GeriHayat Selen Sevigen kimdir nereli kaç yaşında?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Selen Sevigen kimdir nereli kaç yaşında?

Selen Sevigen kimdir nereli kaç yaşında?
Abone Olgoogle-news

Selen Sevigen, özel hayatı ile gündemde yer almaya devam ediyor. Ünlü şarkıcı Gökhan Özen ile 2010 yılında evlenen ve 6 yıl evli kalan Selen Sevigen, 2016 yılında evliliklerine nokta koymuştu. Oyunculukla ilgilenen Selen Sevigen, daha çok kamera arkasında kalmayı tercih etmiş ve yapım kısmında faaliyetlerini sürdürmüştür. Peki, Selen Sevigen kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Selen Sevigen, 1979 yılında dünyaya geldi. Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra, ABD'nin Kaliforniya Üniversitesi'nde öğrenimine devam etti. Daha sonra İngiltere'de London Academy of Music and Dramatic Arts'ta müzik ve sinema eğitimi aldı.

Bernard Hiller'dan ders alıp oyunculuk kariyerine başladı. Türkmax ekranlarında Gala adlı sinema programının sunuculuğunu yapan Selen Sevigen, O Şimdi Mahkum ve O…Çocukları isimli filmlerde rol aldı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in kızı olan Selen Sevigen daha önce ismi futbolcu Tuncay Şanlı ile anılmıştı.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde Şarkıcı Gökhan Özen ile nişanlandılar. Babasının ısrarlarına rağmen politikaya atılmayan Selen, bir dönem yönetmen Abdullah Oğuz'un asistanlığını yaptı. 7 Temmuz 2010 da Gökhan Özen'le evlendi. Bu evlilikten 2 kız çocukları vardır. Gökhan Özen ile 2016 yılında boşanarak evliliklerine notayı koydu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle