GeriKelebek En zengin ünlü, TV yıldızı Oprah Winfrey
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En zengin ünlü, TV yıldızı Oprah Winfrey

En zengin ünlü, TV yıldızı Oprah Winfrey
refid:6719486 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

ABD’nin siyahi TV yıldızı Oprah Winfrey, en zengin ünlülerin sınalandığı listede zirveye oturdu.

Golf oyuncusu Tiger Woods ikinci sırada yer alırken, Madonna müzik alalanında en çok kazanan ünlü olarak üçüncü oldu. Forbes dergisi tarafından her yıl hazırlanan listede, geçen yılın birincisi Tom Cruise ancak sekizinci sırada yer bulurken, dünyanın en seksi erkeği olarak gösterilen Brad Pitt beşinci sıraya yükseldi.

LİSTELER ZORLANIYOR: Tüm dünyada sinema hasılatları 26 milyar dolar gibi rekor bir seviyeye gelirken, dünyanın en tanınmış film yıldızları zenginliklerine zenginlik katıyor. Sadece Hollywood’un tanınmış simaları değil; televizyoncular, şarkıcılar ve hatta sporcular da hem profesyonel alanlarındaki hem reklam ve sporsorluk gelirleriyle listeleri zorluyor.

GEZEGENİN EN NÜFUZLUSU: İşlerinden yılda 260 milyon dolar kazanan Winfrey için Forbes "Gezegenin en nüfuzlu şahsiyetlerinden biri" ifadesini kullandı. Dergi, sıralamayı kazanılan paranın yanı sıra Google arama motorunda yer alan veri sayısına, medyada yer alma sıklığına ve büyük dergilerin kapaklarında yayımlanan fotoğrafları da dikkate alarak yapıyor.

KADER DEĞİŞTİRİYOR: Derginin sıralamasında 2006 Haziran-2007 Haziranı tarihleri arasında 100 milyon dolar kazanan golf oyuncusu Tiger Woods ikinci sırada geliyor. Turne sayesinde 72 milyon dolar kazanan şarkıcı Madonna ise en çok kazanan şarkıcı ünvanıyla üçüncü sırada yer aldı. Johnny Depp, Karayip Korsanları filminin son uyarlamasının da katkısıyla gelirini son 12 ayda 92 milyon dolara çıkararak, altıncı oldu. İsa’nın Çilesi filmiyle 2004 yılında 184 milyon dolarlık geliriyle listenin önlerinde yer alan Mel Gibson, Hollywood’un kazançlı bir kapı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermişti. Öte yandan konser turneleri de kader değiştirici gelirler sağlayan aktiviteler arasında bulunuyor. Rolling Stones’un son turnesi 400 milyon dolarlık bilet satışıyla tarihin en büyük konser organizasyonu olarak anılıyor.

EN ZENGİN YÖNETMEN: Listede Rolling Stones müzik grubu 4’üncü, Brad Pitt 5’inci, Johnny Depp 6’ıncı, Elton John 7’inci, Tom Cruise 8’inci, Ja-Z 9’uncu sırada yer alırken, Steven Spielberg son bir yılda en çok kazanan yönetmen olarak 10’uncu sıradan listeye girdi. Spielberg’in geliri 110 milyon doları buluyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle