GeriKelebek "Baba Zula" Roskilde Festivali'nde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Baba Zula" Roskilde Festivali'nde

Abone Olgoogle-news

Son albümleri "Ruhani Oyun Havaları" ile "oriental dub" adını verdikleri yeni bir tür yaratan Baba Zula bu yıl Danimarka’ da 1 ile 4 Temmuz tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek olan Roskilde Festivali’nde Dawid Bowie, Santana, Fatboy Slim gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı festivalde sahne alacak. Baba Zula, Ağırlıklı olarak Amerika ve İngiltere’den grupların katıldığı festivalin Türkiye’den tek konuğu.

150’den fazla grubun 6 farklı sahnede konser vereceği dünyanın en büyük festivallerinden Roskilde’ye her yıl Avrupa’nın her yerinden  yüzbinlerce kişi katılıyor. Yıllar sonra yeniden biraraya gelen Pixies, Morissey, Muse, Korn da festivalin diğer yıldızları.

Murat Ertel ve Levent Akman tarafından kurulan, notalar yerine seslerle düşünen ve "saptanmış doğaçlama" olarak tanımladıkları teknik ile Türk Müziğinde çığır açan yenilikçi topluluk 3 Temmuz’da Ballroom’da sahne alacakları Roskilde’ye; saz ve telli çalgılarda Murat Ertel, vurmalılarda ve darbukada Levent Akman, klavyede Okan Yılmaz, gitarda Demir Kerem Atay ve davulda Fahrettin Aykut ile katılıyor.

Geleneksel Türk müzikleri aletlerinin kullanımını elektronik ögelerle birleştirdiği tarzı ile yurtdışında da ilgiyle karşılanan Baba Zula’nın albümleri Avrupa’da da satışa...Daha önce Fransa’da Printemps de Bourges Festivali ve Almanya’da “Global Player” kapsamında konserler veren gruba Roskilde’de başarılar diliyoruz.
 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle