GeriKelebek Bizim evde hiç müzik çalmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bizim evde hiç müzik çalmaz

Bizim evde hiç müzik çalmaz
refid:16216149 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Kanadalı şarkıcı Celine Dion, ikiz bebeklerini erken doğumla Florida’da dünyaya getirdi.

Doğum sonrası ilk kez Hello!’ya konuşan Dion’un eşi Rene Angilil, “Annenin de bebeklerin de durumu iyi” dedi.

Celine Dion, 2001 yılında dünyaya gelen büyük oğlu Rene-Charles’la da ilk pozunu Hello!’ya vermişti.

İKİZLERİN GÖBEK KODONUNU BEN KESTİM  

42 yaşındaki şarkıcı Celine Dion, ikiz bebeklerini erken doğumla, daha sadece 35 haftalıkken Florida’da dünyaya getirdi Dion’un eşi Rene Angelil’le doğumdan kısa süre önce görkemli malikanelerinde verdikleri özel pozlar ve Angelil’in açıklamaları bu hafta Hello!’da yer aldı.

Öncelikle sizi tebrik ediyoruz. Herkes nasıl?
- Herkes şu an çok iyi. Size her şeyin nasıl olup bittiğini anlatacağım. Rene-Charles ile evden çıkmak üzereydim. Oğlumun beyzbol maçı vardı. O sırada Celine’den bir telefon aldık; sesi biraz paniğe kapılmış gibiydi: “Sanırım hemen şimdi gelsen iyi olur, gerçekleşmek üzere!” Aynı anda doktor da diğer hattan arayıp hemen oraya gitmemiz gerektiğini söyledi. Neyse ki Celine’in annesi ve kız kardeşlerinden üçü evde kalıyordu. Kız kardeşlerinden biri Rene-Charles’la ilgilendi. Onlar beyzbol oyununa gittiler, ben de kız kardeşlerinden Linda ve annesiyle hastaneye gittim...

Oraya bir an önce ulaşmayı çok istemişinizdir!
- Yolda epey hızlı gittik ve tam zamanında oraya vardık. Gider gitmez ben, Celine ve Linda’ya şu yeşil kostümü giydirdiler. Tam olarak saat 11:11’de ilkimiz gelmiş oldu. Ağladığını duyduğumuz an çok duygusaldı. Tabii ki bir dakika sonra diğeri geldi, aynı olayı yaşadık. Siz de bilirsiniz, her şeyin yolunda gittiğini anlamak için ağlamalarını istersiniz ya...

Göbek kordonunu siz mi kestiniz?
- Her ikisinin göbek kordonunu da ben kestim. 

O, doğum sırasında ve sonrasında nasıldı?
- Muhteşemdi. Fakat odaya geri döndüğünde canı yanıyordu, bu yüzden biraz sakinleştirici verdiler. Birkaç saat sonra uyandı ve bebekleri görmek istedi. Bebekleri gördükten sonra uyuması için tekrar bir şeyler verdiler.

Rene-Charles küçük kardeşlerini gördü mü?
- Oyunun ardından hemen hastaneye geldi, kardeşlerini görmek için can atıyordu. Görünce “Biri babama, diğeri anneme benziyor” dedi. Tek yumurta ikizleri değiller ama bence kesinlikle birbirlerine çok benziyorlar.

Doğumda kimler vardı?
- Annesi ve kız kardeşi Linda... Linda, bütün olayı filme çekti.

Sadece aile için herhalde!
- (Gülüyor) Kesinlikle!

İkizlerin bu kadar çabuk gelmesine şaşırdınız mı?
- İçeride daha uzun kalacaklarını sanmıştık. 8 Kasım’da doğum yapması bekleniyordu. Yani biraz erken oldu. Fakat her şey dün sabah doğum sancısı tutmasıyla başladı. Bebekler dışarı çıkmak istiyordu! Biz de onları eve getirmek için can atıyorduk.

Rene-Charles da biraz erken doğmuştu...
- Evet, o da üç hafta erken geldi. 14 şubat’ta gelecekti ama 25 Ocak’ta doğdu. Bu olay da çok çabuk ger-çekleşti. Evdeydik ve Celine bir şeyler hissetti ve doktor “Hastaneye gel” dedi. Gitti, doğum yaptı!

İKİZ BEBEK HEP HAYALİYDİ

Celine eski formuna kavuşmayı çok istiyor olmalıdır!
- (Gülüyor) Göbeği oldukça küçüldü zaten...

Vücudunun ikizleri taşıdıktan sonra nasıl değişebileceği konusunda endişeleri oldu mu?
- Celine, asla bunu düşünmedi. Aslında TV A’da (Fransızca yayın yapan Kanada televizyon kanalı) yayınlanacak olan özel bir televizyonda röportajı var. 1998’e ait bir film parçası bulmuşlar. Kendisiyle yapılan bir röportaj ve orada “Hayalim bir gün ikizlerimin olmasıdır; ikizlerimin olması ve bu yüzden 18-20 kg. almak çok hoşuma giderdi” diyordu. Bu tam da aldığı kiloydu. Bunu söylediğini bile hatırlamıyordu; klibi gördüğü andaki yüz ifadesini görmeliydiniz.

Eve geldiklerinde onların bakımında size kim yardımcı olacak?
- Şimdiye kadar Linda bizimleydi. Rene-Charles’a o bakmıştı. O ve eşi evimize yaklaşık 10 dakika mesafede oturuyorlar. Linda her gün yanımızda.

Linda, Celine’den daha büyük mü?
- Evet, sekiz yaş daha büyük. 

Kendi çocukları var mı?
- Hayır, çocukları çok sever ama maalesef çocuk sahibi olamadı. Çocuklar da onu sever ve kendilerini ona yakın hissederler.

Öyleyse o, Rene-Charles’ın favori teyzesi?
- Ve aynı zamanda vaftiz annesi.

İkizlerin de vaftiz annesi olacak mı?
- Henüz karar vermedik.

CELINE ANNESİNDEN TAVSİYE ALACAKTIR

Çocukların hepsi Amerikan vatandaşı oldu, değil mi?
- Her iki pasaporta da sahipler. Rene-Charles’ın bir Kanada, bir Amerikan pasaportu var, ikizlerde de durum aynı.

Celine’in ikiz erkek kardeşleri var, değil mi?
- Evet, Celine en küçükleridir ve o doğmadan altı yıl önce ikizler dünyaya gelmiş. Annesi ikizler gelene kadar hep evde doğum yapmış. Genelde doktoru arayıp “Tamam, zamanı geldi” dermiş. Doktor da “Hamile olduğunu bile bilmiyordum!” diye karşılık verirmiş. Hiçbir zaman doktoru görmeye gitmemiş. Fakat ikizlere hamileyken doktor “Artık hastaneye gitmeliyiz” demiş. Onlar, hastanede doğan ilk çocuklarıydı.

İkiz erkek çocuk yetiştirme konusunda Celine’e herhangi bir tavsiyede bulundu mu?
- Henüz değil ama eminim epey tavsiyesi olacaktır. Çocuk yetiştirme konusunda gerçek bir uzmandır.

BİZİM EVDE HİÇ MÜZİK ÇALINMAZ

Halkın ve basının ilgisi sizi rahatsız ediyor mu?
- Bu ilgiye alışığız. Halkın gözü önündeyiz, ünlü kişileriz. ınsanların Celine’i sevdiklerini ve onun adına mutlu olduklarını görmek harika. Fakat 1000’in üzerinde ödülü olmasına karşın evimizde hiç ödül yok. Bu ev bir aile evi. Eğlence dünyası hakkında düşünmemeye çalışıyoruz. Evde neredeyse hiç müzik çalmıyoruz.

Buna rağmen bebeklere şarkı söyleyecek mi?
- Eminim söyleyecektir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle