Bebeğe özel hediyeler

Bebeğe özel hediyeler

Onlar iyi eğitim almış, kariyer sahibi iki anne. Alev San (34), TED Ankara Koleji ve Gazi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. 12 yıl bankacılık yaptı. Hande Demirci (32), Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Amerika’da pazarlama ve e-ticaret master’ı yaptı. On yıldan fazla, birçok ünlü firmanın pazarlama departmanında çalıştı. Birbirlerini son çalıştıkları işyerinde tanıdılar. İkisi de 2005 yılında, birer hafta arayla anne olunca ortak noktaları çoğaldı. Üç ay önce Kidomino’yu kurdular. Kidomino, internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz bir site. Yenidoğandan, 6 yaşa kadar çocuklar için hediye tasarlayabiliyorsunuz.

Hande Demirci, kişiye özel hediyelerle ilk olarak Amerika’da yaşarken tanıştı. Beş yıl Amerika’da kaldıktan sonra Türkiye’ye geldi ve çalışmaya başladığı bankada Alev San ile tanıştı. O da kendisi gibi yeni anne olmuştu ve el becerisi gerektiren şeylere ilgisi vardı. İkisi de kendi işlerini kurmak istiyorlardı.

İşten ayrılmak kolay bir karar olmadı. Ama çok keyif alacaklarını düşünüp yola çıktılar. Üç aylık bir uğraşın sonunda Kidomino iki hafta önce açıldı. Kidomino internetten sipariş vererek alışveriş yapabileceğiniz bir site. Diğerlerinden farkı, hem anneleri hem çocukları mutlu edecek hediyeleri, tanıdıklarınız için, kendiniz tasarlayabilmeniz. Tişört, uyku tulumu veya battaniyelere çocuğunuzun ismini işleyip, türlü desenler ve renklerle süsleyebiliyorsunuz.

BEBEĞE ZARARLI KİMYASALLAR YOK

Hande Demirci, Kidomino’nun farklı yönlerini şöyle açıklıyor: "Genel olarak bu tip ürünlerde bir fotoğrafınızı çeker ve onu bastırırsınız. Yani bunun baskıyla yapılan çok basit versiyonları var. Bizim farkımız nakış yapıyor olmamız. Çok fazla şeyi müşterinin kendi tercihine bırakıyoruz. Tabii ki ürünler bebeğe zarar vermeyen malzemelerden seçiliyor."

Alev San, "Ürünün doğal olması da önemli bir nokta. Baskı ürünler kimyasallar kullanıldığı için bebeklere uygun olmuyor, ama biz sadece doğal iplikleri kullanıyoruz" diyor.

SCRAPBOOK’TAN ESİNLENDİLER

Sadece tekstil ürünleri değil, çerçeveler de hediye olarak tasarlayabileceğiniz ürünler arasında. "Anı çerçevesi" fikrinin esin kaynağı, scrapbook. Scrapbook, Amerika’da kadınların bir araya gelip, hobi olarak tasarladığı bir çeşit albüm. Ama fotoğrafların arka arkaya dizilmesinden öte bir şey. Çeşit çeşit yazılar, renk ve desenlerle süslenerek, anıları çok özel bir şekilde saklamanın bir yolu. Hande Demirci, "Sadece albüm ile sınırlı kalmak hoşuma gitmiyordu. Bunu devamlı görülebilecek bir hale getirmek istedik ve ’Anı çerçevesi’ konseptini oluşturduk. Bu anıların, kapalı raflarda kalmaması, duvarlara asılması hoşumuza gitti"diyor. Anı çerçevesini de büyük oranla siz tasarlıyorsunuz. Mesela çocuğunuzun ismini, doğduğu tarihi yazabilirsiniz üstüne. Anneanneler, teyzeler, babalar veya başka yakınlara göre de tasarlanabilir.

BÜYÜKLER İÇİN DE TASARLAYIN

Kidomino’ya Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Zaten sipariş yapıldıktan sonra ürününüz 3 gün içinde kargoya veriliyor. Kargo hızına göre, elinize ulaşması 1-2 gün sürüyor. Kidomino’dan sadece küçüklere göre değil, büyükler için de anı çerçevesi veya havlular tasarlayıp, hoş hediyeler oluşturabilirsiniz.

www.kidomino.com
Haberle ilgili daha fazlası: