Gözünüzü seveyim bu hafta beni rahat bırakın

Gözünüzü seveyim bu hafta beni rahat bırakın

Çeyrek asır geçti ben kendimdeki, şu havalar güzelleştiğinde işleri yayma durumumu çözemedim. Bu sayfayı hazırlamaya başlamak için bilgisayarımın başına otururken kendi kendime dedim ki, ’geçen hafta geyik yaptık, bu hafta faydalı, dişe dokunur bir şeyler yazayım.’ Ne mümkün! Bilgisayar açılır açılmaz önüme çıkan mailleri okurken güleyim mi ağlayayım mı bilemeyince bunları sizle paylaşmazsam çatlayacağımı hissettim.

Galiba habire ’motosiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler, şu modelin burası böyle orası öyle, motorcu öyledir, motorcu böyledir, motor kullanırken onunuz bununuz eksik olmasın, iki tekerde paralı geçiş sorunu, hız sınırımız neden hala 70, 4 tekerler bize saygı göstermiyor, ana babalar motora neden karşı geliyor?’ demekten dilimde pardon elimde tüy bitti, biraz da ondan bu hafta da canım geyik yapmak istiyor. Hiç kızmayın, alınmayın, darılmayın. Kendinizden pay biçin.

Biz motorcular öyle sıkıya gelemeyiz. Rahat bırakacaksın. Özgür kılacaksın ki güzel şeyler çıksın. Söz veriyorum önümüzdeki hafta pek faideli bilgilerle pırıl pırıl aydınlanatacağım bu sayfayı. Ne bileyim, ’Bu senin motorun mu?’ testi kapsamında bir Suzuki GSR test ediyorum onu yazabilirim, hazırda test edip henüz sizlerle paylaşmadığım Yamaha X-Max 250 var, sonracığıma, her ne kadar motorda telefon kullanımını tasvip etmesem de, her kaska monte edilebilen ve motordayken telefonunuzu kullanmanızı sağlayan bir alet var onu test ediyorum onu yazabilirim, peki tamam yeni başlamak isteyenlere üşenmeden onbin ikiyüzüncü kez motor alırken dikkat edilmesi gereken hususları yazabilirim. Yeter ki bu hafta da gözünüzü seveyim beni rahat bırakın. Bırakın vallaha pişman olmayacaksınız siz de çok eğleneceksiniz.

HAFTANIN GEYİĞİ

Şimdi gelelim bu haftanın geyiğine. Geçen hafta sizlerden gelen maillerin beni çok mutlu ettiğini yazmıştım ya. Şimdi mailler genellikle gayet düzeyli, oldukça düzgün anlatımlarla motosiklet sevdalısı beyler ve bayanlardan geliyor. İçerik olarak da birkaç ana başlıkta toplanıyor. Kimisi içindeki motosiklet sevdasını anlatıyor, kimisi kafasına takılan motosikletle alakalı bir şeyi soruyor, kimisi senin yüzünden motor sevdalısı oldum diyor, kimisi o hafta yazdığım yazıyı tebrik ediyor, kimisi kibar bir şekilde o hafta yazdığım bir şeyi eleştiriyor, kimisi motosiklet serüvenini anlatıyor, kimi almak istediği model hakkında bilgi soruyor. Liste böyle uzuyor. Dediğim gibi bu maillerin hepsini keyifle okuyup cevaplıyorum. Ama bazıları var ki hani cevap yazmak istiyorum ama okuyunca bilgisayarın başında ne yazacağımı bilemeden apışıp kalıyorum. Buyurun bunlardan bazıları.

Motorcu bayanla evlenmek istiyorum

Selam adım Berk. 32 yaşında 32 yıllık bir motorsiklet hastasıyım. Hayattaki tek takıntım bu. İkincisi ise sizin gibi bir motorsiklet aşığı bayanla hayatımı birleştirebilmek. Henüz öyle birini bulamadım, fakat ümidimi de kesmedim. Bunları neden yazıyorum? Sanırım halimden anlayacak sınırlı sayıdaki insanlardan birisiniz de ondan... Berk

RK: :))) Ben Berk’e ne yazayım dostlar? Sevgili Berk. Öncelikle motosikletin yazılımı ile ilgili düştüğün hatayı hemen düzelteyim. ’MOTORSİKLET’ değil, Türkçemizde, hastası olduğumuz bu aletin adı ’MOTOSİKLET’ olarak geçiyor. Diğer konuya gelince vallaha ne diyeyim Allah motosiklet hastası bir bayanla güzel bir izdivaç nasip eder inşallah, ümidini kesme elbet.

