GeriKelebek Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak

Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak
refid:5269968 ilişkili resim dosyası

Kültür Üniversitesi ve sanatçıların işbirliğiyle faaliyete geçen Armoni Sanat Eğitimcileri, ünlü davulcu Asım Ekren’in fikir babalığını yaptığı bir proje. Kültür Üniversitesi Dekanı Nükhet Güz’ün desteklediği, Asım Ekren’in eşi Semra Ekren’in yönetim koordinatörlüğünü üstlendiği sanat bölümlerinde, konularında usta sanatçı ve eğitimci kadrosu ders veriyor.

Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nükhet Güz ve Asım Ekren’in ortak çabasıyla hayata geçen Armoni Sanat Eğitimcileri’nde ders veren ünlüler arasında Fatih Erkoç, Timur Selçuk, Tan Sağtürk, Mustafa Sağyaşar, Ercan Irmak, Ayla Algan, Beklan Algan, Tolga Han gibi alanlarında uzman isimlerin yanı sıra çok ünlü müzik eğitimcileri de var.

"Biz bu işi para için yapmıyoruz. Amacımız Türkiye’nin Berklee’si olmak" diyen Asım Ekren, projeyle ilgili şunları söyledi: "Dekanımız Nükhet Güz olmasaydı bu proje hayata geçemezdi. Hocamızın da desteğiyle bugün Antakya’dan, Almanya’dan bile öğrencilerimiz var. Gazete ilanlarımızdan, internet sitemizden buluyorlar bizi. Biz konservatuvara doğru gidiyoruz. Ama bunun adı tam konservatuvar olmasa da derslerimiz konservatuvardaki gibi kapsamlı. Eşim Semra da benim en büyük destekçim ve işi bilen bir kişi olarak yanımda. 72 kişiden oluşan sanatçı arkadaşlarım ve uzman hocaların Klasik Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, pop, caz, dans, Türk Halk Müziği, tiyatro, drama bölümlerinde ayrı ayrı branşlarda derslere girdiği bir öğretim grubumuz var. Bunlara bu sezon iç mimarlık, dekorasyon, tasarım, grafik bölümleri de eklendi. Dolayısıyla eğitim programlarımıza devam ediyoruz. Bunun yanında özel derslerimiz var ve bire bir eğitim veriliyor öğrenci isteklerine göre..." Akademinin eğitmenlerinden Fatih Erkoç ise "Aslında daha önce bir kursta buna benzer bir ders vermiştim. Şimdi bunu üniversiteye bağlı yapıyor olmak ve genç yeteneklere ulaşmak daha güzel. Birikimimi genç insanlara aktarabilirsem çok mutlu olurum" diye konuştu.

Hayallerimiz var

Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nükhet Güz de Armoni Sanat Eğitimcileri ile ilgili şunları söyledi: "Bu tip sertifikalar oluşturmak sanat ve tasarım fakültesine yakışırdı. Biz yeniden aydınlanmayı yeşertelim istedik. Ercan Saatçi ile konuşurken Asım Ekren’i bana önerdi. Asım Ekren 40 yıllık sanat yaşantısını ve sanatçı arkadaşlarını bölümler için hocalığa ikna etti, sonra eşi Semra Eren benim sağ kolum oldu. Çok şanslı insanım ki bu kadar önemli kişilerle bir noktada buluşma imkanımız oldu.

Asım ve Semra ile birlikte güzel sertifikalar oluşturduk. Ve bu sertifikalarla bir süre sonra sanat ve tasarım fakültesinin gerçek bölümlerini oluşturacağız. YÖK başkanımızın da bu alanda çalıştığını ve güzel sanatları yaymak istediğini biliyorum. Hayallerimiz var ve bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Batı ülkelerindeki fakültelerle bağlantılarımız ve projelerimiz var. Floransa, Bolonya ünivesiteleriyle iç mimarlık - dekorasyon için bağlantıdayız. Barcley Müzik Akademisi’yle yazışma yaptık. Ya oralardan öğretim üyesi getirtmek ya da sistem birliği etmeyi istiyoruz..."

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False