GeriHayat Kibariye: Güzel kadınım ayol!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kibariye: Güzel kadınım ayol!

Kibariye: Güzel kadınım ayol!
refid:28199986 ilişkili resim dosyası

Biz onu her zaman çok sevdik. Kendini hiç saklamadı. Sadece sahnedeki tavırları değil, inanılmaz sesiyle de her zaman alkışı hak etti. Kibariye şimdi Amerika’nın, önde gelen müzik okullarından Berklee College of Music’in ‘Ortadoğu’nun en güçlü ve kişilik sahibi sesleri’ listesinde... Bir hafta sonra vereceği akustik konser öncesinde buluştuk, kendi deyimiyle ‘taş gibi’ olmasının sırlarını da konuştuk, kocasının geyşası olması durumunu da müzikteki başarısını da... Ne diyelim Kibariye’yle yine çok güldük, yine çok eğlendik.

Önce ben sorayım nasılsın canım?

İyiyim sağ olun Kibariye Hanım. Siz?
Allah’a çok şükür taşım taş...

Nedir böyle taş gibi kalmanın sırrı? Botoks falan mı yaptırdınız?
Allah çarpsın bugüne kadar yaptırmadım. Estetiğe kendi adıma karşıyım. Ama başkalarının özeline karışamam. Çocuk doğurduğum yerdeki sezaryen ameliyatı dışında başka ameliyatım yok.

Kibariye: Güzel kadınım ayol

En sevdiğim dizi ‘Beni Affet’’... Elimde peçetem bir yandan çayımı içip bir yandan ağlayarak izliyorum. Bir de ‘Paramparça’yı izliyorum. Ay o beni ne ağlatıyor. Yarısını seyredip yarısında dayanamayıp mutfağa kaçıyorum.

Nedir sırrınız?
Bizimki biraz aileden. Annem 75 yaşında, gacıya “Kız oğlan kız gibisin” derler. Yoksa krem falan kullanmıyorum. Asla normal günler makyaj yapmıyorum. Sabunla yıkadıktan sonra cildim kuruyunca hakiki zeytinyağını pamukla yüzüme sürüyorum. Ama bacaklarıma kadar. Bacaklarım da kendimin. Güzel kadınım ayol!

Kendinizi seksi bulur musunuz?
Tabii yani sorduğun soruya bak. Ablam, bu konular kocamı ilgilendirir. Ama kendimi beğeniyorum. Çocuk emzirdim. Hiçbir yerimde silikon yok. Kendi takımlarım. Allah’ın verdiği takımlar bunlar!

Rakibiniz var mı?
Rakibim yok. Kibariye, Kibariye’dir.

ALİ'Yİ BEN BÜYÜTTÜM

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Kenan İmirzalıoğlu ve Erkan Petekkaya’ya bayılıyorum. Adam gibi adam, olgun görüntüleri var. Kıvanç’ın dışında bir de ‘Beni Affet’te oynayan Kemal var. Onu kocama benzetiyorum. Tabii kardeşim olarak... Bir de Kerem Bürsin. Ablası yaşındayım, dünya ahiret kardeşim ama oyunculuğunu beğeniyorum.

18 senedir evlisiniz. Uzun süreli birlikteliğin sırrı ne?
Kocamın adı Ali biliyorsun di mi?

Tabii biliyorum... Ali Bey’in sizden küçük olması sorun yaratıyor mu?
Aramızda 23 yaş var. Yaram yok gocunacak. Ali’yi ben büyüttüm. Birbirimizi bilerek, severek aldık. Allah’a şükür bir evladımız var geçiniyoruz.

Kıskanç mısınız?
Tabii kıskanırım. Millet dostunu kıskanıyor. O benim nikâhlı kocam.

“Tek gecelik ilişkileri affederim” gibi bir laf ettiğiniz doğru mu?
Hayır. Kocamın ağzından bana gelen laflara inanırım. Gözüm görmemişse, yuvamı yanlış bir kadın için bozmam. Ama insanlık hali şaşar beşeriz. Başkasına âşıksa da zorla tutamam. Seviyorsa, sepeti koluna herkes yoluna. Nerede mutluysa!

Kibariye: Güzel kadınım ayol

“Yatakta Ali ne isterse yaparım” dediğiniz doğru mu?
Bu terbiyesizlik. Böyle bir laf edecek kadar aklımı yemedim. Bunu yazanın kendi ayıbı. Günaha girdiler.

Aşkı nasıl tanımlarsınız?
Sadakat, saygı, sevgi, tabii bunların karşılıklı olması önemli. Sevgi ve saygıyla yürüyen, acı çekmeden yaşanan her şey çok önemli.

Aşk kadını mısınız?
Aynen öyle.

Geyşa ruhlu musunuz?
Aynen öyleyim.

Biraz açar mısınız?
Madem öyle al sana böyle; kocama kadınım, karısıyım. Çocuğuma iyi bir anneyim. Evimde hizmetçiyim. Aileme köle olmaktan hoşlanıyorum. Bu, beni ezmiyor. Daha da diyeceğiniz var mı?

İkinizin şarkısı ne?
Ali’nin gözlerine vuruldum. Karagözlüm senin için dağlar bile delerim...

İlk görüşte aşk mıydı?
Zaten sıkıntılar atlatmıştım “Bir daha âşık olup evlenmeyeceğim” diye büyük konuşmuşum. Yalnız hayatımda en çok istediğim şey çocuktu. Ali’yi ilk kez annemin evinde gördüm. Kardeşlerimin arkadaşıymış. Ama ilk görüşte tık yoktu.

IŞIKLARIN ALTINDA OLMASIN

Sonra ne değişti?
Birkaç ay sonra yurtdışına gittim. Koca yatak, tek başıma yatıyordum. Rüyamda Ali’yi gördüm. Hatta kendi kendime “Sen şeytansın, çocuk kaç yaşında, sakın böyle şeylere girme” dedim. Ama demek bana yazılmış. Bol bol yaz bunları röportaja.

Kadermiş sizinki...
Valla öyle. Beni kimler istedi de olmadı. Neyse Ali’yle beş ay sonra karşılaştık. Bir gün “Sesinizi çok seviyordum ama bu kadar iyi olduğunuzu bilmiyordum. Çok sevdim sizi” dedi. Üç gün sonra da evlenme teklifi etti. “Gireyim bu işe ne olursa olur” dedim. Bir sene olmadan karnıma bebek girdi. Hiç tedavi görmeden. Allah bana Birgül’ü verdi. Ben Birgül’ü 30 sene bekledim. Beklediğime de değdi.

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Kadınlardan Hülya Avşar birinci sırada. Beren Saat ve Çağla Şikel’i seviyorum.

İdo, Engincan ve Zehra’yı sık sık ekranda görüyoruz. Birgül’ü neden saklıyorsunuz?
Onların kendi tercihleridir. Ben sevmiyorum, kurallarım var. Çocuğumu saklamıyorum ama ışıkların altında olmasın.

Birgül sizin şarkılarınızı seviyor mu?
Hayır, yabancı parçalar dinliyor. Apaçileri seviyor. Cırtırı cırtırı şeyler dinliyor.

KIZ GELDİN, DUL GİTMEYELİM

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Tarkan hem sanat hem güzellik anlamında tartışılmaz. Anası güzel eğitmiş. Bir kızım var. İkinci çocuğum Tarkan’dır.

Akhisar’da doğuyor ve İzmir’e göç ediyorsunuz... Nasıl başlıyor maceranız?
Sekiz kardeşiz... 5 erkek, 3 kız. Babam ayakkabı boyacısı, annem ev kadını. Çok yokluk içinde büyüdük ama güzel yıllardı. Babamın az parasıyla büyümek çok makbule geçti. Benim terbiyeli kalmamı, haddimi bilmemi sağladı.

Evlere temizliğe gidermişsiniz...
Evet. Pamuk ve tütün tarlasında çalıştım. Tren yolundan kâğıt topladım. Bafra sigaralarının paketlerini toplayıp satar, eve ekmek alırdım. Bunlar da benim gururum. Tel dolabım varken, şimdi sesim sayesinde buzdolabım var.

BU ÇOK ÇİRKİN!

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Yabancılardan Rihanna, Shakira ve Beyonce’ye de hastayım. Hepsi kadın gibi kadın.

Sesinizi nasıl keşfettiler?
Mucize isminde benden 3-4 yaş büyük bir arkadaşım vardı. Onların durumu daha iyiydi. O okula giderken ben gidemiyordum. Ders nasıl yapılıyor? Okul nasıl bir şey merak ediyordum. Bir yandan tütün kırarken ona şarkı söylüyordum. Bu arada o pavyonda çalışıyordu. Bir gün “Sen manyak mısın? Bu kadar güzel sesin var. Sen de gel şarkı söyle” dedi.

Babanız izin verdi mi?
12 yaşındayım, karşı çıktı. Aradan bir kaç ay geçti. Ekmeğe ihtiyacımız vardı. Mucize’yi aradım. İzmir Kordon’da pavyona soktu. Kaçak çalışıyordum.

Pavyonda hemen yıldızınız parladı mı?
Önceleri perdenin arkasından okuyordum şarkıları. Bir gün “Bu çok çirkin, kara kuru bir şey çıkarmayın zaten” dediler. Kompleks yaptım. Sonra Allah beni böyle yaratmış ama fizikten daha güzel bir şey vermiş diye düşündüm. Ve çıktım sahneye. Pavyon ama ben gazino sanıyorum. Peruk taktılar, elbiseler giydirdiler... Bir çıktım pir çıktım. Pavyon tıklım tıklım doldu. Sonra İzmir Fuarı’nda Gönül Akkor’dan Zeki Müren’e hepsi gelip sesimi dinledi. Gayrettepe Stardust’un sahibi vardı. Onun teklifiyle de İstanbul’a geldim.

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Türkiye'den İdil Biret ile düet yapmak istiyorum. Birbirimizin fanatiğiyiz.

Tek mi?
Kızoğlan kız gelmişim kurt kapanına. Tek olur mu? Babamla. Sonra babam, “Kız geldin dul gitmeyelim” dedi. “Her şey bende bitiyor” dedim. O zaman babam “Allah’a emanet ol” dedi. İstanbul’da kaldım. Ve Seda Sayan’la oturmaya başladım.

Siz assolist misiniz o yıllar?
Kralından. Seda o zamanlar çalışmıyor. Onu renk olsun diye ben aldım. “Gel kız, bebek gibisin" dedim, onun aklında yoktu. Yemeği ben yapıyorum, bulaşıkları o yıkıyor.

Karı koca gibi yani...
Lezbiyen mezbiyen değiliz biz. Allahımıza şükürler olsun kız kardeş gibiydik.

Kibariye: Güzel kadınım ayol

Kibariye, 21 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde akustik konser verecek. Sanatçı, konserde sürpriz düetler olacağını söyledi.

Nereden nereye... Şimdi Amerika’nın önde gelen müzik okullarından Berklee College of Music ‘2000’lerde, Ortadoğu’nun en güçlü ve kişilik sahibi sesleri’ listesindesiniz...
Evet. Amerika Berklee Üniversitesi’ne yakında gidip Türkiye’yi temsil edeceğiz şekerim, bundan ötesi var mı?

Peki okuma yazma mevzuu ne oldu?
Kitap falan okuyamıyorum. Büyük yazıları okuyorum.

Okuyamamaktan çok çektiniz mi?
Bunun kompleksini yaşadım. Yanlışlıkla erkekler tuvaletine girdim. Erkekleri görünce kafamı çevirdim. Çok utandım. Şimdi en azından tabelaları öğrendim.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False