Çiçekçiler Kayahan'ın ailesine tepkili

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan’ın ailesinin cenazeye çelenk gönderilmemesini istemesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Haberin Devamı

Kayahan’ın ailesinin çelenk yerine bir vakfa yardım edilmesi talebinin sektör olarak kendilerini mağdur ettiğini vurgulayan Oda Başkanı Aydemir, "Türkiye’nin güzide sanatçılarından Kayahan’ın vefatı ülkemizde ilçeler ve beldeler de dâhil olmak üzere bu sektörden geçimini sağlayan on binlerce mensubumuzu da derinden üzmüştür. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ancak biz, Türkiye’de sanatla çiçeğin ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de son olayda da olduğu gibi, topluma mal olmuş sanatçılarımızı, değerlerimizi kaybettiğimizde, vefat edenlerin yakınları tarafından yapılan cenazeye çelenk gönderilmemesi, göndermek isteyenleri de bazı vakıflara bağışta bulunmaya davet eden, yönlendirici açıklamaları bizleri gerçekten zor durumda bırakmaktadır" dedi.

'BAĞIŞ YAPMAK İÇİN, BİRİNİN ÖLMESİNİ BEKLEMEMEK LAZIM'

Haberin Devamı

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili


"Öncelikle herhangi bir vakfa bağışta bulunulması için, birinin ölmesini beklememek gerektiği düşüncesindeyim" diyen Aydemir, şunları söyledi:

"Vakıf bağışları, her zaman için bağış yapanların özgür iradeleri çerçevesinde kabul edilebilir. Vakıflar, ister kendisine, ister başka bir vakfa bağışı, ne türden olursa olsun bir ticari hizmet ve emtianın satış ve ticaretine alternatif gösterilemezler. Bu şekilde gerçek ya da tüzel kişiler bağış yapmaya teşvik edilemezler. 500 bine yakın üreticisi, satıcısı ve yan sektör elemanlarıyla Türkiye’nin bir gerçeği, katma değer üreten bizler bu zamana kadar görmezden gelindik. Ülkemizin bir gerçeği olan bu büyük çiçekçilik ailesini artık yetkililerin görmesini istiyoruz."

Aydemir, "Geçmişten günümüze geleneklerimizle taşınmış, duygularımızın bir ifade aracı olmuş çiçek göndermek isteyen halkımıza, çiçekçi camiası olarak her zaman olduğu gibi, her türlü desteği layıkıyla sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili
TÜRKİYE TWITTER’DA KAYAHAN’A AĞLIYOROnun hayatı da 'siyah-beyaz bir film' gibiydi biraz

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili
Eşi 'Herşey daha iyi olacak inşallah' demişti

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili
SON KONSERİNİ VERMİŞTİ

Çiçekçiler Kayahanın ailesine tepkili
KAYAHAN’IN ALBÜMÜ ZİRVEDE