % 20

Ahh tabi konumuz sadece burada bitmiyor sevgili okurlar. Daha bunun Facebook'tan sildin silmedin, whatsup'tan engelledin engellemedin mevzuuları var. Hayat eskisi gibi “al mektuplarını-ver mektuplarımı” basitliğinde yaşanmıyor artık. Instagram’da paylaşılmış onca fotoğraf, Facebook’ta onlarca ortak arkadaş… Tüm bunlar ayrılınca ne olacak? Size soralım.

Eski sevgili ile sosyal medyada ‘arkadaş’ kalmaya devam eder misiniz?

False