GeriKelebek Fazıl Say'dan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne tam puan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fazıl Say'dan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne tam puan

Fazıl Say'dan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne tam puan
refid:25552249 ilişkili resim dosyası

Türk klasik müzik piyanisti ve bestecisi Fazıl Say Bakırköy Belediyesi yetkilileriyle beraber yaptığı incelemenin ardından Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne akustik sistem başta olmak üzere tam puan verdi.

Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi ziyareti sonrası Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’i makamında ziyaret eden Say, Türkiye’nin en büyük opera salonlarından birini İstanbul’a kazandırdığı için Erzen’e teşekkür etti ve kendisinin de burada bir konser vermek istediğini belirtti.

Erzen de Fazıl Say'a şu bilgileri verdi: Türk operasının belki de en önemli sanatçısı olan Leyla Gencer’in adını verdiğimiz Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde 1.060 kişilik ana salonumuzun yanı sıra Leyla Gencer Müzesi, 120 çocuk kapasiteli Adile Naşit Çocuk Evi ,yazlık sinema bahçemiz de bulunuyor. Ana salonda opera, tiyatro, müzik dinletileri gibi etkinliklerin dışında uluslararası konferansları da düzenleyeceğiz. Bunun için salonumuzda simultane çeviri odaları da mevcut. Ana salonumuz 391 metrekarelik döner bir sahneye sahip. Ayrıca orkestra çukuru da bulunmaktadır.

Belediye Başkanı'nı ziyareti sırasında ünlü piyanist ve besteci Say da yaptığı konuşmada,” Bakırköy Belediyesi bırakın İstanbul’u belki Türkiye’nin en güzel opera ve sanat merkezini ülkemize kazandırmış. Ben gerçekten özellikle akustik sisteme bayıldım. Koltukların bile akustiğe uygun yapılması çok güzel. Bu kadar büyük bir salonda akustik sistem mükemmel. Ben emeği geçen başta Siz belediye başkanımıza ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Burada bir konser vermek ben de istiyorum ve buna da sabırsızlanıyorum” dedi.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False