GeriKelebek Antalya’da ders olur mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya’da ders olur mu?

Antalya’da ders olur mu?
refid:2783239 ilişkili resim dosyası

Yarıyıl tatiliyle birlikte gelen Çılgın Dershane kadrosunda ünlü ve medyatik isimleri barındıran bir gençlik komedisi. Basına çekimleri sırasında Antalya’da yaşanan skandallarla yansıyan film bir dershane dolusu fırlama gencin Antalya’da yaşadıkları aşk, cinsellik, dayanışma ve kıskançlık hikayelerini anlatıyor.

ÇILGIN DERSHANE

Antalya’da ders olur mu

Yön:  Olgun Arun
Oyn: Mehmet Aslan, Tuba Ünsal, Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Hande Ataizi
Tür: Komedi
Süre: 100 dk.

Gençlik komedileri dünyanın her yerinde iyi iş yapıyor.

Genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye’nin bu tip filmler için müthiş bir pazar olduğu da yadsınamayacak bir gerçek.

Fırlama, sakar, saf, art niyetli, güzel, çirkin, kısacası farklı özellikleri olan gençler bir araya gelince illa ki komik şeyler olur fikrinden yola çıkılarak çekilmiş bir film Çılgın Dershane.

Belli ki hikayenin içine güzel kızlar, biraz çıplaklık, cinsellik, aşk ve komedi koyarsak Türkiye’de gençlerin en azından bir kısmını salonlara çekeriz demişler.

Hedef doğru. Hangi Avrupa ülkesinde bu kadar çok genç izleyici var ki?

BU NASIL DERSHANE!

Çılgın Dershane işe gereğinden fazla ciddi başlayan bir film. Geri kalanıyla pek örtüşmeyen bir açılışı var.

Mali sıkıntı yaşayan Özlem Dershanesi’nin morali bozuk ve çaresiz sahibi Hadi’nin (Cüneyt Arkın) ve kızı Özlem’in (Tuba Ünsal) dramatik diyaloğunu izliyoruz.

Sonra sorun bir süreliğine çözülüyor ve dersler başlıyor.

Kepenkleri indirmek üzere olan bir dershanenin hayata dönüşünün müthiş öğretmenler ve ciddi dersleri kaynatmaya çalışan haylaz öğrencilerle olacağını sanmayın.

Özlem Dershanesi’nde dersleri ciddiye almayan bizzat yönetim ve öğretmenler!

Denize sıfır bir tatil köyünde kumsalda yapılan derslerden hayır geleceğini düşünmüyoruz tabii. Peki ama kursa gelen öğrencilere üzerinde “O piti piti” yazan gömleğiyle cinsellik ve seks dersi veren Uzaylı Buda’ya (Mustafa Topaloğlu) ne demeli?

Çılgın Dersane’de, Hababam Sınıfı’nda olduğu gibi dersleri ti’ye alan, okuldan ve dersten kaytarmak için bin bir takla atan öğrenciler yok. Çünkü filmde ‘ders’ ya da ‘dershane’ tanımına uyan bir şey yok!

 KANAL D’DEN ÇILGIN DERSHANEYE

Gençlerin cinsellik merkezli esprileri üzerine kurulmuş bölümler hiç de az değil. Kızların bikinilerinin üstlerini zorla çıkartmalar, bir gece önceki ilişkiyi ballandıra ballandıra arkadaşlarına anlatmalar sık sık aralara serpiştirilmiş olan bel altı esprilerden sadece birkaçı.

Bir de olmazsa olmaz şeker kız, iyi çocuk aşkı var filmde. Bu aşkın kahramanlarını ise Tuba Ünsal ve Mehmet Aslan oynuyorlar. Cici kızımız Tuba Ünsal tüm güzelliğiyle filmde. Mehmet Aslan’ın da futbolu bu kadar iyi oynadığını bilmiyorduk doğrusu.

Kanal D’de yayınlanan Dans Eder misin? yarışması birincisi Ozan Aydemir, önüne geleni dolandıran Fırıldak Hasan olarak cana yakın ve başarılı bir oyunculuk sergilemiş.

Yağmur Atacan da fırlama Timur rolüne (ben cümlemde kullanmayı tercih etmedim ama filmdeki ismi Fucker Timur!) iyi oturmuş. Rahat bir oyunculukla filmi baştan sona iyi götürüyor.

 ALP KIRŞAN’DAN SAKARLIK DERSLERİ

 Alp Kırşan sakar aşık rolünde senaryo gereği kendini fazla tekrarlamış. Bir noktadan sonra kırıp dökmekten ve düşmekten başka numarası yok mu acaba dedirtiyor? Ki bu da komedi konusunda yetenekli olduğunu bildiğimiz, hiperaktif oyuncu Kırşan için söylemek istemediğimiz bir şey.

Dershanenin güzel kızlarını haliyle güzellik yarışmalarında derece alan isimlerden ve mankenlerden seçmişler. Görüntü olarak doğru bir seçim tabii, her biri filmin görselliğine büyük katkı sağlıyor. Ama zorlama ve yapmacık kahkahalarının bir yerden sonra çok rahatsız edici olduğunu da söylemem gerek.

Çılgın Dershane, aralara skeçler şeklinde bel altı espriler serpiştirmiş, dişe dokunur bir konusu olmasa da kimi zaman eğlenceli olabilen ama genelinde vasatı aşamayan bir gençlik komedisi.

Şu kış günü deniz, güneş, kum ve bikinili güzel kızlar görelim, biraz da gülüp, eğlenelim diyen gençler tercih edebilir.

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

HAPPY FEET

Antalya’da ders olur mu

NEŞELİ AYAKLAR
Yön: George Miller
Tür: Animasyon-Aile-Fantastik-Macera
Süre: 109 dk.

Şarkı söyleyemese de dans ediyor

Vizyonda olduğu dönemde Amerika’yı kasıp kavuran, büyük küçük hepimizin merakla beklediği Neşeli Ayaklar’a sonunda kavuştuk.

Bu sevimli animasyon, farklılıkları nedeniyle içinde yaşadığı topluma ayak uydurmakta zorlanan genç bir penguenin farklılıklarını kabul ederek ayakta kalma ve kendini ispatlama çabalarını anlatıyor.

Diğer penguenler gibi güzel şarkı söyleyemeyen ama çok güzel tap dansı yapabilen Mumble’ın sürüden dışlanışını ve bu arada yaşadığı tehlikeleri, maceraları izliyoruz.

Keyifli bir seyir sunan Neşeli Ayaklar’ın çevreye ve hayvan haklarına yönelik eleştiri ve mesajlarına da kulak vermek gerek.

Gerçeğe yakın görüntüler ve müthiş müziklerle bezenmiş, doğru mesajlar içeren ve hem küçük hem de büyüklere hitap edecek özellikler taşıyan bu film, aday olduğu En İyi Animasyon Oscar’ını alır herhalde.

AMERİKALILAR KARADENİZ’DE 2

Antalya’da ders olur mu

Yön:  Kartal Tibet
Oyn: Metin Akpınar, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir, Kıvanç Tatlıtuğ
Tür: Komedi
 
Karadeniz’e bomba düştü

Kurtlar Vadisi Irak ve Maskeli Beşler Irak’tan sonra Türkler sinemada Amerikan askerleriyle bir kez daha karşı karşıya geliyorlar. Ancak bu kez hikayenin geçtiği yer komşu ülkeler değil, ilginç ve komik insanların yaşadığı şirin bir Karadeniz köyü.

Film iki ana konu üzerinden ilerliyor. Bir yanda yanlışlıkla Karadeniz’e gönderdikleri bombayı etkisiz hale getirmek isteyen Amerikalılar var. Amerikalı ajanlar turist kılığında köye gelerek bombanın izini sürüyorlar. Diğer yanda ise köyün insanları kendi sorunlarıyla boğuşmakta. Çiçek’in müstakbel eşi düzenbaz Ercüment, üçkağıtlarına devam ederken, Çiçek’in eski nişanlısı Muzaffer’in askerden gelmesiyle işler karışmaya başlıyor. Çünkü iki genç halen birbirlerine aşıklar.

Senaryosunu gazeteci Turan Yavuz’un yazdığı Amerikalılar Karadeniz’de 2’nin, Metin Akpınar, Kıvanç Tatlıtuğ ve Peker Açıkalın gibi isimlerden oluşan geniş bir oyuncu kadrosu var.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False