GeriKelebek Bir metre kumaş bin ayıbı örtüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir metre kumaş bin ayıbı örtüyor

Gösteri dünyasının o çekici kadınları gibi incecik ve kusursuz bir vücuda sahip olmak için nelere katlanmazdınız ki... Ama aslında görüntülerine hayran kaldığınız ünlü kadınların büyük bir bölümü, gerçekte sandığınız kadar ince ve kusursuz değil. Onlar seçtikleri giysiler sayesinde herkesi kendilerine hayran bırakıyorlar. Yani tılsım giysilerde...

Gösteri dünyasının kadınları, giyeceklerini rastgele seçmiyorlar. Vücutlarının kusurlarını örtecek ve onları daha ince gösterecek modelleri seçiyorlar. Moda yaratıcıları da bu konuda onlara yardımcı oluyor.

Özellikle kış aylarında kilo aldığınızı hissedince, çareyi gardrobunuzda önemli günler için muhafaza ettiğiniz siyah elbiseyi sırtınıza geçirmekte bulursunuz. Fakat gardrobunuzu sadece siyah renkte giysilerle doldurmak da kesin bir çözüm değil.

Küçük ipuçları işe yarıyor

Kalın bir beli, geniş kalçaları, yuvarlak karınları eritmek zaman ister. Ama bu kusurlardan birkaç dakika içinde kurtulmanız da mümkün. Örneğin V yakalı kazaklar, belden aşağı doğru bollaşan etekler kalın belleri ve karınları gizler.

Aynanın karşısına geçip ‘‘Benim karnım büyük, belim kalın’’ diye sızlanmayın. Simsiyah giysilere bürünmeyi de aklınızdan çıkarın. Yeşil, mavi, koyu kırmızı gibi renklerdeki kıyafetleri rahatça giyebilirsiniz. Ama bu parlak renklerdeki kıyafetler dar etek üzerine giyilen ve kalçalara kadar inen uzun ceketlerle bütünleşmeli.

Uzunlamasına çizgili bluzlar ve elbiseler vücudu ince gösterir. Ama elbisenize kemer takmanız gerekirse, kemerin elbisenin deseninde olmasına dikkat etmelisiniz.

Dolgun kalçalı kadınlar için pantolon giymek bir hayal olmaktan öteye gitmiyor. Oysa bol paçalı pantolon dolgun kalçaların göze batmasını önler.

Vücudu sımsıkı saran jean pantolonlar yerine, önden cepli klasik model jean pantolonlar giyilebilir. Jean pantolonların yandan cepli olmamalarına özellikle dikkat edilmeli. Yan cepler, kalçaları daha dolgun gösterir.

Ünlü kadınların yöntemleri

Günümüzün ünlü kadınları için durum elbette daha da kötü. Onlar her zaman toplumun gözünün önündeler. Giyimlerine herkesten fazla dikkat etmek zorundalar. Kuşkusuz onların da gizlemek istedikleri kusurları var. Onlar kusurlarını gizlemek için basit hilelere baş vuruyorlar.

New York senatörü olmak için büyük bir seçim mücadelesi veren Hillary Clinton'ın en büyük sorunu, kalın ve gövdesine göre kısa olan bacakları. Bayan Clinton, orta boy topuklu klasik ayakkabılarla bu kusurunu gizlemeyi başarıyor. Ayrıca vücudunun belden aşağısının da kalın olması onu pek düşündürmüyor. Etek boyu kalça hizasında olan tek düğmeli ceketler imdadına yetişiyor.

Vücuttaki fazlalıklar, gece kıyafetlerinde daha fazla dikkat çeker. Bu nedenle ünlü kadınlar, davetlere gidecekleri zaman giysilerini çok büyük bir titizlikle seçiyorlar. Roseanne, Rosie O'Donnell, Camryn Manheim gibi ünlü kadınlar uzun ceketler ve tüniklerle gerçekleri gizlemeye çalışıyorlar ve başarılı da oluyorlar. Amerikan televizyonunun ünlü talk-show'cusu Oprah Winfrey, zayıflamadan önce gece kıyafetlerini büyük bir şal ile tamamlardı. Uzun bir tünik altına giyilen çok dar pantolonlar da fazla kiloları gizleyebiliyor.

Blazer ceketler, ünlü kadınlar için tam bir can kurtaran... Gece için ipekli kumaşlardan gündüz için de gözalıcı renklerdeki kumaşlardan yapılmış tek düğmeli blazer ceketler tercih ediliyor.

Belden aşağıya doğru hafifçe bollaşıp A harfi şeklini alan etekleri başta Sharon Stone ve Melanie Griffith olmak üzere ünlü kadınların hepsi tercih ediyor. Bu sanatçılar genelde etek boylarının dizlerinden beş santim yukarıda olmasına dikkat ediyorlar.

Tabii ki yaz aylarında vücut kusurlarını gizlemek daha da zorlaşıyor. Tatile gidince mayo ve şort giymek bazı ünlü kadınları düşündürüyor. Ama tek parçalı mayolar ve mayo üzerine giyilen şeffaf plaj etekleri sorunu çözümlüyor. Böylelikle, kiloların en zor saklandığı mevsim olan yaz ayında bile, kadınlar güneşin nimetlerinden yararlanabiliyorlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle