GeriKelebek Hangi güzellerimiz inek sağacak acep?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi güzellerimiz inek sağacak acep?

Büyüklerimiz bize “Amerika’da ne varsa, bizde de olacak!” diye söz vermişti bir zamanlar. Allah için 1980’lerden bu yana, yani son 20 senedir, sözlerini tuttular: Coca, Pepsi, Amerikan malı blucinler (sonra biz onlara satar olduk) zaten vardı, hamburgeri, ketçapı, neskahvesi filan bastı derken memleketi. “Bilirsin; Seni seviyorum baba; wauuuuw” derken, sonunda 11 Eylül’ümüz de oldu, Amerikalılaşmamızı galiba tamamladık.

Size anlatmıştım değil mi, hani Kore’de Amerikalılar’ın arasına karışıp çarşıya tüymeye çalışan Mehmetçiği... O hesap, biz de Amerikalıyuk? Neresinden mi? İçindeeeen!

*

Yediğimizden içtiğimize hatta şettimize kadar Amerikalı oluruz da, televizyonumuz geri kalır mı? Dallas’ın, Flamingo Yolu’nun filan açtığı delikten “realiti şovlarımız” da duhul etti Tenks God! Biz Hollandalılar veya İsveçliler’den daha röntgenci olsak da, aynı zamanda daha ikiyüzlü olduğumuz için, sadece koltuk aşklarıyla idare ettik, banyoda sevişip çocuk filan yapamadı 05 Nalan ile 31 Hakan’larımız...

Geldiğimiz son nokta Pop Star. Bu da diğerleri gibi önce Amerikalılar’ın (yahut da “hamburgerleşme” yolunda hızla ilerleyen Avrupalılar’ın) icat edip, deneyip, oturtup, bize dolar mukabilinde sattığı programlardan.

ABD’de ve Batı’da neler oluyor izlerseniz, bundan sonra başımıza gelecekleri görmek zor değil.

*

Bundan sonra bizi bekleyen müstekrehliği söyleyeyim mi size? (Gerçi bizim “ünlüler” genelde ya mağara doğumludur, ya ağıl, onun için bu program Türk seyircisine çok cazip gelmeyebilir ama...)

Adını bizde Milk The Girl yahut da Milky Show koyarlar herhalde...

Amerikan Fox TV’de yayımlanan programın adı daha basit, Sade Hayat.

Yarışmacılar Hilton otellerinin varisi Paris Hilton, Lionel Richie’nin kızı Nicole Richie gibi ağzında altın kaşıkla doğmuş iki kız...

Amaçları, “kültürel şok yaşamak!” ...mış.

Bu iki zengin kızı bir çiftliğe tıkıyorlar, canlı yayında ve üzerlerinde New York’un en “in” gece kulüplerine giderken giydikleri kıyafetlerle inek sağdırıyorlar, seksi bikinilerle traktör yıkatıyorlar ve böylece, fakir Amerikalılar, kendilerinin kolayca yaptıkları günlük işlerde bu zengin çocuklarının ne kadar beceriksiz olduğunu görerek tatmin oluyor.

*

Amerikalılar bile bu kadar salaklığa isyan etmiş durumda.

Düşünün artık!

Bizde bu kadar aşağılık bir programı kim yapar, kim sunar diye sormuyorum size..

Birileri bulunur!

Benim asıl merak ettiğim, Milky Show’a yarışmacı olarak hangi “sosyetik güzeller” yahut “ünlüler” katılır acaba?

Boşuna öneride bulunmayın, benim de aklımda bir iki isim var da, yoksa yazamam!

En lezzetli yemek tarifleri burada

False