Kayserispor kongresi 30 Ekim'e ertelendi

Kayserispor kongresi 30 Ekime ertelendi

Kayserispor'da olağanüstü kongre 205 delegeden sadece 4'ü gelince çoğunluk sağlanamadığı için, 30 Ekim Çarşamba gününe ertelendi. Henüz başkan adayı çıkmayan Kayserispor'da, önümüzdeki hafta yapılacak kongre çoğunluğa bakılmaksızın yeniden toplanacak.

Haberin Devamı

Kayserispor başkanı Recep Mamur, sarı-kırmızılı ekibin kendi evinde Gaziantepspor'a 1-0 yenildiği karşılaşma sonrası 5 Ekim tarihi itibarıyla yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini açıkladı. Mamur, istifa kararından sonra, sarı kırmızılı ekibin internet sitesinden istifasıyla ilgili olarak "Değerli Kayserisporlular; 05.10.2013 tarihi itibariyle olağanüstü Genel Kurul kararı alarak; onurla taşıdığım Kayserispor Başkanlığı görevini, üzülerek, bırakıyorum. Bilmenizi isterim ki; bu kararımın, takımın aldığı sonuçlarla ilgisi yok...Sizin de bildiğiniz gibi; sahip olduğumuz takım kadrosu, bu lig standartlarının çok üzerindedir. Ancak; en değerli 6 oyuncumuz sezon başından beri sakat. Gayet tabii ki; oyuncularımız düzelip, sizleri mutlu edecek sonuçları alacaktır. Kulübümüz tesisleri; idari ve mali yapısı, kadro kalitesiyle Anadolu'nun en prestijli takımı olmuştur. Daha 2 ay önce, oyuncularımızın birkaçına gelen resmi teklif; 20.000.000 euronun üzerindedi.Bu parayı, hiç düşünmeden; sizlere, iyi bir takım izletme adına reddettik. Geçen sezon, ligi 5. bitirmiş kadromuz, 3 yıldır göğüs reklamı alamamıştır. Kombine kartı sayısı açıklanamayacak kadar az, localarımız şehrimiz tarafından keyfe keder kullanılma arzusundadır. İlk 500'de ve 2. 500'de onlarca firması bulunan Kayseri şehri; kendi adını taşıyan takıma reklam verme cömertliğinden kaçmanın yüz çeşit yolunu bulmuştur. Kupa kazanmış, Avrupa Kupaları'na katılmış, tüm milli takımlara oyuncu vermiş Kayserispor'un; hiçbir hamlesine katkı sağlamayanların tavrı; tribünlerin de boşalmasına, ortaya çıkan hiçbir sonuçtan memnun olunmamasına neden olmuştur. Ben ve yönetici arkadaşlarım; ülkemizde örnek gösterilen, UEFA ve FIFA yetkililerinin teşekkürler yağdırdığı Kayserispor'un; hiç kimseyi memnun edememesini, içimize sindiremedik" demişti.

205 üyesi bulunan sarı kırmızılı kulübün bugün saat 11.00'de İl Özel İdaresi Salonundaki olağanüstü genel kuruluna sadece 4 üye geldi. Kulüp Genel müdür vekili Hüseyin Abız, genel kurulun yine aynı yerde 30 Ekim Çarşamba günü saat 11.00'e ertelendiğini ve çoğunluğa bakılmaksızın yapılacağını belirterek, salondan ayrıldı.


Haberle ilgili daha fazlası: