GeriKelebek Çatışma 'Aşk'tan çıkacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çatışma 'Aşk'tan çıkacak

Çatışma 'Aşk'tan çıkacak
refid:25971970 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

“Çok Güzel Hareketler Bunlar” programıyla ünlenen BKM Mutfak oyuncusu Bülent Emrah Parlak, Kanal D’nin yeni dizisi “Ankara’nın Dikmen’i”nde başrolü üstlendi. Parlak, çarşamba gününden itibaren şöhret peşinde Ankara’dan İstanbul’a gelmiş Dikmen rolüyle karşımıza çıkacak.

“Ankara’nın Dikmen’i”, çarşamba akşamı başlıyor. Nasıl bir dizi bekliyor izleyiciyi?
- Çok gülecekleri, eğlenceli bir dizi izleyecekler.
Siz ekibe nasıl dahil oldunuz?
- Gani Müjde’yle uzun zaman önce tanışmıştık. Hatta başka bir proje için bir araya gelmiştik ama o olmadı. Daha sonra bana “Ankara’nın Dikmen’i adlı bir dizi projesi var, bir bakar mısın” diyerek senaryoyu gönderdi. Okuyunca rolü çok sevdim ve çalışmaya başladık.
Dizide hikâye Ankara’da mı geçiyor?
- Hayır, İstanbul’da geçiyor. Ankara’da yaşayan pavyon şarkıcısı Dikmen, yaşadığı bazı olayların ardından İstanbul’a gelmek zorunda kalıyor. Halasının oğlu ve yengesiyle aynı evde yaşamaya başlıyor. Yengesi piyano öğretmeni, halasının oğlu ise senfoni orkestrasında zil çalıyor. Dikmen’in onlarla çatışmasını izleyeceğiz.
Peki bu Dikmen, nasıl biri?
- Komedilerde kaybedenlerin hikâyesi her zaman sevilir. Dikmen de kaybeden, tutunamayan biri. Müziği çok seviyor, fakat gelebildiği yer pavyon şarkıcılığı. Ankara şarkılarıyla bir albüm çıkarmak istiyor. Daha çok para kazanmak için çabalıyor ama değerlerinden de vazgeçmiyor.

DİKMEN İSMİ GÜLDÜRÜYOR
‘Dikmen’ ismi yüzünden size takılanlar, dalga geçenler oluyor mu?
- Çoook! (Gülüyor) Biliyorsunuz, “Ankara’nın Dikmen’i, nokta nokta” diye devam eder o söz. Benim de iyi bildiğim bir sözdür. Bu yüzden karakterin ismini ilk öğrendiğimde çok güldüm. İsmi kime söylesem, 1 saniyelik es oluyor, ondan sonra gülmeye başlıyorlar zaten. Benim annem Ankaralıdır. Dayıma telefon açıp diziyi haber verdiğimde o da çok güldü.
Hiç pavyona gitmişliğiniz var mı?
- Valla, var. 10 yıl kadar önce arkadaşlarımızla merak edip gidip gezmiştik. Ama Ankara’nın pavyonları belki daha değişiktir, her yörenin kendine has pavyonu olabilir.
Dizide bağlama çalıyorsunuz, eğitimini aldınız mı?
- 15 yaşındayken bağlama kursuna gitmiştim. Evde de sazım var hatta ama sadece tıngırdatabiliyorum. Aslında hayalimdi, hep bağlama dersi alayım diye düşünüyordum, şimdi bu dizi vesile olacak.
Dizide şarkıları gerçekten siz mi söylüyorsunuz?
- Evet, ben söylüyorum. Söylemekten de çok mutluyum. Ama şunu da belirteyim; ben duşakabin solistiyim! (Gülüyor) Solist değilim ama mesleğimin gerektirdiği şekilde, benden istenen müzikal öğeleri yerine getirmeye çalışıyorum. Sesim sadece bir müzikalde oynayacak yeterlilikte.

ERGENLİKTE DİNLEDİĞİM POPSTARLA ÇALIŞIYORUM
Burak Kut ve Gözde Kansu’yla rol alıyorsunuz dizide. Onlarla çalışmak nasıl?
- Ergenlik dönemimde dinlediğim popstarla çalışıyorum! Ben de o dönem herkes gibi Burak Kut hayranıydım, şimdi onunla çalışmak gerçekten güzel bir duygu. Halamın oğlunu oynuyor. Çok tatlı biri, hemen kaynaştık. Gözde de eskiden beri tanıdığım bir arkadaşım.
Sizi hep komedi işlerinde görüyoruz, dramalarda da oynamayı düşünmüyor musunuz?
- Bana genellikle komedi işleri geliyor ama iyi bir iş gelirse drama oynamayı da isterim. Ben konservatuvardayken hep drama oynadım. Komediye yatkınlığım vardı, onu biliyordum ama komedi yapmaya BKM Mutfak’la başladım. Zaten BKM’ye bir girdim, Premier Lig’e girmiş gibi oldum. BKM, komedi fabrikasıdır. Orası inanılmaz bir okuldur...
Sinema projesi var mı?
- Gelen teklifler var ama ben biraz hassas davranıyorum bu konuda. İçime sinmeyen işleri kabul edemiyorum.
Canlandırmayı çok istediğiniz bir karakter var mı peki?
- İyi bir psikopatı oynamak isterim. Sanıyorum oynarken çok keyif alırım.
Oyunculuk çocukluk hayaliniz miydi?
- Evet, başka bir mesleği hiç düşünmedim. İlkokulda bir sahneye çıktım, ondan sonra içimde kaldı. Tabii başka işler de yaptım ama aklımda hep oyunculuk vardı. 23 yaşındayken her şeyi bırakıp konservatuvar sınavlarına girdim ve kazandım. Aktörlük, benim kafayı bozduğum bir şeydi...
Aileniz destek verdi mi?
- Ben full destek aldım. Babam da çok büyük destek verdi ama asıl annem öncülük etti. Beni o okuttu, dört sene boyunca her şeyimi takip etti.

ÇATIŞMA “AŞK”TAN ÇIKACAK
Gelelim Dikmen’in aşk hayatına...
- Bir aşk hikâyesi olacak ama süreç neyi gösterir, onu ben bilemem.
Nasıl bir hikâye bu?
- Dikmen tabii ki kendi konumundan daha yüksekte, daha sosyetik tiplere ilgi duymaya başlayacak. Çatışma da biraz oradan çıkacak.

ANNEMLE BABAM DÜĞÜN GÖRSÜN İSTERİM
Uzun zamandır Burcu Gönder’le birliktesiniz, nasıl gidiyor ilişkiniz?
- Her şey yolunda. Yedi senedir yan yanayız. Dünyanın en iyi insanlarından biriyle beraberim.
Evliliği düşünüyor musunuz?
- Annem ve babam bir düğün görsün isterim tabii. (Gülüyor) Herkes gibi biz de düşünüyoruz evliliği ama şu an keyfimiz yerinde.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle