KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri’de ’Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı’

IHA
03.09.2015 - 12:59 |Son Güncelleme :

EĞİTİM ÇALIŞTAYI

IHA

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü evsahipliğinde ’Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı’ yapıldı.
Düzenlenen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Eğitim Reformu Girişimi Direktör Vekili Işık Tüzün ve Kayseri’de görevli öğretmenler katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Eğitim Reformu Girişimi Direktör Vekili Işık Tüzün, "Eğitim reform girişimi olarak 2003 yılında hayata geçtik ve temel olarak 2 amacımız var. Bunlardan ilki kız ve erkek çocuklarımızın hakkı olan kaliteli eğitime girişimlerini sağlayacak eğitim politikalarına katkı sunmak. İkinci amacımız ise eğitim politikası süreçlerinin daha katılımcı kılınmasıydı. Eğitim reformu girişimi olarak bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Eğitimde öncelikli gördüğümüz konularda araştırmalar yapıyoruz. Bunun yanısıra karar alıcılara geliştirdiğimiz önerileri sunuyoruz. Bu süreçte farklı çevrelerle işbirliği halinde çalışmaya gayret gösteriyoruz. Öğretmenlerle çalışma yaptığımız zaman aslında bilgi ve fikir üreten bir kurum olmanın ötesine geçtiğimize inanıyoruz. Bu çalıştayın aslında başlıca hedefi, öğretmenlerin aslında meslektaşlarından öğrenmelerini, esinlenmelerine önayak olabilmek" diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "Mevlana Hazretlerinin çok güzel bir sözü var; ‘Geçmişte ne kadar güzel şey varsa geçmişte kaldı cancağazım. Artık yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım’ Eğitim ile ilgili süreçlere baktığınız zaman aslında bizim eğitim reformumuz, eğitimden beklentimiz aslında bu. Hepimizin aslında yapacağı şey belki küçük adımların peşinde olmak. Eğitimle alakalı düşündüğümüz zaman bizim dünyamızda çok küçük olan bir değişiklik acaba çocuğun dünyasında nasıl bir kapı açacaktır. Bunu kimse bilemez. Eğitim önemli bir şey. Dolayısıyla bu kıymetli zaman dilimini çocuklarımız açısında çok değerli kullanmamız lazım" şeklinde konuştu.
Çandıroğlu ayrıca, "Bugün Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü olarak arkadaşlarımız 25 olan proje sayısını 27’e çıkarttılar. Kendilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Projelerle alakalı temel düsturumuz da şu; arkadaşlar biz herhangi bir proje uygulayıp uzaya gitmeyi hedeflemiyoruz. Küçücük bir adım atmayı hedefliyoruz. Bütün yapacağımız çalışmaların temelindeki felsefe budur ama o küçücük bir adım hiçbir şey yapmamaktan çok daha kıymetlidir. Bu açıdan Kayseri’de görev yapan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri’de ’Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri’de ’Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı’ haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:20
 • Güneş
  05:49
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:25
 • Yatsı
  20:48
Sayfa Başı