Kayserispor Başkanı Mamur'dan güvenoyu

Kayserispor Başkanı Mamurdan güvenoyu

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, iyi bir takıma sahip olduklarını, taraftarların desteğiyle önceki yıllarda olduğu gibi bu sezon da camiayı mutlu edecek sonuçları elde edeceklerine inandığını belirtti.

Haberin Devamı

Mamur, yaptığı yazılı açıklamada, bu sezon Spor Toto Süper Lig'e iyi başlayamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Bazı talihsizlikler yaşadıklarını, en değerli oyuncularının uzun süreli sakatlandığını aktaran Mamur, takımın kısa sürede toparlanacağına inançlarının tam olduğunu belirtti. İyi bir takıma sahip olduklarını, taraftarların desteğiyle önceki sezonlarda olduğu gibi camiayı mutlu edecek sonuçları elde edeceklerine inandığını kaydeden Mamur, "İyi bir takımı izlemek her zaman mümkün olabilir ancak iyi bir taraftar sahibi olmak bir kulüp için 40-50 yıl alır. Sevinerek belirtmek isterim ki Elazığspor ile oynadığımız müsabakada iyi bir taraftar sahibi olmaya başladığımızı hep birlikte gördük. Sizlere izletmeye çalıştığımız kadroyu kurmak ve korumak, üzülerek söylüyorum ki her zaman mümkün olamıyor" ifadesini kullandı.

"Kulübümüzün yükselişi durmayacaktır"
Sezon başında yaptıkları transferle takımı daha da güçlendirdiklerini vurgulayan Mamur, taraftarlardan sabırlı olmalarını istedi. Kulüp Başkanı Recep Mamur, şunları kaydetti: "Bizler, bu sezon, ülkemizdeki her kulüp için servet sayılacak rakamlar karşılığında Bobo, Mouche, Sefa Yılmaz, Salih Dursun ve Okay Yokuşlu'yu satmayıp, yanlarına Jaja, Nobre, Sereno ve Mijailovic gibi yıldızları, Alper Uludağ, Sinan Bakış, Cüneyt Köz, Bilal Gülden ve Taner Yalçın gibi yıldız adaylarını transfer ettik. Bütün bunları yaparken yalnız olduğumuzu, iki yıldır göğüs reklamı bile alamadığımızı, bitirmeye çalıştığımız devasa bir tesis olduğunu, şehrimizdeki imkan sahiplerinin de gönlünde başka aslanlar yattığını zaten biliyorsunuz. Neredeyse bütün ömrünü Kayserispor peşinde koşarak geçirmiş biri olarak biliyor ve söylüyorum ki bugün geldiğimiz nokta, sonuçlara bakmaksızın hepimizi onurlandırmalıdır. Kulübümüzün yükselişi durmayacaktır. Kurduğumuz idari, mali ve sportif anlayış bizleri olmasa da bizden sonrakileri şampiyonluk hayaline taşıyacaktır."


Haberle ilgili daha fazlası: