GeriHayat En korkunç hastalıklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En korkunç hastalıklar

En korkunç hastalıklar
refid:28377266 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Vampirler ya da zombiler birer hikaye olsa da insanlarda görülen bazı hastalıkların, onlardan farkı yok. İşte en korkunç hastalıklar.

TAŞ ADAM SENDROMU (FİBRODYSPLASİA OSSİFİCANS PROGRESSİVA)
Vücuttaki yumuşak dokunun zamanla kemik yapısına dönüştüğü genetik bir hastalıktır. Kemikte bulunan ACVR1 geninin mutasyona uğraması sonucu oluşuyor. Bu hastalıkta vücuttaki kas ve dokular kemik yapıya dönüşüyor. Bu yapı tüm kas ve bağ dokusunu sardığı için hastalar bir süre sonra hareket edemez, oturup kalkalamaz duruma geliyor. Dünyada milyonda bir görülen FOP hastalığı, şu ana kadar 363 kişi olarak kayıtlara geçmiş. Türkiye'de bugüne kadar
9 kişide FOP hastalığı görülmüştür.

En korkunç hastalıklar


YÜRÜYEN ÖLÜ SENDROMU (COTARD’S DELUSİON)
Yürüyen ölü sendromu aslında fiziksel bir rahatsızlık değil. Hastalığa sahip kişiler kendilerini "zombi" zannediyorlar! Beyinlerinin olmadığını düşünen hastalar, ölü olduklarını düşünüyor ve yeme içme gibi insani ihtiyaçlarını karşılamayarak vakitlerini mezarlıkta geçiriyorlar! Beynin algı ve duyguları yöneten alanındaki fonksiyon bozukluğundan kaynaklandığı düşünülüyor. Hastalar kendi kişiliklerine ait her şeyi zihinlerinden silmiş olarak görünüyorlar.
En korkunç hastalıklar

SOĞUK ALERJİSİ (SOĞUK ÜRTİKERİ)
Soğuk havanın veya soğuk suyun tıpkı fıstık veya arı alerjisi gibi vücutta kızarıklık ve kabartılar yarattığı alerjik bir reaksyondur. Soğuk bir şey yenilip içildiğinde ağızda ve boğazda da şişlik meydana gelebilir ve ölümcül tehlikelere yol açabilir.

En korkunç hastalıklar


AĞAÇ ADAM SENDROMU (EPİDERMODYSPLASİA VERRUCİFORMİS)
Vücutta büyüyen, köklerini deriye yerleştirip üst yüzeyde odunsu bir yapıyla büyüyen bir mantar hastalığıdır. Dev siğiller olarak vücuda yayılan bu hastalığın tıbben bir çaresi yok.

En korkunç hastalıklar


VAMPİR SENDROMU (XERODERMA PİGMENTOSUM)
Bu hastalığa sahip kişilerin derileri UV ışınlarına karşı ileri derecede hassastır. Bir kaç saat gün ışığı hatta florosan ışığına mağruz kalan hasta cilt kanseri olur. Genetik bir bozukluktan kaynaklandığı biliniyor ve tedavisi yok.
En korkunç hastalıklar


FİL HASTALIĞI
Lenf damarlarının tıkanarak iltihaplanmaya yol açması ve bunun sonucunda el, ayak ve üreme organlarında şişlikler oluşmaya başlar. Bir süre sonra derinin kalınlaşıp, gri bir renk almasından dolayı Fil Hastalığı denmiştir. Tropikal bölgelerde yaşayan sivrisineklerin lenflerde iltihaba yol açmasıyla oluşuyor.
En korkunç hastalıklar

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle