Berdan Mardini göğüslerini küçülttü

Berdan Mardini göğüslerini küçülttü

Yağ aldırdığı iddia edilen türkücü Berdan Mardini, ilginç hastalığı nedeniyle ameliyat olduğunu ve göğüslerini küçülttürdüğünü açıkladı.

SON albümü "Senden Çocuğum Olsun" ile iyi bir çıkış yakalayan Berdan Mardini, geçtiğimiz gün Bakırköy Yağmur Türküevi’nde hayranlarıyla buluştu. Hayranlarına üç saat boyunca şarkılar ve türküler söyleyen Berdan Mardini, geçtiğimiz günlerde medyada yer alan yağ aldırdığı iddialarını da sahneden cevaplandırdı. Mardini, "Küçüklüğümden bu yana şikayetim vardı. Göğüslerim büyüyordu ve şişkin görünüyordu. Doktora gittim, ’jinekomasti’ teşhisi koydu. Ben de bu yüzden ameliyat oldum ve göğüslerimi küçülttürdüm. Estetiğe karşı değilim, gerekli görürsem de yaptırırım. Mesela burnuma estetik yaptırmak istiyorum ama korkuyorum, o yüzden yaptıramıyorum. Öyle yağ aldırdı, silikon taktırdı gibi haberlerin aslı astarı yok" dedi.

Uzman görüşü Op. Dr. Nuri Battal

Jinekomasti, erkeklerde meme dokusunun iyi huylu büyümesi olarak tanımlanabilir. Başta östrojen ve progesteron olmak üzere hormonlar, meme dokusunun karmaşık biyolojik denetimini yönetmektedir. Erkeklik hormonları ise östrojenin meme dokusu üzerindeki etkilerini engellemektedir. Jinekomasti’nin temelinde, bu hormonların meme dokusuna etkisi arasındaki dengesizlik yatmaktadır. Tedavisi, erişkin erkeklerde sadece cerrahidir. Erkeklerde sıkça görülen bir hastalıktır ve ameliyattan sonra göğüsler tekrar büyümez, yan etkisi de yoktur.
Haberle ilgili daha fazlası: