GeriKelebek 35 yılın şarkıları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

35 yılın şarkıları

İstanbul Gelişim Orkestrası’nın ve Efes Pilsen’in 35. kuruluş yıldönümü, Parkorman’da yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı dev bir organisazyonla kutlandı. Konserde Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Ajda Pekkan, MFÖ gibi kolay kolay bir daha bir araya getirilemeyecek sanatçılar sahneye çıktı. Konserde tam bir nostalji rüzgárı esti.

Türk pop müziğinin en eski gruplarından İstanbul Gelişim Orkestrası’yla bira sektörünün öncü kuruluşu Efes Pilsen’in kuruluşunun 35. yıldönümü için yapılan konserden elde edilen gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin ‘Geleceğin Sanatçılarına Bir Işıkta Siz Yakın’ kampanyasına verildi. 55 kişilik dev İstanbul Gelişim Orkestrası eşliğinde sahneye çıkan Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Berkant, Ayten Alpman, Timur Selçuk, Ajda Pekkan, Bülent Ortaçgil, Erol Büyükburç, Erol Evgin, Fatih Erkoç, Işın Karaca, Levent Yüksel, Melike Demirağ, MFÖ, Moğollar, Neco, Nükhet Duru, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattılar. İstanbul Gelişim Orkestrası’nın eski üyeleri, Atilla Özdemiroğlu, Garo Mafyan, Uğur Başar, Asım Ekrem ve İsviçre’den özel olarak gelen Atilla Şereftuğ ve Erdal Kızılçay’ın katılması ile gerçekleşen konserde sanatçılar, Nebil Özgentürk’ün arşiv görüntüleri eşliğinde tek tek sahneye çıkıp Gelişim Orkestrası ile birlikte şarkılarını seslendirdi.

Finalde ise bütün sanatçılar, sahneye çıkıp 35. yıl pastasını kesti ve şampanya patlatıldı. Konseri izleyenler arasında Efes Pilsen Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, eşi Emine Özilhan, babası İzzet Özilhan, Leyla-Mehmet Günyeli, Sedat-Yasemin-Selhan Aloğlu, Erol Tezman, Avi Habib, Demet Diloğlu, Rutkay Aziz, sevgilisi Çiğdem Arıbaş, Ceyda Düvenci, Gülyüz Mafyan, Yaprak Özdemiroğlu, Lidya Lara, Sarp Özdemiroğlu ve Murat Erberger vardı.

Kurucu Selçuk Başar unutulmadı

İstanbul Gelişim Orkestrası’nın hayata veda etmiş eski üyelerinden olan ünlü sanatçı Selçuk Başar’ın anısına sahnede bir sandalye boş bırakıldı. Sahneye çıkan sanatçılar, Selçuk Başar başta olmak üzere İstanbul Gelişim Orkestrası ile yaşadıkları ilginç anıları ve orkestranın Türk müziğine yaptığı katkıları anlattı. Biletleri 20 milyondan satılan konseri 3 bini davetli 7 bini biletli olmak üzere 10 bin kişi izledi.

Hahgi sanatçı ne Söyledi

Berkant: Samanyolu

Ayten Alpman: Tek Başına, Memleketim

Erol Büyükburç: Kırık Kalp

Işın Karaca: Tutunamadım

Timur Selçuk: Ayrılanlar İçin, İspanyol Meyhanesi

Bülent Ortaçgil: Benimle Oynar mısın, Olmalı mı...

Nükhet Duru: Ben Sana Vurgunum, Melankoli, Anılar, Tanrım

Levent Yüksel: Med Cezir

Erol Evgin: İşte Böyle Bir Şey

Fatih Erkoç: Ellerim Bomboş, Uzun İnce

Melike Demirağ: Arkadaş

Ajda Pekkan: Özleyiş, Yeniden Başlasın, Kimler Geldi, Bambaşka Biri

Moğollar: Dağ ve Çocuk

Neco: Kadınım

Zülfü Livaneli: Karlı Kayın Ormanı, Leylim Ley

MFÖ: Gülllerin İçinden, Ele Güne Karşı

Sezen Aksu: Kaybolan Yıllar, Sen Ağlama, Firuze

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False