GeriKelebek Büyükler bu oyuncaklara bayılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükler bu oyuncaklara bayılıyor

Sadece yetişkinlere oyuncak üreten McFarlane Toys’un ürünleri, Türkiye’de de ‘Gerekli Şeyler’ etiketiyle büyük ilgi görüyor. 16 yaş altına satılmayan ürünler, özellikle koleksiyoncular tarafından kapışılıyor. McFarlane Toys’un Türkiye’de de beğenilen ‘Six Faces Of Madness’ (Deliliğin 6 Yüzü) serisi tarihte varolmuş, efsaneleşmiş karakterleri içeriyor.

Hun İmparatoru Attila, Billy The Kid, Karındeşen Jack, Rasputin, Kazıklı Voyvoda ve katil kontes Elizabeth Bathory meraklıların masalarını süslüyor. Deliliğin 6 Yüzü Oyuncakları, McFarlane Toys’un korku serisinin bir bölümü. Sınırlı sayıda üretilen ve koleksiyoncular tarafından kapışılan bu altı oyuncak tüm mağazalarda tükendikten sonra koleksiyoncular arasında yüksek fiyatlarla el de değiştiriyor. Tanesi 39.5 YTL’ye satılan figürleri en çok 17 - 50 yaş arası erkekler seviyor. Tek tek satılan parçalar arasında en büyük ilgiyi bakire kanıyla yaptığı banyolarla efsaneleşen Macar Kontes Elizabeth Bathory çekiyor. Yetişkinlerin oyuncakları büyük oyuncakçılar dışında Gerekli Şeyler dükkanından ve www.gerekliseyler.com.tr ‘den sipariş yoluyla alınabiliyor. Gerekli Şeyler: Kalıpçı Sokak. No: 111 - 1 Teşvikiye / İST

Billy The Kid

Kovboy filmlerinden ve Red Kit’ten de hatırladığımız Billy The Kid nam-ı diğer Bebek Yüzlü Billy, vahşi Batı’nın eli kanlı katilleri arasında en genç olanı. Batı Amerikalı kanun kaçağının kısa ve bir o kadar hareketli hayatı ile ilgili yazılmış kitaplar, çekilmiş filmler var. Gerçek adı Henry Mccarty olan Billy The Kid, 21 yaşında öldürüldüğünde 21 kişiyi öldürdüğü için aranıyormuş.

Karındeşen Jack

1888’de Londra’da yedi kadını öldürerek terör estiren dünyanın en ünlü seri katili Karındeşen Jack, günümüzde hala tam olarak aydınlanamamış bir korku sembolü. Hakkında sayısız film çekilen, kitaplara konu olan ve kimliği hala da tartışmalı olan bu seri katil kimine göre kraliyet ailesinden gelen bir asilzade, bazı kaynaklara göre ise bir berber, bir doktor ya da bir ressam.

Rasputin

Çarlık döneminin son yıllarında Rusya’nın en tartışmalı kişisi olan papaz Rasputin, alkol ve kadın düşkünlüğüyle biliniyor. Olağanüstü konuşma gücü ve cerbezesiyle son Çariçe Aleksandra Fyodorovna’ya ve Çar II. Nikolay’a hükmetmeyi başardı. Hemofili hastası Veliaht Çareviç Aleksey’i iyileştirdiği için Çar’la Çariçe ona bağımlı hale geldi. Düşmanları da çok olan Rasputin, devrimden az önce, Çar’ın yeğeniyle evli olan Prens Feliks Yusupov tarafından zehirlendi, vuruldu ve cesedi Petersburg’da Neva Nehri’ne atıldı.

Elizabeth Bathory

Vampir Kontes olarak bilinen Eflaklı Elizabeth Bathory 1560-1614 arasında yaşadı. Genç kızların korkulu rüyası olmuş bir tarihi karakter. Efsaneye göre, yaşlanmaktan korkan kontes, bakire kızların kanıyla güzelliğini koruyacağına inanıyordu. Böylece yıllarca sürecek olan bir vahşeti başlatan Elizabeth Bathory, yakalanana kadar 612 genç kızın kanıyla banyo yapmıştı. Yaptıkları anlaşılan kontes 1614’te kapatıldığı bir odada ölü bulundu.

Tanrının Kılıcı Attila

Hun İmparatoru Attila, Batı Roma İmparatorluğu’nun son döneminde Tuna Kıyıları’na kadar gelmiş olan Hunların lideriydi. 58 yaşında yaptığı son evliliğin gecesinde ölen Attila’nın doğal sebeplerle burun kanamasından mı yoksa zehir etkisiyle mi öldüğü bilinmiyor. Liderlik nitelikleri ve savaşçılığı dışında hakkındaki söylentilerle de efsaneleşmiş olan hükümdarın, ağabeyini öldürttüğü bilinenler arasında.

Kazıklı Voyvoda

Kazıklı Voyvoda lakaplı Eflak Prensi Dördüncü Vlad, tarihin gerçek vampiri olarak da kabul ediliyor. Ele geçirdiği esirleri kazığa vurdurarak, türlü işkencelerle öldürdüğü söylenen bu prens vahşetiyle efsaneleşti. Kendi adamları tarafından 1462’de öldürülen Kazıklı Voyvoda bugün bile birbirinden kanlı işkenceleriyle anılıyor.

Kırmızı başlıklı kızı hiç böyle görmediniz

McFarlane Toys’un Türkiye’de en son piyasaya çıkan ürünleri çocukluğumuzun masal kahramanlarına yeni ve farklı bir çehre kazandırıyor. Hain kurttan kıvrak zekası sayesinde kurtulan masum Kırmızı Başlıklı Kız, Alice Harikalar Diyarında’nın yumurta adamı Humpty Dumpty, mazlum kardeşler Hansel ve Gretel, masallardakinden bambaşka bir halde karşımızda.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False