GeriKelebek Filenin yakışıklılarıyla tanışın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Filenin yakışıklılarıyla tanışın

Filenin yakışıklılarıyla tanışın
refid:12088959 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Futbolculara bakıp iç geçirenlere, duvarlarından basketbolcu posterlerini indirmeyenlere duyurulur: Hazır olun, sırada voleybolcular var! Türkiye Milli Voleybol takımının aday kadrosunun yakışıklı oyuncuları, 3-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın tansiyonunu yükseltecek.

Türkiye’deki erkek voleybol ligi, Avrupa’nın en kalitelilerinden. İzmir’den Arkas’ın Avrupa Ligi Şampiyonu olduğunu da hatırlatalım. Buyrun, 16 kişilik aday kadroyla yakından tanışın. Ve karar verin, Arda Turan’dan eksikleri var mı?

ARSLAN EKŞİ
Ayakla bile sayı alıyor

15 yıldır voleybol oynuyor ve milli formayı 100 kez giymiş. Fenerbahçe’de oynayan 24 yaşındaki voleybolcu, ayakla sayı almasıyla da tanınıyor. Kendini duygusal ve hırslı olarak tanımlıyor.

ERHAN DÜNGE
Sakat sakat kolbastı yaptı

29 yaşındaki Dünge, İstanbul Büyükşehir Belediye’de forma giyiyor. Hırslı, agresif, kaybetmeye tahammülü olmayan bir oyuncu. Bir şampiyonluk sonrasında sakat sakat kolbastı oynamasını unutamıyor.

EMRE BATUR
Tuğlaya vurur gibi


Aday kadronun genç oyuncularından. 21 yaşındaki Batur, 5 yıldır voleybol oynuyor. Yıldız takımda 80 kez milli formayı giymiş. Fenerbahçe’de oynayan, “Tokatlı” Emre Batur’un hırsı şöyle tarif ediliyor: “Tuğlaya vurur gibi topa vurur.”

RAHMİ ÇAĞLAR AKSOY
Duygusal, sakin ve çapkın


15 yıldır voleybol oynuyor ve milli formayı 50 kez ıslatmış. TED Ankara Koleji ve Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu. “Çaça” lakaplı Aksoy, pasör. Takımı Polis Akademisi ve Koleji. Kendini duygusal, sakin ve çapkın olarak tarif ediyor.

HALİL İBRAHİM AKŞEKER
Lakabı “şekerim”

Kendi tarifiyle “vurdumduymaz, sinirli, çabuk kızan” Akşeker 22 yaşında. Galatasaray’da forma giyiyor. İyi servis atmasıyla biliniyor. Lakabı “şekerim”.

KEMAL KIVANÇ ELGAZ
Sert ve serinkanlı

Pasör çaprazı oyuncusu Kemal Kıvanç Elgaz, 23 yaşında ve 14 yıldır voleybol oynuyor. Galatasaray’da forma giyen Elgaz, sert ve serinkanlı oyun tarzıyla biliniyor. Türkiye ligi şampiyonluğu yaşamayı ve Avrupa’ya transfer olmayı hedefliyor.

AKİF GÖKHAN ÖNER
Voleybolu hiç bırakmayacak


Takım kaptanı “Goky” Akif Gökhan Öner, aday kadronun en tecrübeli ismi. 20 yıldır voleybol oynuyor ve şimdiye kadar 300 kez milli formayı giymiş. Arkas’ta oynuyor. Düzenli, ciddi, hatta “cool” biri olarak tanınan Öner, voleyboldan artan zamanlarda kayak yapıyor, balık tutuyor ve mutfakta vakit geçiyor. Kaptanın en büyük hedefi “voleybolu hiç bırakmamak”.

AHMET TOÇOĞLU
En iyi servisi o atıyor


Arkas oyuncularından “Toçi” lakaplı Toçoğlu, 29 yaşında ve orta pozisyonda oynuyor. İki tarafa da rahat dönebilen, servis atmaktaki becerisi ödüllendirilen Toçoğlu, sahada agresifliğiyle biliniyor. Gözünü dünya klasmanında derece yapmaya dikmiş.

NURİ ŞAHİN
Yengeç gibiyim

Saha içindeki özeliklerini anlatırken, “Yere yapışırım, yengeç gibiyim” diyor. 14 yıldır voleybol oynuyor, Arkas’ın oyuncularından. 2005-2007 arasında “en iyi libero” unvanını kimseye kaptırmadı.

ALİ ALP ÇAYIR
Bir maçta 50 sayı!

27 yaşında, 13 yıldır voleybol oynuyor. Galatasaray’ın kadrosundaki “Alpi” lakaplı oyuncu, iyi smaç yapması ve sıçramasıyla biliniyor. Neşeli ve zor sinirlenen biri. Sörf yapmaya ve fantastik kitaplara meraklı. Bir maçta 50 sayı almışlığı var.

ENDER KIDOĞLU
Yılmayan bir oyuncu


15 yıldır voleybol oynayan 31 yaşındaki Kıdoğlu, smaçör olarak Maliye Milli Piyango forması giyiyor. Sahada arkadaşlarının “Endo” diye seslendiği oyuncu, mücadeleci, hırslı ve yılmayan bir voleybolcu. Hayali Avrupa Şampiyonluğu. Evli ve bir erkek çocuk babası.

VOLKAN GÜÇ
Kadronun en renklisi


29 yaşında ve 16 yıldır voleybol oynuyor: Sonuç 230 kez milli forma. İstanbul Büyükşehir Belediye’de oynuyor. “Sasa” lakaplı Güç, sıradışı ve pes etmeyen bir oyuncu. Hobileri: Gitar, klarnet, serbest dalış ve zıpkınla avcılık.

SİNAN CEM TANIK
Tutkusu klasik müzik

Halk Bankası forması giyen voleybolcunun pozisyonu smaçör. 29 yaşında ve 18 yıldır voleybol oynuyor. Oyun zekası, etkili servisleri ve oyuna analitik bakışıyla öne çıkan Tanık, hayli entelektüel. Klasik gitar çalıyor ve klasik müzik dinlemekten keyif alıyor.

SELÇUK KESKİN
İyi bir lider


18 yıldır voleybol oynayan 27 yaşındaki oyuncu, Ziraat Bankası’nda forma giyiyor. Lakabı “Seço”. Arkadaşlarına liderlik yapıyor. Bu özellikleri sayesinde örnek bir kariyer inşa etti. Evli ve bir kız çocuk babası.

HÜSEYİN KOÇ
Evlenmek istiyor


30 yaşındaki Koç, 18 yıldır voleybol oynuyor. 16 yaşında milli olmuş, milli formayı 230 kez taşımış. Avrupa’nın en iyi pasörlerinden. Arkas’lı Koç; analiz yeteneği ve hırsıyla biliniyor. Artık evlenme zamanının geldiğini düşünüyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle