Hilal Cebeci kimdir? Ünlü şarkıcı hastalığını duyurdu!

Güncelleme Tarihi:

Hilal Cebeci kimdir Ünlü şarkıcı hastalığını duyurdu
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 05, 2022 15:45

Hilal Cebeci, sağ göğsünde tespit edilen kanserli hücreyi açıklamasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Hilal Cebeci, kısa bir süre Instagram hesabında bir video yayınladı ve "Eşim çok kızdı, paylaşımımı kaldırdım. Arkadaşlar ben çok iyiyim. Ameliyattan sonra her şeyi detaylı anlatırız" dedi. İşte, Hilal Cebeci hakkında merak edilenler...

Haberin Devamı

Ünlü şarkıcı Hilal Cebeci son günlerde en çok merak edilen ve araştırılan isimlerden biri oldu. Zaman zaman basında yer alan haberler ve katıldığı televizyon programları sonrası gündem olan Hilal Cebeci, son olarak hastalığı dolayısıyla gündemde yer almaya başladı. Peki, Hilal Cebeci kimdir? Hilal Cebeci nereli ve kaç yaşında?

HİLAL CEBECİ KİMDİR?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hilal Cebeci, 1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.

Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi'nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, "Köylü Güzeli" ismini verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkardı. 2001'de "Şarkıcı" filminde rol alan Cebeci filmin ardından "En Güzel Ben Severim" isimli ikinci albümünü çıkarmıştır.

Haberin Devamı

2003'te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile müzik piyasasına geri dönen şarkıcı, 2004 yılında "Biz Boşanıyoruz" adlı dizide başrol oynamıştır. Cebeci bu dizinin ardından, "Şöhretler Kebapçısı" adlı dizide de boy göstermiştir. 2005 yılında Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, 2008 yılında "Gelmişime Geçmişime" adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır.

2012 yılında  "Özür Dilersen" isimli yeni bir dijital single çıkaran Cebeci, müzikal kariyerine devam ediyor. Cebeci sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla adından sıklıkla söz ettiriyor.