Hakan Altun kimdir? İşte Hakan Altun'un biyografisi

Hakan Altun kimdir İşte Hakan Altunun biyografisi

Seslendirdiği unutulmaz şarkılarla hafızlara yer eden bir isim olan Hakan Altun, katıldığı televizyon programları ve zaman zaman basına verdiği demeçlerle gündeme geliyor. Hakan Altun'un kim olduğunu, yaşını ve nereli olduğunu merak eden hayranları, Hakan Altun hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında ve nereli?

Haberin Devamı

Yaptığı müzikal çalışmalar, çıkardığı albümler ve hit olan şarkıları ile hafızalara kazınan güzel sesli sanatçı Hakan Altun'un kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hakan Altun hakkında detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar internette Hakan Altun'un kariyeri ve kim olduğuna dair araştırma yapıyor. İşte, Hakan Altun hakkında tüm merak edilenler...

1972 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Hakan Altun aslen Siirtlidir. "Arap Hasan" lakaplı futbolcu Hasan Altun'un oğlu olan Hakan Altun'un bir de kız kardeşi vardır. lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda yapan Hakan Altun, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlamıştır.

1994 yılında, Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda çalışan Hakan Altun 1997'de görevini bırakarak vatani görevini yapmak için askere gitti. Askerliğini yaptığı Ankara'da besteci yönünü keşfeden Hakan Altun, 1998 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Sevilen sanatçı ilk albümündeki "Hani Bekleyecektin" adlı şarkısı ile o dönem büyük bir çıkış yakalamıştır.

Haberin Devamı

2000 yılında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altun'un, ikinci albümünün çıkış parçası "Ağlamak Yok Yüreğim"dir. Bu albümde yer alan "Her Sevda Bir Ölümmüş" adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir.

Birçok usta sanatçı ile birlikte çalışan ve bestelere imza atan Hakan Altun ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır. Çok iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen Hakan Altun müzikal çalışmalarına devam etmektedir.

 

Haberle ilgili daha fazlası: