GeriKelebek Biriyle kebapçıya gidebilir adana-urfa götürebilirsiniz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biriyle kebapçıya gidebilir adana-urfa götürebilirsiniz

Biriyle kebapçıya gidebilir adana-urfa götürebilirsiniz
refid:7292231 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Kocaya babam yaşındasın, Müslüman değilsin, bana layık değilsin, denmez. Denirse boşol! İnsan hanımını, bak üstüne kuma getiririm, 4 karı alacam diye tehdit etmez. Ederse boşol, boşol! Kimse kimseye salak, manyak veya aptal diyemez. Bırakın yüze söylemeyi, günlüğe bile yazsanız boşol, boşol, boşol!

Feraye Tanyolaç, Hülya Avşar’dan doğma Zehra’yı çok seviyormuş. Kolaysa sevmesin! Angelina Jolie, Brad Pitt’in annesine rest çekmiş. Cesareti varsa, Türkiye’de çeksin. Gerçi Yargıtay’a göre kaynana terörü de bir boşanma nedeni, kayınvalideniz Semra Hanım’sa, resmini bile götürseniz yeterli. Yargıtay’ın 2. Dairesi’nden bakınca Nurettin Hasman’la, Cem Özer de ipin ucunda: Etekli fotoğraflarının tek celselik işi var Yargıtay’da. Eşinize aşık mısınız? Buyrun, rahat rahat olabilirsiniz, Yargıtay buna karışmıyor. Fakat o da bana aşık olsun diye üfürükçüye giderseniz, bu kez hakikatten bittiniz, bitti evliliğiniz. Biriyle kebapçıya gidebilir, adana-urfa götürebilirsiniz. Bunda mahsur yok. Ama yemeği mum ışığında yerseniz, hesabı Yargıtay’da ödersiniz. Eşinizin cebinden para alıyorsanız, altın bozdurup felekten bir gün çaldıysanız, evdeyken kapıyı açmadıysanız, kaloriferi yaktırmıyor ya da Amerikan güreşi izliyorsanız aman dikkat: Yeniden sultanlığın eşiğindesiniz!

NEVRAN HANIM’IN PİSLİĞİ

Efes Pilsen’in araştırmasına göre Türkiye’de erkeklerin yüzde 20’si haftada birkaç kez diş fırçalıyor, yarısı bir gün önce diş fırçalamamış. Cefakar Anadolu kadını çekecek! Çünkü heyet kararıyla tespit edilmedikçe ağız ve vücut kokusu boşanma sebebi değil. Yargıtay "karımın ağzı ve vücudu kokuyor" diye dava açıp boşanan Adanalı koca hakkındaki kararı bozdu. Bu karar benzer boşanma davaları için örnek. Titiz olmaya hacet yok. Ama evi arada süpürmenizde fayda var. Hele bir de çocuk bakıcısı pasağınıza şahitlik yaparsa, işinizde ne kadar başarılı olursanız olun, mahkeme bakmıyor göz yaşınıza:

Öğretmen Kazım T, eşi Nevran Hanım’la boşanmak için Ankara 5. Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Nedeni, ilgisizlik, bakımsızlık, pislik. Şahit çocuk bakıcısı Derya Hanım’dı: "Evin içi çok kötü kokuyordu. Akşamın gelmesi için dua ederdim. Akşam geldiklerinde hemen pis kokulu evden kaçar, evime gidince çoraplarıma kadar her şeyi balkondan silkeler, banyo yapardım. Nevran Hanım evin temizliği ile hiç ilgilenmez, ben yapınca da ’Benim pisliğime yetişemezsin, sen sadece çocuklarla ilgilen’ derdi."

Hakim Sebahattin Ali Erdem kararında şu satırlara yer verdi: "Davalının işinde başarılı olması, eşine ve çocuklarına karşı yükümlülüklerinde ihmalkar olmasını gerektirmez. Oysa davalı, ihmalin ötesinde ağır kusurludur. Tarafların boşanmalarına, çocukların velayetinin babaya, velayeti babaya verilen çocuklar için toplam 200 YTL davalı anneden alınarak babaya verilmesine karar verildi."

HAKKIMDA ŞÖYLE-BÖYLE DEDİ

Eşinizin yatak performansıyla ne kadar övünseniz az. Lakin iş şikayet etmeye gelince, laflarınıza dikkat edin. Çünkü aile sırlarını açığa vurmaktan yargılanacaksınız. Eşcinsel ilişkisi olmak Yargıtay nazarında en az normal yasak aşk kadar tehlikeli. Ama diyelim ki yakalanmadınız da, eşiniz hal ve tavırlarınızdan duruma uyandı. O zaman siz haklısınız:

Hakkımda şöyle-böyle konuşuyor dediğiniz anda sonsuza kadar ondan kurtardınız, isterseniz tazminat bile alırsınız: İstanbul’da oturan F.T. adlı kadın evlendikten kısa süre kocası M.T. hakkında, ’Kocamın feminen davranışları var. Galiba eşcinsel’ diye dedikodu yaptı. Eşcinsel dedikodusu kulağına gelen koca mahkemeye başvurdu. Karısı aleyhine boşanma davası açarken, manevi tazminat da istedi. Yerel mahkeme boşanmaya hükmetti. Ancak manevi tazminat talebini reddetti. Bunun üzerine Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’ne başvuran koca istediğini buradan aldı. Daire, kocanın temyiz başvurusunu haklı gördü ve boşanmayı onarken, manevi tazminata da hükmetti.

ARMAĞAN UZUN MASUMMUŞ

Meğer çay bahçesinde basılan Armağan Uzun o kadar büyük kabahat işlememiş. Mum ışığında olmadığı sürece, bu tür buluşmaların kebapçıya kadar yolu var. Yargıtay, eşlerden birinin mum ışığında akşam yemeği yiyip şarap içmesini veya bara gitmesini, bunun da başkaları tarafından görülmesini boşanma nedeni sayıyor. Buna karşılık, kebapçıda yenen bir öğle yemeği, mum ışığının yerini tutmuyor, yani boşanmaya yetmiyor.

DUA SERBEST, BÜYÜ ASLA

Allahım o da beni sevsin, diye dua etmek serbest. Ama eyleme geçip eşinize büyü-müyü yaptırırsanız yandınız. İşadamı Ahmet Hamoğlu büyü yaptırdığından şüphelendiği eski eşinden kurtulmak için iki yıl cinci cinci dolaştı deniyor. Halbuki ne gerek var? Yargıtay’ın kulağına gitse ne büyü bırakır, ne de nikah: Afyonkarahisar’da yaşayan M.R. görücü usulüyle S.R. ile tanıştırıldı. Ancak M.R. karısına bir türlü ısınamadı. Çaresiz kalan kadın komşulara uyup mahalledeki üfürükçüye gitti. Üfürükçünün önerileri doğrultusunda kocasının yemeğine idrar, kan gibi maddeler kattı. Bu yaptıklarını da ağzından kaçırıp komşularına söyleyince, kocası olanları duydu. Karısına çok kızan M.R., mahkemeye başvurdu ama yerel mahkeme, kocanın boşanma istemini reddetti. Davacı koca, kararı Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nde temyiz etti. Yargıtay, "kocam beni sevsin" diye okutup üfleten, büyücülüğe kalkışan kadını haksız bularak çiftin boşanmasına hükmetti.

HIZLI GONZALES YİNE KAZANDI

Kendisini aldatan kocaya sıcağı sıcağına (kadın taciri anlamında) pez.. demek o anki heyecanla olabilir. Ama normalde eşinize aptal, salak, manyak diyemezsiniz. Hatta günlüğünüze bile yazamazsınız:

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu eşini 17 yaşındaki komşu kızıyla aldatan imam Hakkı Y.’nin açtığı boşanma davasını, karısının günlüğündeki, "Hızlı Gonzales. Sen, senin mayandan bir fahişe bul. Sen kendin gibi karaktersiz, nankör birini bul" sözlerini "hakaret" sayıp kabul etti. Yargıtay, kadının günlüklerde "Kocasına hakarette bulunduğunun sabit olduğunu ve ortak hayatın sarsıldığını ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik olduğunu" savunarak, çiftin boşanmasına hükmetti.

