GeriKelebek Bodrum’da hem tatil hem meditasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bodrum’da hem tatil hem meditasyon

Bodrum’da hem tatil hem meditasyon
refid:4590566 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Bodrum Karakaya’daki Oshokun Meditasyon Kampı, günlük koşuşturmalara bir mola, yaşama taze bir soluk, eski yüklerin bırakıldığı, dostların buluştuğu bir değişim, dönüşüm yeri olarak tanımlanıyor. Amacı vizyon sahibi, meditasyon yapan, sevgi ve doğayla uyum içinde yaşayan bir topluluk yaratmak. Burada kendinizi keşfetmek, bedeninizi ve ruhunuzu arındırmak için meditasyonlara, workshoplara, eğitim programlarına ve bireysel seanslara katılabiliyor, sağlıklı beslenmenin de farkını yaşayabiliyorsunuz.

Oshokun Meditasyon Kampı, 2000 yılının ağustos ayından bu yana Bodrum’un batısında bulunan tarihi Karakaya Köyü’nde hizmet veriyor. Karakaya, kuzey rüzgarlarını engelleyen volkanik bir kayanın altında kurulu. Kampta Osaho grupları, meditasyonlar ve çeşitli seanslara katılarak hem dinleniyor hem de ruhunuzu, bedeninizi ve zihninizi besliyorsunuz.

Oshokun’da, haziran-eylül arasında her gün aktif ve sessiz meditasyonlar yapılıyor. Hintli mistik Osho’nun geliştirdiği meditasyonların yanı sıra Sufi, Budist, Tantra, Hint, Şaman ve Tibet geleneğinden meditasyon seçenekleri de sunuluyor. Ayrıca yoga, tai-chi, dans, dövüş sporları, el sanatları, yüzme, şarkı söyleme, mozik ve taş yontma atölye çalışmaları da yer alıyor. Terapistin sizinle bire bir, yalnız çalışacağı bireysel seanslar için ayrıca randevu alınabiliyor.

Kamptaki eğitim programları da dikkat çekiyor. İlk eğitim programı 4-9 Temmuz arasında. Katılanlara "NLP ile Şifa ve Koçluk" eğitimi ile sertifikası verilecek. Ayrıca 2-10 Ağustos arasında "Love’s Roots (Aşkın kökleri) - Osho Aile Dizimi" eğitimine de katılabilirsiniz. Tüm atölye çalışmaları, herkesin kendine has, benzersiz özelliklerini keşfetmesi, derinleştirmesi ve geliştirmesine yönelik. Bu aktivitelerin özelliği, Doğu’nun bilgeliği ve sessizliğini, Batı dünyasının bilimselliği ile birleştirmesi.

Oshokun’da güne sabah 7.00-8.00 arası dinamik meditasyonla başlanıyor. 8.15-9.30 arası kahvaltı, 10.00-11.30 arası meditasyon veya yoga, 13.00-14.00 arası öğle yemeği var. 17.00-18.00 arası yoga veya belirli günler aikido ve 18.30-19.30 arası kundalini meditasyon yapılıyor. 19.45-21.00 akşam yemeği ve 21.30-22.30 akşam meditasyonu var. Her hafta yapılan meditasyon programları değişiyor.

ORGANİK YİYECEKLER

Kampta beslenme programı da, arınma ve yenilenme programlarına uygun olarak seçiliyor. Günde üç öğün sunulan geleneksel Türk yemekleri, Oshokun’un kendi bahçesinde yetiştirdiği organik ürünlerle hazırlanıyor. Bedensel ve ruhsal arınma için hafif besinler, sebze ve meyve mönüde bol bol yer alıyor. Ayrıca yemeklerin yanında arıtılmış su kullanılıyor. Kullanılan suyu geri dönüştürüp bahçe sulamada değerlendirdikleri için, kamp alanında sadece ekolojik ürünlerin kullanılmasına izin veriliyor. Bunun için ürünlerinizi ya siz yanınızda getiriyorsunuz ya da kamp içinde satın alabiliyorsunuz.

Konaklama için çadır, ahşap kulübe, küleme, Moğol çadırı, Tibet çadırı ve köy evleri seçenekleri var. Tek veya çift kişilik odalarda çarşaf, yastık kılıfı, battaniye ve cibinlik bulunuyor. Banyo ve tuvaletler ortak. Eğer Karakaya’yı keşfetmek istiyorsanız bisiklet ya da motosiklet kiralayabilirsiniz. Bunun için kampa önceden haber vermek gerekiyor.

Haziran programı

Mada ile meditasyon kampı (17- 18 Haziran):
Kısa bir süre için de olsa, günlük tecrübe ve kalıplarınızın dışına çıkmanızı, kendinize doğru yol almanızı sağlıyor. Yeni meditasyon teknikleri öğrenerek, içsel deneyimlerinizi sevdiklerinizle ve başkalarıyla paylaşma fırsatı veriyor.

Feride ile şamanik yolculuk ( 21 Haziran): Trans tekniğini kullanarak bilinçaltının derinliklerine, özünüzdeki güçle tanışmaya götürüyor sizi. Bilinçaltı arketipler, mitik figürler ve imajlar aracılığıyla iletişim kurulduğundan, bu yolculukta hayvan imajları kullanılıyor. Şamanik yolculuk tekniğine giriş niteliğinde. Evde kendi başınıza pratik yapmaya devam ederek, bilinçaltınızla iletişiminizi derinleştirip kendi kendinizin şamanı olabiliyorsunuz.

Tarika ve Shunyo ile yaşam ve ölüm (23-27 Haziran): Ölümden sonra neler öğrenebileceğinizi gösteriyor. Grup çalışmasında yoğun günler yaşanıyor. Bu çalışma geçmişten kurtulmak ve bu hayatı tamamıyla şimdi yaşamak için güçlü bir deneyim.

Purana ile akşam etkinliği/Sufi gecesi: (30 Haziran): Tek gecelik bu programda Sufi meditasyonu yapılıyor.

Yanınızda neler götürmelisiniz

Kampa giderken yanınızda el feneri, sinek kovucu, havlu, mayo, yürüyüş ayakkabısı, sandalet, soğuğa duyarlıysanız uyku tulumu, meditasyonlar sırasında giymek için rahat ve akşamları sıcak tutan kıyafetler götürmelisiniz.

Fiyatlar nasıl

Oshokun Meditasyon Kampı’nda konaklama ücreti, üç öğün yemek ve sabah akşam meditasyonları dahil 15-30 Euro arası. Diğer aktivitelere, meditasyonlara ve workshoplara katılmak katılmak istiyorsanız fiyatlar değişiyor. Fiyatları ve ayrıntılı bilgiyi www.oshokun.com adresinde bulabilirsiniz.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle