MERSİN HABERLERİ

Kaymakam Özarslan: "Dilencilere Para Vermeyin"

IHA
15.08.2015 - 10:51 |Son Güncelleme :

MERSİN'İN MERKEZ YENİŞEHİR KAYMAKAMLIĞI'DA DİLENCİLİĞİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI.

IHA

Mersin’in merkez Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, dilenciliği meslek edinenlere izin vermeyeceklerini belirterek, vatandaşlara dilencilere para vermemeleri çağrısında bulundu.
Yenişehir Kaymakamlığı’nda dilenciliğin önlenmesine yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Özarslan, ilçede çok sayıda dilenci olduğuna dikkat çekerek, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak yoksul ve muhtaçlara yardım ediyoruz. Buna rağmen vatandaşlarımızın merhamet duygularını istismar ederek, gerek vatandaşlarımızdan bazıları gerekse Suriyeli misafirlerden bazıları dilencilik yapıyor. Vatandaşlarımız dilencilere para verdiği sürece, onlar dilenmeye devam edecektir" dedi.
Dilenmek istemediği halde yoksul ve çaresiz olduğu için dilenmek zorunda kalanların, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurması gerektiğini dile getiren Özarslan, "Zor durumda olan kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfımız zaten yardım yapmaktadır ve yapmaya da devam edilecektir. Dilenciliği meslek edinenlere izin verilmeyecek. Dilencilere verilen her para onların bu işi yapmalarına neden olmaktadır. Bunun için dilencilere para vermeyerek dilenciliğin azalmasına katkıda bulunalım. Dilenmeye zorlanan çocukların da istismarını engellemek amaçlı özel gayret göstereceğiz. Bunun için vakıf görevlilerinden, emniyet görevlilerinden ve belediye zabıtalarından oluşan bir ekip oluşturduk. Ekibimiz çalışmalarına titizlikle devam ediyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaymakam Özarslan: "Dilencilere Para Vermeyin" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaymakam Özarslan: "Dilencilere Para Vermeyin" haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Mart 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  19:58
Sayfa Başı