Ama yemeği mum ışığında yerseniz hesabı Yargıtay’da ödersiniz

CİMRİ M.A.’NIN SONU

İzdivacınızdan memnunsanız bırakın kaloriferler yaz-kış yansın. Adınız cimriye çıkarsa Yargıtay gözünüzün yaşına bakmıyor:

Konya’da oturan S.A. adlı yeni evli genç kadın, kocası M.A’nın evin ihtiyaçlarını karşılamadığı gibi kaloriferi yaktırmayıp su ve elektrik kullanımını kısıtlaması üzerine eşiyle sık sık tartışmaya başladı. Eşininin tüm uyarılarına rağmen kocası bu tutumundan vazgeçmedi ve tartışmalar kavgaya dönüştü. Kocasının cimriliğinden bıkan kadın boşanmak için mahkemeye başvurdu. Cimrilik iddialarını inceleyen yerel mahkeme boşanma koşulları  oluşmadı diye davayı reddedince kadının imdadına Yargıtay yetişti. Kararda şöyle denildi: Ev eşyalarının kullanımını engelleyen, kaloriferi yaktırmayan, su ve elektrik kullanımını kısıtlayan kocanın davranışı hatalıdır. Cimrilik boyutuna ulaşan davranış, evlilik birliğini sarsacak niteliktedir.

MÜZİĞE DİKKAT, UYUMAK YOK!

Onun eve dönüş zamanı müziği açmayın, uyumamaya çalışın. Olur da kapıyı duymaz ve açmazsanız, artık dul bir insansınız. 

Dava konusu olay Aydın’da geçti. A.K. isimli koca evine gelip kapıyı çaldığı halde, evde olduğunu bildiği karısı N.K. bir türlü kapıyı açmadı. Karısının C. isimli bir başka kişiyle o sırada evde olduğu ortaya çıkınca, A.K. ertesi gün boşanma davası açtı. Yerel mahkeme, kadının, kocasına kapıyı açmamasını boşanma nedeni saymadı ve davayı reddetti. Bunun üzerine davacı koca Yargıtay’da temyize başvurdu. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi davacı kocayı haklı bularak, yerel mahkeme kararını bozdu ve çiftin boşanması gerektiğine karar verdi. Buna rağmen yerel mahkeme çiftin boşanmaması yönündeki ilk kararında direndi. Dava, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun önüne geldi. Bu kez Genel Kurul kadının kapıyı açmamasını ’güven sarsıcı davranış’ saydı ve boşanma gerekçesi yaptı.

BAŞKA NELER BOŞANMA NEDENİ?

Balkona çıkarmamak

 Tarikat toplantılarına katılmak

 Cinsel yaşamı uluorta anlatmak

 Kaynana baskısı

 Bardak atmak

 Fincan fırlatmak

 Boş buzdolabı

 Yatak odasında yabancıyla yarı çıplak yakalama

 Lezbiyen ilişki

 Komşuya kaynana hakkında kötü kadın demek

 Cinsel ilişki kurmamak, üstelik tazminat sebebi

 Üvey çocuğu istememek

 Mini etek yasağı koymak

 Felç geçirip sakat kalmak

 Kaynana dayağına seyirci kalmak

NELER DEĞİL?

Hatalı sünnet, kısırlık, kan uyuşmazlığı, sakat çocuk, sedef hastalığı, kadının işten geç dönmesi, eski nişanlıyla görüşmek (ama kıskandırması boşanma nedeni), ağız ve vücut kokusu (heyet kararı olmadıkça), sigara içmek, hatalı sünnet, kadının tek göğüslü olması,

ÇOCUĞU SALDI YARGITAY ACIMADI

Bakın ramazan geldi. Siz siz olun, oruçlarınızı ramazanda tutun, kaçırmayın. Sonra kaçırdıklarınızın kazalarını toplu edaya falan kalkarsınız, aşırı ibadetten gene güme gittiniz. Ama hiç tutmazsanız avantajlısınız: Çünkü "sen Müslüman değilsin" dediği anda eşinizi götürün, Yargıtay’ın kapısına bırakın:

Konya’da görücü usulüyle evlenen Saadet ve Burhan’nın bir çocukları oldu. Sonra sonra, Saadet çevresinin telkiniyle kendisini ibadete verdi. Öyle ki bir süre sonra yemek yapmamaya, evinin temizliği ve çocukla ilgilenmemeye başladı. Bunun üzerine Burhan boşanma davası açtı. Ancak mahkeme davayı reddetti. Temyize giden Burhan’ın talebini yerinde bulan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, mahkemenin boşanmayı ret kararını bozdu. Oybirliği ile alınan kararda özetle şöyle denildi: Toplanan delillerle davalının (kadın) kendisini aşırı şekilde ibadete verdiği, yemek yapmadığı, evin temizliği ve çocukla ilgilenmediği anlaşılmaktadır. Bu şartlar altında eşleri birlikte yaşamaya zorlamanın artık kanunen mümkün görülmemesine...

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle