Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı

Güncelleme Tarihi:

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 28, 2016 17:23

Ekşisözlük ve sosyal medyada fırtınalar koparan düğün fotoğrafçısı Esra Özcan 'Kabus gibi bir gün geçiriyorum' diyerek Hürriyet'i aradı. Özcan, 'Çift fotoğrafları beğenmişti ve kişisel Instagram hesabımda paylaşmamı istediler. Paylaşmadığım için sinirlendiler ve beni sosyal medyada tehdit edeceklerini söylediler' dedi. Özcan daha sonra yazılı bir açıklama yaparak olayı anlattı.

Haberin Devamı

Ekşisözlük'te başlayan ve daha sonra tüm sosyal medyaya yayılan düğün fotoğraflarının yankıları sürüyor. Sözlükte bir kullanıcı, arkadaşının, düğün fotoğraflarını çeken kişiye yönelik tepkilerini paylaşınca bu paylaşım büyük ilgi görmüştü.

Fotoğrafların çöplerle dolu bir tarlada çekilmesi ve fotoğrafçının çifte 'varoş insanlarsınız, fotoğraftan anlamıyorsunuz' dediği iddiası ortalıığı karıştırmıştı. 

 

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı


Tepkilerin odağı haline gelen düğün fotoğrafçısı Esra Özcan önce Hürriyet'i aradı, daha sonra ise yazılı bir açıklama yaptı. İşte fotoğrafçı Esra Özcan'ın açıklamaları...

 

Haberin Devamı

'BEN KİMSEYE VAROŞSUNUZ DEMEDİM' 

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı

 

'Hayatım boyu kimseye varoş kelimesini kullanmadığım ve beni hiç dinlemeden bile varoş dedin diye yalan bir haberle heryerde yayınlayıp sizinde inandığınız fotoğrafçıyım ben. 
14 ağustos 2016 günü, hikaye paketini (kuaför & dış mekan & gelin alma) tercih eden çiftim sabah 8.30 da kuaföründe (Beylikdüzü ) başladım çekime . 
Saat 11.00'de gelinin hazırlığı bitti fakat çekimde yanında gelecek olan damadın kızkardeşleri hazır olmadığından gelinde onlarla beraber kuaförde bekleyecekti , ben bu süre zarfında havanın çok güneşli olduğu ve Yıldız Parkı (OHAL'den ötürü) kapalı olduğu için, vaktimiz olduğundan (kardeşlerin hazırlığını bekliyoruz bu ara) Beylikdüzü'n de saat 16.00 da tarla çekimi ve deniz kenarı çekimi yapmayı teklif ettim . 
Örnek fotoğraflar gösterdim kabul ettiler, saat 15.30 da buluştuk ve önce tarla çekimini sonrasında deniz kenarı çekimi yapıp (Bu arada çekim arasında çekilen kareleri aralıklı olarak tüm çiftlerim bilir motive olsunlar diye gösteririm, kardeşleri gelin & damat, 'Harika çok güzel' kelimeleri havada uçuşuyor ) , gelin alma çekimi için beraber çiftin evine gittik. 

Gelin alma çekimi tamamlandı, çift evden çıkarken apartman girişinde damadın annesi tarafından " Yeter artık fotoğraf çekmeyi bırakın" diye azarı yedim. Bırakmadım tabii  çekimi , duymazlıktan gelip devam ettim ve son karelerimi alıp, el sıkışıp ayrıldık ... 

İşte şimdi başlıyor her şey ... 

 

Haberin Devamı

 'ASİSTANIMIN ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARI HAM HALİYLE TESLİM ETTİM' 

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı


Balayında iken bana mesaj attılar: 

- "Esra hanım lütfen Instagram sayfanızda bizi de paylaşın" diye ... 
- "Edibe'ciğim sen aslında tesettürlüymüşsün, bu yüzden size sormadan fotoğraf paylaşmak istemedim" , "Çok yoğunum fotoğrafları işleyip en yakın zamanda size göndereceğim" dedim. Ve ben Instagramda çiftin fotoğrafını yayınlamadım. 

Şimdi benim hatalarım; 

** Eğitim verdiğim asistanımın çektiği fotoğrafları ham hali ile teslim ettiğimden ve çifte bunu özellikle belirtip, beğendikleriniz arasından dekupe edileceğini söylediğim halde mi hatalıyım? (Yayınlananlardan bir tanesi manipüle edilmiştir)
** "Esra Hanım, fotoğrafların hiç birini silmeyin hepsini isteriz" dedikleri için, mekana girer girmez ışık denemesi yaptığımız yerden çekilen fotoğrafları bile teslim ettiğim için. 
** Ağustos sıcağında saat 12.00'de ışığında fotoğraf çekmeyip "Zaten zamanımız var bekleyelim" dediğim için . 
** Sırf Yıldız Korusu kapalı Emirgan'a gitmeyelim tarla ve sahil çekimi yapalım dediğim için, meğer fotoğrafları gösterdiğimde o gülücekler sahteymiş . 
** Instagram'da fotoğraflarını paylaşmadığım için. ( tesettürlü olup o gün açık gelin başı yaptıran gelinler sonrasında fotoğrafı kaldırttığından, bunu iş prensibi haline getirdim ve paylaşım yapmıyorum) 

 

Haberin Devamı

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı** Gelinin eyelıner'ını eğri çekmişlerdi, düzelttiğim için.
** Kovulmaktan beter olduğum halde hala işimi yarım bırakmayıp devam ettiğim için. 
** Gelin tarafından balayı dönüşü aranıp " kayınvalidem adına ben özür dilerim, kendisi o gün gergindi, dediğinde önemli değil  olabiliyor böyle durumlar diyip uzatmadığım için.
** Balayı dönüşü DVD teslimi sonrası mekanı beğenmediklerinde, Eylül ayında çok yoğunum, Ekim'in ilk haftası tekrar 2 saatlik çekim yapalım dediğim için. (Ek ücret almadan ) 

 

'ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM' 

Sosyal medyada olay olan fotoğrafçı Esra Özcan açıklama yaptı** Tüm günümü harcadığım halde, tekrar çekim alternatifi sunduğumda , paranın tamamını iade etmem gerektiğini söyleyip , bin bir türlü tehditlerle farklı telefonlardan " çekimdeyim sizi arayacağım " dememe rağmen sürekli arayan numaraları engellediğim için. (O gün başka bir çiftimi güldürmem gerekiyordu , bugün bu üzgün durumu yaşayıp sonrasında güldürdüğüm gibi) . 

Hatalıyım , 

Çünkü, ben geline ne olur terlik giy diye yalvardım, 
Çünkü ,ben damada ne olur şu çöplerin arasında "Işık denemesi yapıcam sonra sen bunları aleyhime kullanır rezil edersin" diye dil döktüm , 
Çünkü, ben onları Emirgan, Yıldız Parkı, Bebek, Ortaköy, Üsküdar da 10 bin  kare çekip üzerine birde para iadesi yapmadım . ( bugün para iadesi yaptım.)

Ve Ekşisözlük'te zaman ayırıp iyi kötü yorum yazan insanların yorumları kaale alınmayıp gündeme oturan bu konu ödeme sonrası kaldırıldı. Çünkü asıl mesele tüm gün emek edip fotoğraf çekmeme rağmen para iadesi yapmıyor olmamdı. Özür dilemek insanı asla alçaltmaz ama ben özür dilemedim , özür dilemeyeceğim. dilemiyorum'

 

 

 

BAKMADAN GEÇME!