Seninle 5 dakika


Senin yazılarını daha önce okumadım ama seni hacı filminde gördüğüm de sana aşık oldum daha 17 yaşındayım ama o kadar tatlısın ki sana aşık olmamak mümkün mü? Eskiden en büyük hayalim doktor olmaktı ama şimdi ise seninle 5 dakika geçirmek ... Beni yanlış anlamaman ümidiyle ...Coşkun Aksoy

RK: Buyurun bakalım. :))))) Ne yanlış anlayacağım canım açık açık yazmışsın işte. Ben ne menem bir belayım bu ülkenin başına ki doktor olacak adamları yolundan ediyorum. Hey allahım Coşkun, tatlım kendine gel...

Adını ve yaşını öğrenebilir miyim

Selam ben motor düşkünü bir kişiyim. Nasıl bu motorlara merak sardın? Gerçekten kutlarım seni, ne mutlu sana! Yarışlara katılıyor musun? Adını ve yaşını da öğrenebilir miyim senin ? Byee Ufuk Büyükaşık. RK: Ben ne diyeyim bilemiyorum ki:)))Adını bilmediğin adama niye mail atarsın? :) Soy adını koyan büyük büyük babaların bu yaptığını görse, sanırım çok utanırlardı Ufuk.

Bana yazmak istemiyor musun

Selam Zeynep (RK:Bilmeyenler için hemen aydınlatayım; Hacı dizisinde canlandırdığım gazeteci kızın adı Zeynep), yazdıklarımı okumuyor musun? Ben İbrahim. Zonguldak Devrek ilçesi. Neyse nasılsın, neler yapıyorsun Zeynep? Bana yazmak istemiyor musun? Sen bilirsin Zeynep! Sen yor musun Zeynep? Bana yazmak istemiyor musun Zeynep? Hadi hadi korkma sen de bana yazmak istersin Zeynep! Her gün Hotmaile bakıyo musun Zeynep! Yoksa Devrek’ten mail geliyo mu sana Zeynep? Bak doğru söyle geliyo mu dedim Zeynep? Zeyyyneeep? Devrek’ten Zeynep, mail geliyoooo mu dediiim Zeynep? Zeynep? Zeeeynep! Zeeeeeyneep! Zeeeeeeeeeyneeeeeeeeep? Kaçıııın anneeeeeeciiiiiiiiimmmm.Yok vallaha yeminle, ekmek mutaf çarpsın ki gelmiyo ya.

RK: Anneeeeeeee. Nedense ben bu maili okurken kendimi korku filminde gibi hissettim. Karanlık loş, ıssız bir yerde kendini göremediğimiz biri, esrarlı bir ses tonu ile konuşuyor. Yazdıklarımı okuyor musun Zeynep? Bana yazmak istemiyor musun Zeynep? Devrek’ten mail geliyo mu sana Zeynep? Bak doğru söyle geliyo mu dedim Zeynep? Zeeeynep! Zeeeeeyneep! Kaçıııın anneeeeeeciiiiiiiiimmmm.Yok vallaha

Atamızı unutmadık

Bu yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı etkinliklerine dahil edilen bir organizasyon da motorcuların kortej eşliğinde Anıtkabire gitmesi. Saat 14.00’de AKM’den hareket edip AKM- Gar-Ulus-Opera-Sıhhiye- Kızılay-Maltepe-Tandoğan-Beşevler-Anıtpark güzergahını takip edecek olan korteje 1000 motosikletin eşlik etmesi bekleniyor. Akşam saatlerinde ise isteyenler AKM alanında çadırlarını kurup, kamp ateşi eşliğinde, sahne alacak çeşitli gurupları izleyip eğlenebilecek... Böylece motosiklet sevdalıları, 125. yılında Atalarını yalnız bırakmayacak.

MOTOFAST bu hafta sonu Urla’da

MOTOFAST, ülkemizdeki Motorseverleri, doğa severleri, müzik severleri üç gün boyunca çadırlarıyla, karavanlarıyla kamp yapıp eğlenmek üzere 19 21 Mayıs 2006 tarihlerinde bekliyor. 20 Mayıs 2006 tarihinde program kapsamında gerçekleştirilecek "Babazula" konseri dışında üç gün boyunca motor severler canlı müzik grupları, DJ müzikler, projeksiyon gösterileri, dans şovları, motosiklet gösterileri, test sürüşleri, mini yarışlar, Türkiye’nin en gözde motosiklet akrobatları ve ekstrem sporlar, ateş başı sohbetleri ve değişik aktiviteler ile eşsiz eğlenceli anlar yaşayacaklarmış. Ege motosiklet kulübü tarafından düzenlenen festivalde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı üç gün boyunca coşkuyla kutlanakmış.
Haberle ilgili daha fazlası: