Fotoğraf sanatında genç soluklar

Geniş Açı Fotoğraf Sanatı Dergisi ve İstanbul Fotoğraf Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Türk Fotoğrafında Genç Soluklar-II’ projesi sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda seçilen çalışmalar 3 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde sergilenecek.

Haberin Devamı

Yüzün üzerinde katılımın olduğu ‘Türk Fotoğrafında Genç Soluklar-II’, bugüne kadar çalışmalarını dar bir çevrenin dışına çıkarma şansını yakalayamamış ve Türk fotoğrafında “Ben de varım” demek isteyen genç fotoğrafçıların işlerini fotoğrafseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Yarışma amacı taşımayan bu proje, temel olarak Türk fotoğrafına yeni isimler kazandırmayı ve fotoğrafçıların konulu çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi hedefliyor.

Belgesel fotoğraftan dijital uygulamalara geniş bir yelpazede çalışmalara yer verecek olan sergide, yaşları 21 ile 33 arasında değişen 8’i bayan 18 isim yer alıyor: Neslihan Bakitkal, Umut Boyunsuz, Belgin Çöleri, Sinem Dişli, Nazım Serhat Fırat, Engin Gerçek, Gökhan Gezik, Filiz Güngör, Sebla Selin Ok, Melisa Önel, Alp Öz, Cenk Pekcanattı, Mustafa Bilge Satkın, Ali Taptık, Serkan Taycan, Handegül Toker, Emre Uzer ve Gözde Yenipazarlı.

Haberin Devamı

www.istanbulfotografmerkezi.com

Haberle ilgili daha fazlası: