GeriKelebek Gelin adaylarına dikkat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gelin adaylarına dikkat

Geçtiğimiz günlerde Hollywood'a iki yeni bebek geldi. Madonna ve Catherine Zeta Jones, oğullarını aynı gün, aynı saatlerde ve aynı hastanede doğurunca, onların nasıl birer kayınvalide olacakları da şimdiden tartışılmaya başlandı...

Bir tanıdığınızın çocuğu dünyaya geldiği zaman ‘‘analı babalı büyüsün, kısmeti bol olsun’’ gibi sözler söylemek adettir. Teknoloji çağının çocukları çok çabuk büyüdükleri için bu dileklere annelerin gönlüne göre damat ve gelin adaylarının bulunması temennisi de eklendi. Catherine Zeta Jones ve Madonna, birer aşk ilişkisinden dünyaya gelen oğullarını, aynı gün ve de aynı hastanede kucaklarına aldılar. Kuşkusuz onların kaldıkları hastanedeki odalarını dolduran ziyaretçiler ünlü annelere ve şimdiden ünlü olan bebeklerine övgüler ve iyi dilekler yağdırdılar.

Minik Dylan Michael Douglas ile minik Rocco Ritchie'nin anneleriyle babaları evli değil. Ama babalar birer erkek çocuğa sahip oldukları için çok mutlular ve gelecek konusunda uzun uzadıya hesaplar yapmak istemiyorlar. Taze babalar için şimdilik oğullarının sağlığı önem taşıyor.

Gelelim annelere... Catherine Zeta Jones, doğum sancılarının önceden tahmin edilen günde başlamaması üzerine bir hafta bekledi ve sonra apar topar hastaneye kaldırıldı.

Madonna, doğumdan önce şiddetli bir kanama geçirdiği için ameliyat masasına yattı ve sezaryen ameliyatıyla oğluna kavuştu.

Şöhretli olmamalı

Şimdi bu iki anne, çok zor koşullarda dünyaya getirdikleri oğullarının üzerine titreyecekler. Bebeklerin ikisi de büyük birer aşkın ürünü. Ünlü annelerin sevgili oğulları, mutlaka dadılarla ve bakıcılarla büyüyecekler. Peki ya sonra? Bu aşk çocukları kendi aşklarını yaşamaya başlayacak yaşa geldikleri zaman neler olacak? Catherine Zeta Jones ve Madonna, oğullarının seçecekleri hayat arkadaşlarına nasıl davranacaklar? Kısacası gösteri dünyasının bu çok sevilen iki kadını nasıl birer kayınvalide olacak?

Gelecek konusunda tahminler yapmak belki doğru değil ama bu iki ünlü annenin de gelinlerine karşı nasıl davranacaklarını tahmin etmek de pek zor olmayacak.

Önce Madonna'nın kayınvalidelik tahminlerine bir göz atalım. Müzik dünyasının çılgın şarkıcısı Madonna, oğlunu herkesten kıskanacak. Önce onu şöhretinin verebileceği zararlardan korumak isteyecek. Daha sonra oğlunun gösteri dünyasında isim yapmasını isteyecek. Sıra eş adayını seçmeye gelince, işte o zaman ortalık biraz karışacak. Madonna'nın ne düşündüğünü ve ne yapmayı planladığını kestirmek kolay değil. Bu nedenle gelin adayını da acı sürprizler bekleyebilir. Madonna, oğlunun evleneceği genç kızın müzik sevmesini ama şarkıcı olmaya kalkışmamasını isteyecek. Aslında Madonna için oğluna en uygun gelin adayı İtalyan asıllı bir ev kızı. Oğlu dilediği gibi gezsin eğlensin, hayatın tadını çıkarsın istiyor. Gelin ise kendini kocasına adamalı. Madonna'nın gelini her zaman giyimiyle, güzelliğiyle dikkat çekmeli. Ama hepsi bu kadar. Gelin asla kocasından daha ünlü olmamalı. Madonna, oğlunun onun onayını almadan değil evlenmesini, bir genç kızla flört etmesini bile hoş karşılamayacak. Anne-oğul arasındaki çekişmelerden aradaki kişiler etkilenecek...

Hükmetmeyi seviyor

Ya Catherine Zeta Jones? O nasıl bir kayınvalide olacak? Galler'de dünyaya gelen Catherine Zeta Jones, Amerikalılar'la fazla ilişki kurmaktan hoşlanmıyor. Büyük bir aşkın ürünü olan oğlunu da bir Amerikalı gibi yetiştirmek istemeyecek. Babanın yaşlanması, Catherine Zeta Jones'un oğluyla ilgili tüm kararları kendisinin vermesini sağlayacak. Siz bu genç kadının güleç yüzüne, masum tavırlarına bakıp onun son derece uysal bir kayınvalide olacağını düşünmeyin. Sevdikleri söz konusu olduğunda, Catherine Zeta Jones, bir dişi kaplan kesilebilir. Hele hele oğlunun, yani adını ünlü şair Dylan Thomas'dan alan sevgili oğlunun canını sıkacak kişi, karşısında esmer güzeli anneyi bulacak.

Catherine Zeta Jones, oğlunun özel yaşamına her zaman hükmetmek isteyecek. Dylan Thomas Douglas'ı delikanlılık döneminde zor günler bekliyor. Genç anne, oğlunun çapkınlıklarına göz yumacak tabii. Fakat iş evliliğe gelince, İrlandalı annenin tavrı değişiverecek. Aileye bir Amerikalı genç kızın gelin gelmemesi için çaba harcayacak. Avrupalı gelinin ise Catherine Zeta Jones'un kanatları altına girmeyi önceden kabul etmesi gerek. Tabii gelinin varlıklı bir aileden gelmesi de şart...

False