Esra İçöz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Güncelleme Tarihi:

Esra İçöz kimdir, nereli, kaç yaşında
Oluşturulma Tarihi: Haziran 15, 2022 14:06

Esra İçöz, kariyeri ve hayatı ile dikkat çeken isimler arasında yer almaya devam ediyor. Devlet konservatuvarında eğitim alan Esra İçöz, TRT İstanbul Radyosunun ses yarışmasında da birinci olarak seçilmiştir. Peki, Esra İçöz kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

Esra İçöz, ilk ve orta eğitiminden sonra lise eğitimini Burhan Felek Lisesi'nde tamamladı. 1994'te Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne girdi. 5 yıl süreyle burada repertuvar, usul ve nazariyat dersleri aldı. 1996'da İstanbul Teknik Üniversitesi devlet konservatuvarı sınavlarına girerek iki bölümde okumaya hak kazandı.

Ses eğitimi bölümünde eğitimine başladı. Alâeddin Yavaşça, Tülun Korman, Çetin Körükçü, Selahattin İçli, Rahmi Sönmezocak gibi değerli hocalardan ders aldı. Aynı yıl TRT İstanbul Radyosu'nun açmış olduğu amatör ses yarışmasında Marmara bölge birincisi seçildi.

1997'de yine TRT İstanbul Radyosu'nun yetişmiş ses sanatçı sınavını kazanarak bu kurumda görev yapmaya başladı. TRT'de birçok konser ve etkinliklerde yer aldı. 2001'de İTÜ Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nden birincilikle mezun oldu, bir yıl müzik öğretmenliği yaptı.

Haberin Devamı

Türkiye'nin birçok yerinde bulunan Musiki Dernekleri'nin düzenlediği konserlere konuk sanatçı olarak davet edildi. 2004 yılında bestekâr Esma Karamancı'nın eserlerinden oluşan Yaşamın Sesi adlı albüm çalışmasında solist olarak yer aldı. 2005 yılında kurulan Cemal Reşit Rey İstanbul Türk Müziği Topluluğu'na katıldı. Hâlen bu topluluktaki çalışmalarına devam etmektedir.

BAKMADAN GEÇME!